Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyának lenne beleszólás...

Ha a kutyának lenne beleszólása, akkor mit döntene: ivartalanítás, vagy sem?

Figyelt kérdés
Szomaton érkezik meg a várva várt kutyusom, kan. Gondolkodtam az ivartalantáson, de nekem valahogy olyan rossz hogy beleszólok a természet rendjébe... Öntörvényeskedésnem érzem. Tudom, hogy sok jó oldala is van az ivartalanításnak, de csak próbálom magam a kutya helyébe képzelni magam. Végülis levágják a "büszkeségét". Jó, tudom, nem ember, de akkor is. Ám hozzáteszem, még mindig benne van a pakliban, hogy ivartalaníttatom.
2011. okt. 20. 09:26
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
65%

Én nem értem az embereket... egy dolog a tudatlanság, de miután többen felvilágosítják, elmagyarázzák, elgügyögik, körbe írják és az illető még mindig nem fogja fel.... na az már ostobaság és erre nincs bocsánat.

Mit nem lehet megérteni azon hogy a kutyának ROSSZ az ha ivaros, hogy ahogy tüzelő szuka kerül a közelbe megőrül mert az ösztönei vinnék de be van zárva. Az hogy folyamatosan úgy érzi feladata van, dominálnia kell, ezáltal a viselkedése problémás lesz (nem fogad szót, szökik, jelöl a lakásban, agresszív más kannal...) aminek gazdi nem őrül így feszült lesz az egész család...

Aki ennyire értetlen az meg is érdemli hogy idegileg kikészítsék... csak szerencsétlen kutyát sajnálom

2011. okt. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, akik lehordtatok, de akkor szerintetek aki tenyésztő az nem kínozza a kutyáját azzal, hogy ivarosan hagyja? Ja hogy az a kutya pénzt csinál a gazdájának, ezért lehet kínozni? Persze, ez így már teljesen oké. Mondtam nem egyszer, hogy megfontolom a dolgot.
2011. okt. 20. 20:25
 33/43 anonim ***** válasza:
44%
Amilyen sötét vagy, neked nem azon kellene agyalni, hogy ivartalanítás vagy sem, hanem azon, hogy kell-e neked kutya vagy sem.
2011. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Volt már egy szuka kutyám, de abban az időben még csak nem is volt olyan, hogy ivartalanítás. Vagy volt, de én nem hallottam róla, valószínüleg ha volt is, nem volt túl népszerű. Értem az érveket, de mig vannak ellenérvek, addig mindkét lehetőséget meg kell fontolnom. Jó lenne, ha nem kapna hererákot, vagy bármilyen más baja sem lenne, főleg ezek miatt gondolkodtam az ivartalaníttatásán. Ám fajtatiszta (tenyésztőtől), ezért lehet szüksége lesz még a nemzőképességére.
2011. okt. 20. 20:37
 35/43 anonim ***** válasza:
70%

áááá na kibújt a szög a zsákból.

Nos ha van törzskönyve akkor menjetek nyerjetek pár versenyt, legyen meg a tenyészszemléje és az egészségügyi szűrései, ezek után találj egy szukát aki szintén átesett mindezen, 2-5 év közötti, genetikájuk és őseik áttanulmányozása alapján összeillenek, erősítik a fajtában elérni kívánt tulajdonságokat, valamint egyenlítik/javítják a hiányosságokat/hibákat. Na ha mindez meg van, áldásom rátok.

Igen a tenyésztő kutyái "szenvednek" (bár az ösztön ami annyira hajtja őket betejesedik fedezésekkor), de van egy kitűzött cél, az adott fajta nemesítése, a te célod micsoda? nyugtatgatni a lelkecskédet hogy meghagyod a büszkeségét...

2011. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Értem, szóval a tenyésztők esetében a cél szentesíti az eszközt. Még ha az is k
2011. okt. 20. 22:55
 37/43 A kérdező kommentje:
-szenvedésbe kerül.
2011. okt. 20. 22:56
 38/43 Akiteki ***** válasza:
88%

Nem kéne azért ennyire sarkítani a dolgokat.

Egyik kutya sem szenved konkrétan attól, mert tökei vannak a lábai között. Ha folyamatosan ki van téve a csábításnak és ez soha nem teljesülhet be, az neki bizony rossz.

Van időd eldönteni, hogy mit akarsz a kutyáddal, hiszen még meg sem érkezett. De azt se állítsd, hogy a kutya lelki beteg lesz, mert nem büszkélkedhet a golyóival.

Ha a kutyáimat már nem akarom tenyészteni, bizony mennek a kés alá nemtől és kortól függetlenül. Egyszer követtem el csak azt a hibát, hogy nem ivartalanítottam időben a kutyát, meg is lett a következménye. Soha többé nem követem el ezt a hibát.

2011. okt. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
27%

Ellenzitek az ivartalanítást?

Hát tessék, itt a végeredmény. Tökéletesen le van írva minden, de elmesélem

"Anya és apa nagyon szerették egymást, apa rengeteget harcolt anyáért, míg végül átszökött anyához egy 2 méteres kerítésen át. Most itt vagyunk árván, egy menhelyen, nem értjük mi rosszat tettünk, hogy idekerültünk :((("


[link]

2011. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%
Még egy ember sem tudott beszélni egy kutyával hogy megkérdezze ezt, és szerintem ők is szeretnének családot mint az emberek. Arról meg nem tehetnek ha a gazdinak nincs pénze. Szörnyű ez az egész úgy ahogy van, ha nem lennének kiszolgáltatva az embereknek akkor nem így kellene élniük. Meg az emberek kizsákmányolják a természetet és hogy bánnak már szerencsétlen állatokkal csak azért mert ők az erősebbek. Amúgy a Dr. Dolittle című filmben is az volt hogy a kutya nem akarta hogy ivartalanítsák úgy kellett bevonszolni a műtőbe.
2012. jún. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!