Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudja a kutyám hogy miért...

Tudja a kutyám hogy miért kapott ki ha azon a helyen vertem meg ahol rosszat tett?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 22:28
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
23:32 válaszoló:-köszönöm, igyekezni fogok... megteszek érte mindent... többet nem is bántom... azért örülök hogy 2 értelmes válasz érkezett... köszönöm...
2011. okt. 25. 23:35
 22/30 A kérdező kommentje:
nem.. nem akarok félős kutyát ő eddig sem volt az... életvidám az én kicsi manóm... :) nem bántom többet inkább veszek szőnyeget nem érdekel...... ha más választásom nem lesz, de a problémát kezelem majd, keresek megoldást...
2011. okt. 25. 23:38
 23/30 anonim ***** válasza:

Igazat írtak az előttem szólók, 5 másodperccel a történtek után már fogalma sincs, miért kap ki, és ez vonatkozik az odapisilésre is. Hiába nyomod bele az orrát, nem fogja fel, hogy azt ő követte el. Pedig de sokan csinálják ezt!...


Tudom, milyen érzés, mikor hazaérsz, a lakás romokban, a kutya meg örül neked a szétpakolt szemetesvödör mellett, és te legszívesebben megnyuvasztanád... Node éljen az önuralom. Csak azt fogja levenni belőle, hogy "ha a gazdám hazajön, elver", mire még idegbetegebben fog rágni, mikor nem vagy otthon, mert fél.


Ha rajtakapod, szólj rá, de ha eliszkol a kosarába, ott már hagyd békén.


Ja, és még annyi: ha elverted (fájdalom okozása nélkül is lehet büntetni!!!) akkor nem kell utána még fél napig nem szólni hozzá. Ez nem gyerek, aki tudja, hogy most azért nem nézhet tévét egy hónapig, mert egy hete nem tanult a nyelvtandogára és egyes lett. Csak azt tudja, hogy haragszol rá, de gőze sincs, miért. Nem kell mosolyszünet vagy Canossa-járás. Összeszidod, a helyére küldöd, és vége, nincs többé, bánhatsz vele úgy, mint máskor.

2011. okt. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Csilla Julianna ***** válasza:

Egyetértek mindenkivel, aki azt írta, hogy büntetni csak akkor szabad, ha rajtakapod. Akkor is rászólással. Az én kutyámnak (pl. ha a kajával indul befele a gyerekágyra csak annyit szólok rosszallóan "hova mész?" - már fordul is vissza. Pedig kutyasuliba nem járt. A "Nem" kell elsősorban megtanulnia. Ezt szinte mindig tudod tiltásként használni.

Szerintem mikor elmész otthonról adj neki valami rágicsát, amit szeret. Nem azokat amik egyébként is ott vannak. A szőnyeget pedig tedd el arra az időre.

2011. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

És ha lenne pár szuper játék, amiket kizárólag akkor veszel elő, amikor elmész otthonról? Például problémamegoldó-kajaadagoló játék? És mellette érdemes lenne rágható holmi-mentes helyre elzárni.

Illetve, ha van időd, akkor indulás előtt érdemes lehet jól lefárasztani valamivel, ez simán lakáson belül is megoldható.

2011. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
86%
Azért csak a távollétetben csinálja, mert nem foglslkozol vele eleget. Le kell fárasztani, futtatni, sétálni, játsani kell vele. És tisztázni, h te vagy a főnök. Ha ezeket nem teszed, nyilván elfoglalja majd magát vmivel amikor nem vagy épp otthon. A verést meg tényleg felejtsd el, nem érsz el vele semmit.
2011. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
89%
vagy menj oda a szönyeghez és kezd el rágcsálni, ha oda megy hozzád közben meg morogj rá, fenyegetően hogy az a tied.. ez persze csak akkor müködik ha te vagy a falka vezér :D
2011. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Azért a szőnyeg rágcsálást megnézném :)


A kutyát nem verjük, ahogy a gyereket sem, de azért nem árt néha határozottnak lenni.


Az én kutyám például elég értelmes, és úgy magyaráztam el neki, hogy a berendezési tárgyakat nem esszük meg, hogy játszottam vele a játékával. Utána elhúztam egy takarót és mikor azt próbálta szétszedni, akkor rámordultam. Ha a játékért nyúlt, megdicsértem. Ha a párnát akarta megenni akkor megint tiltás, ha a labdáját, akkor ügyes vagy. Most, ha vandálkodni támad kedve, akkor megkeresi a játékát és nyúzza. Nem tudom hogy, de felfogta mi az övé. Húzd el előtte a szőnyeget és mordulj ár, ha megfogná. Játssz a játékával és jutalmazd. Kb ennyit csinálnék a helyedbe. Nem biztos hogy bejön, nekem bevált. És persze el kell pakolni előle, és be kell dobni pár új játékot, és az sem árt ha reggel le van mozgatva. Az egyik haverom mesélte, hogy a jack russelje tud dvd-t írni és skype-olni. Ez úgy történt, hogy leborított sok dvd- majd összekarcolta, és szétrágta a mikrofon és a füles vezetékeit. Ő is meg bírta állni mosoly nélkül...

2011. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak, a morgás sok mindenre jó :) Én pl. ezzel szoktattam le arról, hogy belekontárkodjon a kajámba; rámorogtam, ha erősen harapott, stb. :)

És valóban nem jó, ha bántalmazod, utólag pedig tényleg semmi értelme. Ha nagyon hisztis volt a kutyám (és tudtam, hogy az bizony tényleg a nagy betűs hiszti meg egy zsák makacsság), akkor fogtam, és becsuktam pár percre a fürdőbe, hadd szálljon magába egy kicsit. Érdekes módon amint kiengedtem, tudott normálisan viselkedni :) Szóval, ha épp rajta kapod valami csínytetten, inkább ilyesmikkel próbálkozz :)

2011. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Hát a morgás néha használ, néha nem. Egy ismerősöm úgy szoktatta le a kiskutyáját egy életre a bepisilésről, hogy odahívta a megtalált pisifolthoz, megszagoltatta vele, aztán rámorgott és lefújta a saját parfümjével... És a kiskutya vette az adást.

Én egyszer morogtam rá a kutyámra, na azt a pillantást... "Mi bajod, megakadt valami a torkodon? Hívjak segítséget?"

2011. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!