Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle kutyám ráugrott séta...

A beagle kutyám ráugrott séta közben egy emberre, és fel akar jelenteni. Jogos ez?

Figyelt kérdés
A kutyám (beagle) ráugrott séta közben egy emberre.De az azt állítja,hogy megharapta.De biztos nem.Szemtanúk is voltak.Meg alapjában se a beagle,se az én kutyám nem ilyen.Fel akar kutyaharapásért jelenteni.Jogos ez?
2009. máj. 4. 16:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
parancsszóra ismerkedhet egy kutya egy másik kutyával....szegény állatok...s még hogy mi szeretjük az állatokat...még ettől a kevés szabadságtól is megakarjuk fosztani őket..azért hagzjuk még meg azt a kis jogukat hogy a fajtársaikkal kedvük szerint ismerkedjenek,ne neveljünk rideg,önző emberi lényeket belőlük..:)
2009. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Városi,emberi környezetben azért nem kell hagyni,hogy saját szájízük szerint ismerkedjenek.

Már csak azért sem,mert rengeteg a szocializálatlan,bolond kutya,akihez nem jó,ha odamegy azzal a szándékkal a kutya,hogy ismerkedjenek kedvükre.

Meg ott vannak a visító, kutyát ölbe kapó ölebgazdik,akik infarktust is kapnak,ha egy nagyobb kutya odamegy ismerkedni.Kinek hiányzik azn üvöltözésbe forduló vita?

Rengeteg konfliktushelyzetet előzünk meg azzal,ha kontrolláljuk ebünk ismerkedési kísérleteit.

2009. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez közterületen történt és a helyi ebtartási rendelet szerint ott kötelező lenne a póráz használata akkor akár problémád is lehet belőle!


Ha ez a helyzet számíthatsz akár egy kb. 50.000 forintos bírságra is!


Ha még ezek mellé azt is állítja hogy megharapta a kutya, az súlyosbítja a helyzetet akkor is ha nincsen róla látlelet vagy látható sérülés!!!!


Én a helyedben sürgősen utána néznék a helyi rendeletnek és sűrű bocsánatkérések közt megkeresném a sértettet mielőtt még komolyabb ügy lesz belőle!

2009. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%
jah igen a póráz az tényleg alap dolog lenne! de én feltételeztem,h volt is rajta azért adtam megnyutgató választ.
2009. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
alap doog lenne, de sokan nem használják, és még többen nem is tudják hogy használni kellene!!!
2009. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az is alap dolog lenne, hogymegnevelik a kutyájukat, de az emberek ezt sem tudják. És nem avval kell jönni, hogy hát barátságos... Ez nem menti fel semmi alól. Szóval a pórázon már nem is csodálkozok, amikor a kutyák nagy része még csak vissza sem jön...
2009. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
bizony igaz, attól hogy egy kutya barátságos nem biztos hogy mindenki szeretné ha odamenne hozzá...
2009. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Pórázon volt.3Hónapos és még nem tanult meg mindent.Jár kutyasuliba.Volt rajta szájpánt,mert ez a környéken kötelező.Egy kb. 1 méter széles úton felkapták ölbe és az a K*rva öleb bedumált a kutyámnak.De az enyém ennek ellenére se bántotta volna.csak szaglászna.De azt is tudom h jobban kellet volna vigyáznom.
2009. máj. 6. 20:59
 19/20 anonim válasza:
100%
hát ha pórázon volt és szájkosár is volt rajta ahogy azt a törvény is kötelezi a kutyatartóknál akkor egyrészt nem haraphatta meg ezáltal nem tud feljelenteni,h megharapta, kettő nem ugorhatott volna rá mert egy Beagle-t egy rántással a helyére tudod terelni. Neogymár a kutya sétáltasson téged, ha meg egy harminckilós kislány vagy akkor nem beagle be kellett volna gondolkodni hanem egy mopszban.
2009. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
nem ő sétáltatott.hanem a flexi póráznak nem működött a gombja és 8métert nem tudok csak 1mp alatt visszahúzni.
2009. máj. 7. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!