Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon vs. Szabadon való...

Szilvi & Argos kérdése:

Pórázon vs. Szabadon való séta. Mi a véleményetek az alábbi vidiről?

Figyelt kérdés

Már évek óta szajkózzák kutyások, hogy vizsgáztatás alapján lehetne szelektálni a kutyásokat: aki lerakja az adott vizsgát a kutyájával, az mehet póráz nélkül sétáltatni, aki nem, az nem.

A vidi legvégén ezt mondja ki Vámosi-Nagy Nóra is.

Kíváncsi vagyok, mikor vezetik ezt be itthon...


2011. okt. 19. 13:14
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

A mi kutyánk sehogy sincs vizsgáztatva.Mégis szoktuk póráz nélkül vinni.Sőt! Néha egyedül is elmegy... :D

(de mindig visszajön)

2011. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nos, nem olvastam végig mindenkit. Nekünk egy pincsink vagy tibeti spánielünk vagy mink van, nem tudjuk fajtáját, 4 hónapja fogadtuk örökbe 1 évesen. Szuka. Első 1 hónapban csak pórázon vittük még a parkba is,ez egy konkrétan kutyázós park, kutyasétáltatásra van csinálva. Már 3 hónapja úgy van, hogy leviszem pórázon (flexi) s ott elengedem hadd játszon, rohangáljon. Ha olyan kutya jön ami veszélyesnek tűnhet megkötöm, mert ő sajnos van hogy ijedtében elfut, de mindig visszajön és szinte mindig én vagyok a "védője". :)

Néha játsza a süketet, azaz szaglászik tőlem 50 méterre, hívom, nem jön. Elkezdek futni el tőle mintha ott akarnám hagyni, s közben a nevét kiáltom, egyből hallom hogy fut utánam. :D Mikor utolér agyondicsérem a kis szarost. Imádom, mert elég jó természete van, kijön minden kutyával, emberrel, gyerekekkel, agresszió nyoma sincs nála. Utcákban nem engedem el, csak a parkban. Nem azért mert megszökne vagy bántana valakit, hanem mert néha kajla és ha az út túloldalán meglát egy kutyust kész átfutni, veszélyes.

2011. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Az teljesen jó, ha a parkig pórázon van, de a parkban van lehetősége játszani, ismerkedni más kutyákkal, hisz ez alapvető szükséglete minden kutyának.

Sajnos sok kistestű kutya gazdája nem így gondolja, és egyáltalán nem engedi kutyákhoz az övét...

2011. nov. 19. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!