Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudja a kutyám hogy miért...

Tudja a kutyám hogy miért kapott ki ha azon a helyen vertem meg ahol rosszat tett?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 22:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Minek kérdezel ha már mindent tudni hiszel?? Ha nem fogadod el a tanácsokat akkor halj meg hülyén de tényleg...

Ez nem felejtés kérdés, egyszerűen a kutya nem ember, nem tudja összekötni a múltat (ami akár 10perce akár 3napja történt) és a jelent. A kutyáknak berögződéseik vannak, tehát pl. ha újsággal vered a kutyát akkor amint meglát egy újságot félni fog, de nem a konkrét verés emléke miatt, hanem mert az ösztönei, a reflexei jelzik hogy az újság az rosszat jelent. Így tanításnál a pozítiv megerősítéssel lehet rávenni dolgokra, ha leül akkor jutifali, a későbbiekben jutifali nélkül is leül majd, hisz az agya arra fog ráállni hogy ha a gazdi kérésére leül akkor az neki jó.

2011. okt. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Felfogtam :) Hát nem bántom többet... Most el van bújva :( De megyek és vígaszt nyújtok ... valamit kitalálok hogy mi lesz a legjobb hogy ezt befejezze...... Játéka meg rengeteg van, sípolós, csipogós, csörgős, sima játékok, rágókák meg minden fajta ....... de majd valamit kitalálok akkor.... köszönöm a segítséget... :)
2011. okt. 25. 22:52
 13/30 A kérdező kommentje:
ja és hülyén nem fogok meghalni az biztos... mert én ilyet nem mondanék senkinek, attól büszkébb vagyok és ettől nagyobb a szókincsem...
2011. okt. 25. 22:54
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem megoldás megverni egy kutyát,de tényleg meg kell tanitani néhány dologra..azt hulyeségnek tartom,hogy bántod,aztán babusgatod,evvel csak osszezavarod..nézz meg néhány epizodot Cesar Millan-tol,nagyon jo otletei vannak,hátha arra is,hogy szoktathatnád le errol a dologrol.
2011. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Ezt neked is lehetne mondani, hogy normálisan is lehetne.. (bánni a kutyáddal)
2011. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
hát nem tudom.. az én kutyám egyszer csócsálta meg a polómat, amikor megtaláltam a poloval huztam rá egyet kettőt a seggére meg az nap nem "beszéltem" vele... azóta az én cuccaimhoz nem is nyúl :D (viszont páromét folyton csócsálja)
2011. okt. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
30%
büszke lehetsz magadra te állatkínzó görény
2011. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
64%
Szegény kutya. Te borzasztó ember vagy. A saját tudatlanságod miatt ütöd-vered szegényt, ráadásul meg vagy róla győződve, hogy te most éppen neveled. Ahelyett, hogy utánanéztél volna, hogy ilyen esetben mi a leghasznosabb. Büszke lehetsz magadra.
2011. okt. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha nem tudtad rajta kapni, utólag már ne bántsd. Nem fogja tudni miért kapta. Egy dolgot fogsz elérni vele, hogy ha hazaérsz félni fog tőled.

Ha nem vagy otthon zárd olyan helyre, ahol nem tud kárt tenni. Ha pedig otthon vagy légy résen. Figyeld mikor akarja bekapni, vagy kaparni a szőnyeget és szólj rá.

Ha pedig már megverted valamiért, utána ne kezdd el babusgatni csak jobban össze zavarod vele.

Az én kutyám is megcsócsált egy szőnyeget kölyök korában, de ma már nem tesz ilyet. Pedig nem vertem meg érte.

Egyébként nagyon jó könyvek vannak ebben a témában: kutya nevelés. Próbálj meg kapcsolatba kerülni egy tükör módszeres kutyasulival. Akár neten, akár személyesen. Biztosan szívesen segítenek, és válaszolnak a kérdéseidre. Ahhoz, hogy a jövőben boldogan élhess együtt a kutyával sokat kell tanulni - főleg neked, hogy megérthesd a kutya mit, mért csinál. De ne add fel, akarj tanulni.

Hosszú boldog kutyás éveket és épp szőnyegeket kívánok !

2011. okt. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csak helyeselni tudom, amit a többiek mondtak. Ha rajtakapod, egy határozott nemmel szólj rá, ha kell, többször.


Ha sokszor kikap úgy, hogy nem tudja mihez kötni, akkor félni fog tőled. NE félős kutyát akarj, hanem szófogadót :)

2011. okt. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!