Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánkat elaltatjuk - hogyan...

Kutyánkat elaltatjuk - hogyan zajlik? Bent lehet maradni?

Figyelt kérdés
Holnap visszük elaltatni a német juhász kutyánkat. Teljesen kiborított, de talán így jobb neki, mert már nem is evett, és maga alá piszkított, és nagyon gyorsan került ilyen rossz állapotban, láthatóan nagyon szenved. Mégis nagyon megráz ez az egész... Nagymamámék úgy döntöttek, ne szenvedjen tovább kutyájuk, de én mindenképpen mellette szeretnék lenni utolsó perceiben. Mire számíthatok?
2011. okt. 21. 19:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
8%
Hatalmas lelki teherként fogod magadban hordozni, főleg hogyha hozzátok nőtt.Azt mondta az egyik ismerősöm, hogy ahogyan nézett rá a kutyusa utoljára /állítólag megérzik/, azt a tekintetet soha nem fogja elfelejteni. Amennyiben mégis csak el kell altatni, teljes lelkierőddel maradj vele, érezze, hogy mennyire szeretet, és ha megteheted simogasd, talán könnyebben megnyugszik a lélek. Nekem egy 15 éves kutyusunk volt úgy, a miénk odahaza, kint az erkélyen egy megágyazott ládikóban, betakarva halt meg,úgy is temettük el. 6 éve történt,de mintha ma lett volna. Sok erőt és megnyugvást kívánok mindenkinek!
2011. okt. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
dehogy rázkódik! tényleg rettenetes ahogy rád néz, de én is úgy voltam vele, hogy nem hagyhatom magára a legnehezebb pillanatban...
2011. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nekünk is pár éve el kellett altatni a tacskónkat. A hátgerincével volt a baj, a hátsó lábai megbénultak, meg még más baja is volt. Amikor az altatásra került a sor, tudta hogy ez mit jelent és mi is tudtuk, hogy tudja. Amúgy először elaltatják normálisan mint egy altatóval és csak azután hat a végleges "altatás" amikor már elaludt.
2011. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Akiteki ***** válasza:
100%

Senki nem rángatózik. Ne rémísztgessétek szegényt, így sem könnyű.

Normális orvos megengedi, hogy vele maradj. Én végig simogattam Akelám fejecskéjét, hogy utolsó pillanataiban is érezze, mennyire szeretem.

Részvétem, és nagyon sajnálom a kutyusod.

2011. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
8%
Bent maradhatsz Vele! De hidd el szörnyű:-( Mi altattatunk el egy kutyát, pár napig volt csak nálunk, de mikor beadták az altatót Neki, felemelte a fejét és engem nézet, mai napig nagyon rossz, de sajnos nem tudták már kezelni (össze volt késsel szurkálva és csak romlott az állapota). Eltudom képzelni, hogy milyen lehet egy olyan kutyát elaltattatnni aki veletek nőtt fel, nagyon sajnálom:,-((( Én is javaslom, minnél hamarabb vegyetek magatokhoz egy másik kutyát, de SOHA ne akarjátok benne az előzőt látni, ugyanolyan sosem lesz.
2011. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Mindenképpen mellette fogok maradni, hogy simogassam, és érezze az utolsó pillanataiban is, hogy nagyon szeretem... Számomra ő sosem fog meghalni, végleg a lelkembe zártam a lelkét... fel sem tudom fogni. :(
2011. okt. 21. 20:26
 17/23 A kérdező kommentje:
Nagymamámék kutyája volt, de teljesen a magaménak éreztem, és ők nem akarnak másik kutyát. Nekem van egy kis mopszom itthon, ő is nagyon beteg volt alig egy 3 hete, szerencsére ő meggyógyult, de akárhányszor ránézek, a másik drágámra gondolok, és nem akarom sem elfogadni, sem felfogni, hogy ezt kell tennünk. És ez a kis buta kutya, a mopsz, akit úgy imádok, odajön hozzám, és ül mellettem csendben, mintha ő is érezné a holnap előszelét és a bánatomat. :( Ő is ismerte a nagyobb kutyát, esküszöm, tudja mi van...
2011. okt. 21. 20:30
 18/23 anonim ***** válasza:

Ahogy mennek az évek Veled, egyre többször kell elengedned a szeretett állatodat. Megszokni sosem lehet, és a sokadik ugyan úgy fáj, mint az első.

Ne fogd vissza a könnyeidet, úgyis tudja, hova indul.

Én mindig mellettük voltam, akinél nekem kellett kimondani a végsőt. És hallgathattam, hogyan lassul a szív.Csak elalszik,örökre.

Itt laknak most, ahol akár naponta meglátogathatom őket.

[link]

2011. okt. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Őszintén sajnálom! A kutyust is, és a családtagokat is. Szerencsére én már régen vesztettem el kedvenceket. Remélem sokára is kerül rá sor, jobb lenne soha, de ez nem valószínű... :)
2011. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
8%
A mi cicánk tegnap távozott el az örök vadászmezőkre. Úgy érzem belepusztulok, hogy itt hagyott! Úgy szerettem Istenem!
2011. okt. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!