Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyának lenne beleszólás...

Ha a kutyának lenne beleszólása, akkor mit döntene: ivartalanítás, vagy sem?

Figyelt kérdés
Szomaton érkezik meg a várva várt kutyusom, kan. Gondolkodtam az ivartalantáson, de nekem valahogy olyan rossz hogy beleszólok a természet rendjébe... Öntörvényeskedésnem érzem. Tudom, hogy sok jó oldala is van az ivartalanításnak, de csak próbálom magam a kutya helyébe képzelni magam. Végülis levágják a "büszkeségét". Jó, tudom, nem ember, de akkor is. Ám hozzáteszem, még mindig benne van a pakliban, hogy ivartalaníttatom.
2011. okt. 20. 09:26
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Ha a kutyák úgy gondolod, h ezt a dolgot bánják szerinted ( amivel semmi baj nincsen) akkor , Én azt nem értem , hogy ha egy kutya rosszul van tartva , és verve, éheztetve, láncon él , akkor ha eltud menni 2-3 nap után vagy előbb miért tér vissza a láncra, a rossz gazdához ?? Miért nem megy minél messzebb , esetleg miért nem támad neki, azt őt rosszul tartónak ?? !! Ha erre a kutya nem képes, akkor arra sem nagyon hogy a "golyóit " bánja ! De ez megint csak az Én kis véleményem !!!
2011. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
59%

Neutronlovag: azért ha a kutya úgy gondolkodna mint az ember, és nem úgy ahogy most gondoljuk, akkor annak azért lennének látható jelei az ivartalanítás után, ill. amikor "szexről lenne szó". De láthatóan nincs, nem zavarja a kutyát semmiben, nem hat ki a lelkivilágára stb.

Hozhatsz példákat arra h hogyan cáfolódtak meg elméletek, de számtalan olyan is van, amit az idő, a kísérletek és a tények igazoltak. Ilyen pl. az általad hozott Föld példa. Ma már senki nem fogja azt állítani h a Föld lapos.

Sok mindenről keveset vagy nem eleget tudunk ám pont a kutya az, akiről rengeteg információnk, feljegyzésünk, kísérletünk, viselkedésmintánk stb-nk van.

2011. okt. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Mert az állatok önzetlenek, feltétel nélkül tudnak szeretni, sok emberrel ellentétben.
2011. okt. 20. 11:02
 24/43 anonim ***** válasza:
Ne légy demagóg....
2011. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Mondtam: még megfontolom.
2011. okt. 20. 11:05
 26/43 anonim ***** válasza:
Te ha önzetlenül szeretsz valakit, és esetleg az illető ver, éheztet, kínoz, bezár... Akkor ha el tudnál onnan menni... Vissza térnél oda valaha is ?? Nem! De hát a kutyák 80%-a visszamegy ... És azért mert az ösztöne vissza húzza.... Mert ha "emberi" gondolkodása lenne akkor esze ágába sem lenne még csak a háznak a közelébe sem menni!!! khm ... Szal' gondold meg ! Nem rosszból írjuk :)
2011. okt. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó biztos nem hallottál még a Stockholm-szindrómáról embereknél sem kizárt, hogy rokonszenvez a kínzójával.
2011. okt. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
79%

Húú ez most nagyon divatos és jóóóó sokat hallani róla.


De ismét hangúlyozni kell:

leegyszerűsítve: a kutya nem ember

kicsit bonyolultabban: nem szabad kivetíteni az meberi érzéseket a kutyákra, pláne nem ilyen összetett pszichológiai folyamatokat... A kutya kutya vannak nagyon árnyalt viselkedésmintái, de egy viszonylag egyszerű logikai szabályrendszer mentén működnek, nem túl sok variációs lehetőséggel. Vagyis ha tudjuk h mit teszünk bele akkor 99%-os pontossággal tudjuk h mit várhatunk el (egyedenkénti eltérések természetesen lehetnek).

2011. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Akiteki ***** válasza:
86%

6 kan kutyám volt eddig, 4 ivartalanítva lett. (+ a macsek szintén már csak dúr)

Soha nem vettem észre, hogy büszkélkednének a heréikkel. Legfeljebb néha nyalogatták. És az sem okozott lelki törést nekik, amikor megszabadultak tőle. A többi kutya sem csúfolta őket és nem rohangáltak körben a kertben keresve, hogy hova tettük. Észre sem vették, hogy nincs ott.

2011. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
71%
Addig amig nem fedez, és ivaros, nincs nagy gond. viszont én ugy gondolom, hogy ahhoz, hogy a kutya testileg, és szellemileg is beérjen olyan 2-3 éves koráig, igenis szüksége van azokra a hormonokra.
2011. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!