Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyának lenne beleszólás...

Ha a kutyának lenne beleszólása, akkor mit döntene: ivartalanítás, vagy sem?

Figyelt kérdés
Szomaton érkezik meg a várva várt kutyusom, kan. Gondolkodtam az ivartalantáson, de nekem valahogy olyan rossz hogy beleszólok a természet rendjébe... Öntörvényeskedésnem érzem. Tudom, hogy sok jó oldala is van az ivartalanításnak, de csak próbálom magam a kutya helyébe képzelni magam. Végülis levágják a "büszkeségét". Jó, tudom, nem ember, de akkor is. Ám hozzáteszem, még mindig benne van a pakliban, hogy ivartalaníttatom.
2011. okt. 20. 09:26
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Ti nagyon kemények vagytok!!!! KUTYA!!!!! Nem ember. mit kell itt mindenkire rátukmálni mindent? ha akarja kiherélteti, ha nem akarja, akkor nem. Az ő kutyája, az ő dolga. megmagyarázzátok, hogy azért ki kell kikapni a golyókat, hogy ne kapjon hererákot, ha meg valaki levágatja a kiskutya fülét, hogy megelőzze a fülgyulladást, annak meg a torkának ugrotok. Én álszenteskedésnek tartom ezt az egészet. Aki tényleg érez felelősséget a sok menhelyi kutyáért, az nem itt osztja az észt, hanem a sz@art takaritja valamelyik menhelyen.
2012. jún. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem természetellenes megcsonkítani egy állatot csak azért mert azt hiszik hogy rákja lesz. Mennyi is erre az esély?

Szegény állatok azt tesznek velük amit csak akarnak, őket meg egy ember sem kérdezi meg!

Amúgy ha egy embert elrabolnak az ufók és mindenféle orvosi vizsgálatot végeznek rajtuk, hát ők sem örülnek, sőt! A legtöbben lelki sérüléseket szereznek!

2012. jún. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:

Kedves utolsó hozzászóló:

Szerintem jobb dolog "megcsonkítani" egy állatot, mintsem, hogy kockáztatni azt, hogy utódokat nemz, akiket vagy elpusztítanak, vagy utcára kerülnek, vagy menhelyre, esetleg ha hasonlítanak egy fajkutyára, akkor gazdához, ahelyett, hogy egy menhelyi kutyát fogadtak volna örökbe..

Másrészt, pedig ha nem engeded párzani, akkor az nála csak szenvedést, és depressziót eredményez.

Elsősorban nem a betegségek elkerüléséről van szó, hanem arról, hogy így is elég kutya van az utcákon.

Viszont kedves kérdező, ha garantálni tudod, hogy a kutyád nem fog szukákkal érintkezni, ebben az esetben senkinek semmi beleszólása abba, hogy a kutya puszta ösztönből hasztalanul fogja magát "produkálni", hogy a szukákhoz juthasson.

2013. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!