Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy az 5...

Mit csináljak, hogy az 5 hónapos kutyusom ne egye meg a kutyakakit és a bogarakat?

Figyelt kérdés
Akár hogy is figyelek séta közben néha azért sikerül kicseleznie és szinte egyben lenyeli a fent említett "dolgokat", pedig nagyon jó minőségű tápokat kap. Lehet esetleg valamilyen vitamin hiány vagy csak egyszerűen szereti? Le lehet szoktatni róla?
2011. okt. 19. 15:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"mikor én már azt hiszem rég elfelejtette visszafut és egyben bekapja és elkezd vele rohanni. Amire utolérem már szinte egyben lenyeli......annyira idegesítő ...."


Akkor marad a rengeteg figyelem VAGY amikor elküldöd az ürüléktől, felszeded egy zacsival, így ki van lőve az inger. Viszont ha visszaszalad, felkapja és szalad vele, te meg utána, akkor azt bizony játéknak veszi. Ne kergesd, hanem azonnal hívd be. ...és persze rövid póráz. Ilyen korban még bőven elfér, hogy csak kutyafuttató helyen engeded el, pláne, ha ilyen kakievős gondjaitok vannak.

2011. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én is olvastam már ilyet, hogy valamilyen ásványi anyag, vagy vitamin hiánya lehet az ok.


De mi van akkor, ha a kutya minőségi tápot kap, netán mellé még vitaminokat is?

Akkor milyen hiánya lehet még???


Na meg az a bibi, hogy ha közel van, akkor 1 szóval le lehet állítani, de állítom tudja, hogy tiltott dolgot csinál.

Nálunk mikor a mező másik végén van akkor aztán kiálthatok neki, mire odaér hozzám már el is tűnt a "finomság" a szájában.

Erre még nem tudtam semmi megoldást kieszelni.

2011. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Akiteki ***** válasza:
A kutyaszarban semmilyen vitamin meg ásványi anyag nincs, amire bárkinek szüksége lenne. Ha meg ilyesmit tudnának a kutyák, akkor a mérgezett kaját sem ennék meg. Egyszerűen egy baromi rossz szokás. Nekem is volt kutyám ilyen. Állt a másik mögött és várta, hogy pottyanjon már ki és még melegen fogyasztotta. Nem tudtam felszedni sem, ő volt a gyorsabb. 1 éves kora körül abbahagyta.
2011. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, nálatok élelemmegtagadás lesz a kulcs, nézz utána az interneten. Ha vitaminokat és (igazi) minőségi tápot kap, nem zabálja a kakit ásványi anyag hiány miatt (egyébként meg lehet kérdezni a dokitokat, hogy mi is pontosan az az ásványi anyag, ami miatt enné az ürüléket és azt pluszban pótolni, hátha).
2011. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Akiteki!

Akkor ez egy ennyire elterjedt tévhit? O.O

Megmondom őszintén, utána sem néztem (még neten sem), ilyen gondom egyik blökivel sem volt...

2011. okt. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak kutyák, akik szeretik megenni az ürüléket meg a bomlásnak indult dögöket. Ha még ráadásul nem is túl szófogadók, akkor nehéz dolgod van. Ha tudod, sétáltasd lehetőleg olyan helyen, ahol kevésbé talál ilyesmit, ne a megszokott kutyasétáltató helyeken. De valószínűleg néha-néha mindenképpen meg fog történni.
2011. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Akiteki ***** válasza:

ma 15:52

Gondolj bele: Megeszi a kaját, a szervezete minden használhatót lebont belőle. A vitaminok, a nyomelemek, ásványi anyagok felszívódnak. Ami hátul kijön az már csak a használhatatlan salak. Ami nem kell az egyik kutya szervezetének, azt a másiké sem fogja hasznosítani.

JPÉ.

2011. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Akiteki!


Belegondolva teljesen igazad van :) hajlamos vagyok gondolkodás nélkül benyelni az ilyen hülyeségeket :$

Mindenesetre köszi, hogy levezetted. Ezért figyelem direkt a kutyás kérdéseknél, hogy te mit reagáltál, nagyon hasznosak szoktak lenni a válaszaid :)

2011. okt. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Maradhat még benne hasznosítható anyag, de az szerintem is hülyeség, hogy azért eszik. Azért eszik meg, mert izgatja őket, tetszik nekik a szaga, íze. Ez természetes is, mert a kutyafélék is megeszik a dögöt. És sokszor az elejtett állatok beleit is, amiben ott a salak.
2011. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
húúköszönöm a rengewteg választ. Minden esetre az megnyugtató hogy nem csak nekünk vannak ilyen problémáink... hát marad a póráz szerintem egyenlőre, bár azt nem nagyon szereti úgy ne tud futkározni dehát valamit valamiért, de azért ha valaki tud még valami okosságot írni akkor azt szívesen fogadom
2011. okt. 20. 09:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!