Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyánk ne...

Mit tegyek, hogy a kutyánk ne csinálja ezt, amikor nem vele vagyunk?

Figyelt kérdés

3 éves,sealyham terrier,már 2 hónapos kora óta velünk él...

De nagyon rossz.


Ha nem vele foglalkozunk,akkor elkezd nyöszörögni,ugatni,rohangálni és elkezdi harapdálni a cicánkat vagy a lábunkat/kezünket addig,amíg nem vele foglalkozunk.

Ha elkezdtek netezni,akkor idejön és sír,mintha ütnénk.Ahogy ráfigyelek,abbahagyja é jönni akar az ölembe.


Nem tudjuk,hogy miért csinálja ezt,mert soha nem hagytuk magára 1 óránál tovább,mindig visszük magunkkal,bárhová megyünk,pedig nagyon rossz.


Mikor reggel próbálunk kijutni a házból,akkor elkezd ugatni,ugrál,sír és ki akar szökni,néha még a kocsiból is hallom,hogy sír,pedig anya itthon van vele ,szóval tudja,hogy nem hagyjuk itthon sokáig egyedül.

Tegnap elkezdett sírni,mert nem feküdtem oda mellé az ágyba(velem alszik...de éjszaka mindig lekaparja rólam a takarót,ha kiszeretném húzni alóla,akkor morog :/) és nem mentem oda,ezért kiszedte az iPhone-omat a táskámból és szétrágta a kijelzőjét és ez már a 4. darabom ebben az évben,de ezen kívül szétszedi a távirányítókat,pénztárcákat,könyveket,újságokat,töltőket,tolltartókat,a cicánk játékait,mindet...

2 hete pl. a felvételis feladatlapjaimat szedte szét,mire felértem a lépcsőn és bementem a szobámba.



Miért csinálja ezt?


2011. nov. 2. 10:05
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem ilyen kutyák csak az amcsi filmekben léteznek. Mivel feltetted a kérdést, nyilván zavar a viselkedése! Szóval nem ártana beleásnod magad a kutyanevelés rejtelmeibe, mert attól, hogy vicces amit csinál (legalábbis én jót nevettem), ez neki sem jó. Ideges, rémült, neki kell egy olyan világot irányítania, amit cseppet sem ért. Ez összezavarja, és hosszú távon akár egészségügyi gondokat is okozhat neki.
2011. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

azért csinálja mert nincsenek természetes szükségletei kielégítve(mozgás, pszichológiai igények, kiegyensúlyozott család...), és egyáltalán nem veszitek figyelembe, hogy egy másik faj képviselőjével éltek együtt...a kutyus arra kéri a családot, hogy legyen otthon béke, nyugalom, egyetértés és mindenki élhesse a saját életét anélkül, hogy önző módon ráerőltetnének olyan viselkedésmintákat ami nem a sajátja, nem igazodik ösztöneihez és nem okoz örömöt hosszútávon...!

nézd meg ezt a szeminárium-sorozatot ez a minimum amit a kutyáért megtehetsz:

http://www.youtube.com/user/kicsig11

2011. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!