Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszam le, ha nem...

Hogyan fárasszam le, ha nem szabad futtatni?

Figyelt kérdés
Minél több ötletre lenne szükségem. Van egy Jack Russel terrierem, két évvel ezelőtt fogadtuk be menhelyről. Előtte utánaolvastam, tudom, hogy nagy a mozgásigénye, sokat futtatam, labdáztunk, reggel-este lefárasztottam, ahogy kell. Nemrég elköltöztünk Magyarországról, és itt az a szabály, hogy a kutyákat mindig pórázon kell tartani(!) Ennek ellenére én a házunk melletti parkban minden reggel és este megfuttatam, jól nevelt kutya, nem bánt senkit, csak visszahozza a labdáját, közben rá se néz másokra, szóval nem veszélyes elengedni. Igen ám, de pár napja folyton odajön egy parkőr, vagy rendőr, hogy "nagyon édes kiskutya, de azonnal tegyem pórázra". (Itt komoly pénzbünti is járna ezért, szerencsére ezt eddig megúsztam) A városon kívül van kutyafuttató (magánszemélyé, fizetős) de oda nem tudunk mindennap elmenni, szóval most mit csináljak, hogy eleget mozogjon?
2011. okt. 24. 12:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ország ez? Csak hogy oda véletlenül se menjünk kutyával!
2011. okt. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Svájc :)

Köszönöm a többieknek is a válaszokat. Megoldjuk valahogy, csak így sokkal komplikáltabb, meg hát kedvence (volt) a labdázás, azzal órákig tudott futkosni, de akkor sem hagyom bepunnyadni szegényt.

2011. okt. 24. 17:19
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Svájc nagyon brutál hely kutyázás szempontjából.... nagyon durván túl van szabályozva szerintem :o(
2011. okt. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
5, vagy 10 méteres, ill. flexi póráz. És a szellemi gyakorlatok.
2011. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
a pórázas sétánál mi kell jobb fárasztási lehetőség?-ha a kutya a gazdira figyel, nem rángatja a pórázt akkor szellemi és fizikai munkát is végez-persze szüksége van a szabadon szaladgálásra, kutyapajtásokra és játékra is-de a lemozgatása pórázon kivitelezhető a legjobban-ha tudja a gazdi fegyelmezetten sétáltatni az ebét
2011. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%
Kedves utolsó. te ugy gondolod a pórázas sétát, hogy a kutya láb mellett befigyelve halad a gazdival? Azt én nem nevezném sétának. Az Fegyelmező munka.
2011. okt. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó és utolsó előtti, mindkettő jogos, mondjuk egy labradornál, de nem egy Jack Russellnél! :) Ezeket tuti nem ember tenyésztette ki, hanem valami marslakó. :) Egész nap képesek rohanni megállás nélkül, a fáradtság bármely jele nélkül. 40 km-es sétákat úgy nyargal végig, hogy cikk-cakk, oda-vissza, előre-hátra... és hazaérve még megkergeti a macskát. Pedig az erdőben szimatolás is fárasztja agyilag.
2011. okt. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nincs olyan kutya amelyiket ne lehetne normálisan pórázon sétáltatni, ez a kutya érdeke is(megnyugtatja,a biztonságérzete,bizalma is nő a gazdi felé)
2011. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
vagy megpróbálhatsz súlyt húzatni vele
2011. nov. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!