Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 17 kg-os spániel-keverék...

Egy 17 kg-os spániel-keverék kutyára mekkora adag Cataflam mérgező?

Figyelt kérdés
A negyed és a fél tabletta közt volt az adag amit beadtam neki egyszer.
2011. okt. 24. 19:19
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
100%
Cataflamot tilos a kutyának adni mert kilyukad a gyomra,belső vérzést kap.Mi a rottweilerünket véletlenül majdnem így öltük meg! Kutyának csak az állatorvos adjon gyógyszert!!
2012. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
100%
Látom a Cataflamos témán már túllendültünk, és ne haragudj, de hogy a te szavaiddal éljek tényleg barom vagy, hogy azt adtál a kutyának. Mielőtt beadsz valamit legalább hívd fel az ügyeletet, ők biztos segítenek, hogy max mit adj be neki... A tápról csak annyit hogy minden kutyának más a jó. Én személy szerint nem szeretem az Acanát, és rosszul vagyok a sok színes táptól... Mi a franc az a Dinidog? Én bárányos Hill's-el etetem a vizsláimat, és gyönyörűek, és egészségesek. Nem a prémium táppal van a hiba, csak meg kell találni a megfelelőt... Ha megírod milyenek a kutyák szívesen segítek, hogy én mit ajánlanék nekik.
2012. jún. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Vidd állatorvoshoz, mégegyszer. Kérdezd meg, hogy most mi van és addig járkálj állatorvosokhoz, amíg nem adnak választ. A pénz nem fontosabb mint egy kutya/élőlény!
2013. febr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az aggódást, már túl vagyunk ezen. Lassan 1,5 év telt el azóta. Kutyusaim virgoncabbak, mint valaha. Sokféle tápot és saját készítésű ételt, diétát kipróbáltam. Mivel a Royal Canin orvosi tápja nagyon jót tett, egy ideig azt kaptak. Sajnos ebből 1,5 kg-t 6.000 Ft-ért adott az állatorvos. Külföldről egy ideig be tudtam szerezni töredék árban, de aztán már onnan is beszerezhetetlenné vált. Így váltottam a Royal Canin nem állatorvosi, de érzékeny emésztésre való tápjára és az végre bevált. Tudom, hogy a Royal nem számít felsőkategóriás prémiumnak, de én annyi mindenfélét kipróbáltam és ez volt az, aminél látványosan csökkent a haspuffadás, jobb lett a közérzet, szóval maradtam ennél. Mostanában már átszoktunk a 7 évesnél idősebbeknek való Royal tápra, mert az ugyanúgy jó érzékeny emésztésre is, illetve újabban a fogyókúrást voltam kénytelen bevezetni.


Hogy eltelt ennyi idő, jobban át tudom gondolni, mi történt:


valószínű nem az Acana volt a ludas, csak annyiban, hogy nagyon meghíztak tőle és hogy nem tudtam, hogy veszélyes lecsökkenteni az adagját.


A Cataflamos kutyám persze egyértelmű, hogy a Cataflamtól lett gyomorvérzéses, ezt több orvos is megerősítette. A fájdalom, ami miatt adtam neki a Cataflamot, rejtély maradt. Valószínű túl sok diót evett aznap és megfeküdte a gyomrát.


A másik kutyám, aki szintén véreset hányt, csak véletlen egybeesés, hogy majdnem ugyanakkor lett rosszul. Az ő tünetei mások voltak, még a véres hányása is más volt, inkább rózsaszín epét, gyomorsavat hányt ki. Nála is én hibáztam, mivel fogyókúrára fogtam, nagyon lecsökkentettem az Acana adagot és bár nem látszott rajta, a kutya éhezett. Jól kicsináltam az emésztését. 1,5 hónap drasztikus fogyó után persze, amikor már minden reggel savat hányt, észbekaptam, de akkor már késő volt. Ő sokkal nehezebben jött helyre, mint a Cataflamos kutyám. Közel fél év, vagy még több is kellett ahhoz, hogy kezdjen elmúlni az állandó puffadása.


Majdnem fél évig kapták a savlekötőt és az Ulcogant szirupot mindketten, plusz probiotikumot (Normaflore-t és kifejezetten kutyáknak valót is). Aloe Vera gélt hónapokon át. Bevizsgáltattam a székletüket is, vért már nem találtak bennük.


A Royal mellett gyakran főzőcskézek is nekik: csirkemell-nyesedéket rizzsel vagy tésztával, répával, krumplival, zöldségekkel. Igyekszem gyakran gyümölcsöt is adni nekik, mert tudom, hogy véd a gyomorfekély kiújulása ellen.


Minden gyógyszert és étel/gyümölcsféleséget úgy adok nekik, hogy előzetesen egyeztettem állatorvossal és még plusz a neten is utánanézek.


Barom vagyok, és sose bocsájtom meg magamnak amit tettem, de a hibáimból tanulok. Nem követem el még egyszer ugyanazt. Hogy a Cataflamos kutyám él, az hatalmas csoda. Azóta már írt nekem itt a gyakorin olyan, aki szintén Cataflamot adott a kutyának. Szegényke nem élte túl:(

2013. márc. 1. 23:53
 25/26 anonim ***** válasza:
26%
Te idióta!
2013. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
______ tehát tisztázzuk: ember gyógyszert nem véletlenül nem kell keveréknek adni állat gyógyszert pedig embernek adni
2018. máj. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!