Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy jó minőségű táppal etessük a kutyánkat?

Figyelt kérdés

Lassan 12 éves lesz a kutyánk, az elmúlt fél évben sajnos eléggé látszik rajta, hogy öregszik. Eddig ugrált, szaladgált össze-vissza, a bundája is szép fényes volt. A mozgás terén most sincs nagy változás, viszont a bundája kezd fakulni, az állkapcsánál pedig őszülni.

Mondtam szüleimnek, hogy ezentúl vegyünk neki prémium tápot, mert ugye ő is családtag és megérdemelné. De azt mondták, hogy a mostani is megteszi. (Általában a Pennyben vagy a Tescoban veszünk neki, az olcsóbb fajtákból, 1 tálca szárazat és 1 tálca konzervest)

Szerintem ezekben nincs meg a megfelelő tápanyag a számára és én nagyon szeretném, ha még sokáig velünk maradna.


2011. okt. 20. 12:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha veszel, olyat vegyél, amit kimondottan idős kutyáknak ajánlanak. Pl. Acana Senior, Orien Senior, Chicopee Senior, stb. Számolj vele, hogy egy kisebb zacskó is erősen ötszámjegyű összeg lesz.


Viszont mivel amúgy általában a magas hústartalom miatt drágák, szerintem jobban jársz, ha inkább bespájzoltok neki húsokból. Nálam ugyanez működik, olcsóbb táp, de a fagyóban van egy rakás hús neki, napi adagokra vágva, azt kiolvasztom előző nap és megkapja. Kivéve amikor nagyon hó vége van, mert akkor megeszem én :D

2011. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Ez milyen lenne neki?

[link]

(A kutyánk közel 30kg-t nyom, elég lenne neki belőle kb. 250gramm egy napra?)

2011. okt. 20. 12:36
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha anyagi okból nem akarnak a szüleid prémium tápot venni, akkor szerintem eheti a sima teszkósat.


Ha nem ez a gond, hanem egyszerűen nem tartják fontosnak, akkor először próbálj minél alaposabban tájékozódni. Keress megbízható forrásokat arra, hogy pontosan mit tartalmaznak a különféle tápok, mitől lesz jobb vagy rosszabb a kutyának. A magazinokat meg a gyártók reklámját én nem tartom megbízható forrásnak, de pl. a gyártó honlapján talán megtalálod a pontos összetételt, kereshetsz szaklapokat stb. A könyvtárban is kereshetsz erről szakkönyvet (kérd a könyvtáros segítségét, ha nem találod), meg az állatorvos véleményét is kikérheted.


Ha ez megvan, akkor nézz körül, hogy mit lehet enni a dni a kutyának. Adott ugye a teszkós táp, a prémium táp, de találhatsz mást is: nálunk a közeli állateledel-boltban árulnak fagyasztott húst állatok számára (emberi fogyasztásra nem alkalmas, de cserébe olcsóbb is). Nézz körül, érdeklődj, hátha találsz további lehetőségeket is. Az előzőleg felhalmozott ismereteid segítségével a lehetőségeket értékelni is tudod, hogy melyik mennyire jó a kutyádnak. Készíts különböző terveket, hogy melyik mennyibe kerülne havonta, és mennyire jó.


Aztán ezekkel a tervekkel és a forrásaiddal együtt tedd fel a kérdést újra a szüleidnek. Javasolhatod, hogy a zsebpénzedből és/vagy nyári munkád bevételéből te is hozzájárulsz a táp árához. Így már nem csak azt tudod majd mondani, hogy vegyünk prémium tápot, mert attól 5 évet fiatalodik a kutya és lila lesz a szőre, hanem pontos, tudományos adataid lesznek. Ezek szerintem sokkal meggyőzőbbek.

2011. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Az az igazság, hogy ha a kutyus 12 évig tesco-s tápot evett, már nem fogja meghosszabbítani az életét a prémium táp.


Viszont ajánlom az Aldis Romeot, annak kilója 300 forintra jön ki, és összetételben messze túlszárnyalja a tescos eledelt.:)

2011. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél, az jól néz ki, de mint látod, 400 grammos csomag, szóval két evésre sem elég.
2011. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Akiteki ***** válasza:

Én is úgy vélem, hogy nem a mostani tápváltás fogja meghosszabbítani az életét. Ha kiskorától fogva odafigyelnek az étkezésére, az lehet, hogy számít, de most már mindegy. (Ha egész életemben egészségtelenül éltem, most már hiába térek át a vegakosztra és megyek napi 2x kocogni, tuti nem leszek 100 éves.)

Arra figyelj, hogy tud-e rendesen rágni, nincsen-e valami betegsége. Lehet, hogy később szükséges lesz beáztatni neki a tápot. Ebben a korban már kevesebbet fog enni, ne ijedj meg, ha néha kicsit étvágytalan. Ilyenkor már a betegségek is könnyebben leverik a lábáról, ha bágyadt, rosszkedvű, meg kell mutatni orvosnak.

További hosszú és egészséges életet kívánok Neki.

2011. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Vetess neki Immunovet-et. Ez egy étrend kiegészítő.

Nézd meg a neten, mire is jó.

2011. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!