Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért vannak ilyen emberek?...

Mért vannak ilyen emberek? Büntetés törvény?

Figyelt kérdés
Nem értem az embereket minek kell annyi kutya kölyköt gyártani ma nézegettem az expresszt amstaff hirdetésekből 600nál is több van persze mellette pitbullból még 200 és azt sem tudják már milyen kutyáik vannak egyáltalán, vagy így könnyebb eladni hogy ez is meg az is? A másik a mini yorkie mini csivava mini havanese lesz mini német dog is?? Minek kell kitalálni ilyen agyon szaporított "kutyákat" mert most lehet sértő meg szemét beszólás de genetikailag nullák :( Elszomorít komolyan amikor ezeket olvasom van is egy két ilyen kutyás "ismerősöm" (párszor találkoztam velük a kutyómmal nem elég hogy felvették h jajj szegény kutya) még meg is voltak arról győződve hogy az valóban mini yorkie... Amstaffom van 4 hónapos egy rohadt szaporítótól most csesszen le bárki ezért de ilyen nyomoréknál szar körülmények között nem akartam otthagyni. Szoktam segíteni menhelyeknek is viszek nekik tápot pokrócot múltkor 10liter hipót és szomorúan megye be bármely menhelyre mert látom ahogy néznek a kutyók várják a simogatást látszik a szemükben hogy nagyon nem jó nekik ott :S Nincs bajom azzal sem ha valaki 100000 fölött vesz kutyát nyílván annak nemlesz baja mint a yorkiknak akik persze minik.Ítéljen el bárki azért mert vettem 20000ért egy kutyát egy mocskos pénzéhes szeméttől na de ez a kutya odabújt hozzám és el nem ment mellőlem onnantól, lehet h lesznek betegségei de kifizetek rá minden állatorvosí költséget mert szeretem. Valaha be lehet tiltani a szaporítást??? Mert már nagyon elegem van belőlük! Én pedig ivartalaníttatni fogom az enyémet ahogy eléri a fél éves kort nekem nem kell kiskutya de idegbajt kapok azoktól akik megkérdezik ha felnő nem akarom-e pároztatni?Fujj.. nem lehet tenni valamit h ezeket a nyomorékokat büntessék meg???
2011. nov. 2. 00:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megtiltani ,nem is fogja senki ezt törvénybe foglalni,erre kár várni,mivel a kutya magántulajdon és szabadon adható vehető.

Egyszerű piaci törvényszerűség,óriási a kereslet elérhető árú fajtatisztának kinéző kutyákra.A másik oldalon meg ez egy jó bevételi forrás,ami a mai gazdasági helyzetben és bérviszonyok mellett teljesen érthető.

Ha nem lesz kereslet ,kínálat sem lesz,de erre belátható időn belül nem látok esélyt .

2011. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Egyalmos szaporítást szinte mindenki tudna sorolni.

De el nem tudjátok képzelni, mekkora tömegtermelés folyik a nagyobb szaporítótelepeken.

És még ráadásul a legtöbbje úgy adja gazdához a kutyát, hogy ezt feltétlenül tenyészteni kell. Tehát az egy szem alom is ezeknek köszönhető.


Kedves Kérdező: Amíg van lószar, addig van légy is. Az emberek fejében kéne rendet tenni és akkor nem vennének meg ilyen kutyákat, tehát nem érné meg csinálni őket.

2011. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!