Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyánk ne...

Mit tegyek, hogy a kutyánk ne csinálja ezt, amikor nem vele vagyunk?

Figyelt kérdés

3 éves,sealyham terrier,már 2 hónapos kora óta velünk él...

De nagyon rossz.


Ha nem vele foglalkozunk,akkor elkezd nyöszörögni,ugatni,rohangálni és elkezdi harapdálni a cicánkat vagy a lábunkat/kezünket addig,amíg nem vele foglalkozunk.

Ha elkezdtek netezni,akkor idejön és sír,mintha ütnénk.Ahogy ráfigyelek,abbahagyja é jönni akar az ölembe.


Nem tudjuk,hogy miért csinálja ezt,mert soha nem hagytuk magára 1 óránál tovább,mindig visszük magunkkal,bárhová megyünk,pedig nagyon rossz.


Mikor reggel próbálunk kijutni a házból,akkor elkezd ugatni,ugrál,sír és ki akar szökni,néha még a kocsiból is hallom,hogy sír,pedig anya itthon van vele ,szóval tudja,hogy nem hagyjuk itthon sokáig egyedül.

Tegnap elkezdett sírni,mert nem feküdtem oda mellé az ágyba(velem alszik...de éjszaka mindig lekaparja rólam a takarót,ha kiszeretném húzni alóla,akkor morog :/) és nem mentem oda,ezért kiszedte az iPhone-omat a táskámból és szétrágta a kijelzőjét és ez már a 4. darabom ebben az évben,de ezen kívül szétszedi a távirányítókat,pénztárcákat,könyveket,újságokat,töltőket,tolltartókat,a cicánk játékait,mindet...

2 hete pl. a felvételis feladatlapjaimat szedte szét,mire felértem a lépcsőn és bementem a szobámba.



Miért csinálja ezt?


2011. nov. 2. 10:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

"Ha nem vele foglalkozunk,akkor elkezd nyöszörögni,ugatni,rohangálni és elkezdi harapdálni a cicánkat vagy a lábunkat/kezünket addig,amíg nem vele foglalkozunk."

Már elkezdte a harapdálást!

2011. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
De nem harap olyan erősen,inkább csak játszásból csinálja,hogy rá figyeljünk.
2011. nov. 2. 11:19
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Na itt a probléma gyökere! Felmented a kutyát a viselkedése alól. Egy jól nevelt kutya soha semmilyen körülmények között mégcsak játékból sem haraphat. A kutya a gazdája tükörképe.
2011. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
90%

A kérdéböl egyértelmüen kiderült, hogy egy újgazdag elkényeztetett kis nyomi vagy... Mi az, hogy a 4. iPhone-od már, mert a kutya szétrágta? Van akinek kajára se telik. Te meg nem vigyázol egy olyan drága telefonra se... Szánalom.


A kutyát fegyelmezni kellett volna és nem hordani mindenhova mint egy csivavát, akkor nem lenne ilyen...

2011. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

"Anya nem akarja kutyasuliba vinni,mert szerinte semmi gond nincs vele,csak egy kicsit túl sok energiája van..."


Ki mondta, hogy a kutyával van baj? Vele minden rendben, úgy működik ahogy kell! A probléma veletek van, ezért mondtam, hogy irány a kutyasuli az egész családdal! Nektek kell tanulnotok, nem a kutyának! Erre való a kutyaiskola.

2011. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz nem a kutya a rossz, ti vagytok a hülyék a kutyatartáshoz.
2011. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

11:35


Miért,hogyha gagyi telefonom lesz,akkor másnak lesz pénze kajára?

Nem...

Akkor meg?

El kéne fogadni,hogy egyeseknek telik ilyenekre,másoknak pedig nem.

Amúgy pedig nem az érdekel,hogy szerinted milyen vagyok.Ha csak ezt akartad leírni,akkor kár volt "választ" adni a kérdésre.

2011. nov. 2. 11:44
 28/32 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen telefonod van (megjegyzem nekem is, csak hogy én ajándékba kaptam) akkor vigyázni kéne rá, mert nem két forint...


De te az ilyen tipikus elkényeztetett nemtörödöm gyerek vagy az eléggé látszik. A kutyád hasonlít rád.

2011. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Már ne haragudjatok, de kinek mi köze, hogy a kérdező milyen anyagi helyzetben van?

Feltett egy kérdést a kutyáról, alig érkezett normális válasz. Miért kell egyből lehülyézni, meg újgazdagozni?

Legalább kérdezett, felismerte a problémát. Segíteni kellene neki, nem oltogatni. Egy gyerekről beszélünk...


Mellesleg kérdező a válaszadók egy részének igaza van. Át kell gondolni ezt a viselkedést a kutyával szemben, mert a fejetekre nőtt. Nagyon sokan leírták mit kellene tenni, hát kezdd is el.

2011. nov. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

"Egy gyerekről beszélünk..."

Ezt miből gondolod? Az anyukája legalábbis biztos nem gyerek, és számára ez egy normális állapot.

És egyet értek abban, hogy nem kell a kérdező pénztárcájában turkálni, de azért valljuk meg, ennyire elrontott (elkényeztetett!) kutyák általában tehetősebb családokban vannak.


Ettől függetlenül lépni kell, mert ez nem csak a gazdi számára nehéz helyzet, de a kutyán is hatalmas nyomás van emiatt.

2011. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!