Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítene? Nem értem a...

Valaki segítene? Nem értem a kutyám viselkedését.

Figyelt kérdés

van egy 4,5 éves labrador kanom. általában egyedül viszem sétálni, ritkán találkozunk mással, aki kutyáját sétáltatja. de ha találkozunk, mindig elkezd húzni, meg ugatni... van pár ismerősöm akik néha viszik a kutyájukat, velük egyszer sétáltunk, a kutyámon kívül még 2 kutya volt ott, mind a 2 szuka. egy másik ismerősöm golden szukájával is találkozott már, de vele sem volt baj. legutoljára mikor találkoztunk a szuka nagyon elkezdett ugatni és a kutyám erre szintén ugatással válaszolt. mamám 8 éves palotapincsi kanjával pedig nagyon jól kijön, semmi gond nincs velük, nyugodtan ott merem őket hagyni.. de más kutyával nem, mert nekimenne. az utcán volt olyan hogy összeverekedett egy német juhásszal.. ha nincs ott a gazdája, szétszedik egymást.

szóval az a kérdésem, hogy miért van az, hogy egyik kutyával jól kijön, mással viszont nem és összeverekedik? (kisebb korába nem volt vele annyit foglalkozva, ezért én erre fogtam, hogy kiskorában nem szocializálódott.) lehet ezen a hozzáálláson változtatni valahogy?


2011. okt. 23. 18:47
 1/2 Catz ***** válasza:

Retrieverekre abszolut nem lehetne mondani, hogy aggresszivak. Lehet arra fogni, hogy kiskoraban nem lett szocializalva.

Vagy arra, hogy egyes szituaciokban, hogyan reagaltal.

Lenyeg, hogy valamit elronottatok.


Persze nem kötelezhetö minden kutya arra, hogy az összes kutyaval haverkodjon, de arra igen, hogy türtöztesse magat, hiszen Te kell, hogy eldöntsd, hogy kivel akartok cimbizni.


Nem tudom merre laksz, de nezz utana a neten a Cerberos kutyaiskolanak vagy a Nepszigeti kutyasulinak.


Latatlanban nem lehet tanacsot osztani, mert nem tudni, hogy felelmi aggresszio, tamado aggresszio vagy a "gazdi ugyis megved- ezert nagy a pofam" dologrol van-e szo.

2011. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

persze lehet változtatni ha időt energiát szántok arra, hogy megismerjétek a kutyák viselkedését, természetes igényeit, ti magatok is változtattok a szokásaitokon és tudatosan nevelitek

ami garantált, hogy a kutya változni akar

hívjatok házhoz egy trénert akinek van tapasztalata az ilyen esetekben és ő gyors segítséget adhat, átláthatja a probléma minden részét-ez egy kutyaiskolában legtöbbször nem történhet meg, nem ez a kutya megszokott közege, a viselkedést a genetika, a gazdik és a környezet befolyásolja elsősorban

2011. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!