Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova tudnék bejelentést tenni?

Hova tudnék bejelentést tenni?

Figyelt kérdés
Salgótarjánban lakom, és nem tudok errefelé semmilyen Állatvédő szervezetről. Van itt egy kutya az utcában, kicsi kora óta kivan kötve, nem is pórázzal, hanem valami kötéllel. Csak enni-inni van neki kitéve, de egyébként nem foglalkoznak vele, legalábbis én még soha nem láttam, hogy játszanának vagy sétálnának vele. El szoktam arra sétálni ez én kutyusaimmal és annyira játszana szegényke, ez nem élet egy kutyának.
2011. nov. 2. 20:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Miért nem mész oda és szólsz? Szeretem az embereket, akik baromi bátrak a jelentgetéssel, de az arcukat nem vállalják. Ha nem hajlandó változtatni a tartási körülményeken, akkor meg mehetsz szólni, hátha 10 éven belül még történik is valami.


Amúgy a menhelyen lóf.szt látják el. Tele van oltatlan, rühes, bolhás, mindenféle fertőzéssel terhelt állattal, arról nem is beszélve, hogy szerencsétlenek általában tiszta idegbetegek, mert háromszor annyi kutya van egy helyen, mint lehetne. Persze nyugodtan álszentkedhet mindenki, hogy szegény állatnak joga van élni, de ennél még a T61 is humánusabb.

2011. nov. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

[link]

Én csak átfutottam, de szerintem nincs benne, hogy hány méteresnek kell lennie a láncnak.

Sajnos amíg enni, inni kap nemigen tehetsz semmit. Ha éhezne vagy vernék, akkor talán tennének valamit a hatóságok, de így még lesz*rják.

2011. nov. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

ÁVT:

"14. § (5) - Tilos


a) ebet tartósan 10m2 -nél kisebb területen,


b) ebet tartósan 4m-nél rövidebb eszközzel kikötve, "


Jegyzőnek bejelentés.

2011. nov. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Azért nem megyek oda én, mer nem akarok minden nap félve sétálgatni, hogy mikor talál meg a familia. Ha szólok személyesen, aztán bejelentést is teszek, akkor valószínű tudni fogják, hogy én voltam.(Persze cigányok) És az én szavam mi egy hatósági személyéhez képest?
2011. nov. 3. 09:34
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, a menhely nem a legjobb megoldás a kutyáknak, de esély. Nekem onnan van az egyik kutyusom, aki most a szobámban szunyókál. Jó esetben ez csak egy átmenet egy állatkínzó és egy szerető gazi közt. Talán ha sértegetés helyett kimennél oda segíteni, akkor máris jobb lenne egy kicsit a helyzet.
2011. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Amúgy a menhelyen lóf.szt látják el. Tele van oltatlan, rühes, bolhás, mindenféle fertőzéssel terhelt állattal...."


Jártál már menhelyen? Vagy csak sintértelepen voltál?..

2011. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Csak én attól félek, hogy a hatóságnak ha szólsz, és intézkednek, nem menhelyre adják, hanem sintértelepre...

Tehát előbb egyeztess egy menhellyel, hogy HA a hatósági eljárás sikeres lenne, tudnának-e helyet szorítani a kutyának, különben a halálba küldöd szegényt.:(


Én is ismerek rengeteg kutyát a környékünkön, akiknek a gazdáját egy életre eltiltanám az állattartástól, de sajnos innen rögtön a sintértelepre viszik őket...

Tehát amit még tehetsz, az az, hogy lefotózod, és a neten keresel neki gazdát előre.

Ha jelentkezett rá egy MEGBÍZHATÓ gazdijelölt, akkor a helyedben elhoznám a kutyát...

2011. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

15.13

Jártam bizony. MENHELY. Ahonnan nem egy fertőző betegségtől szenvedő kutya került ki. Többek között a sajátom is, akiben nem kis állatorvosi költségek voltak utána. (A kamu oltásokról, féreghajtásról nem is beszélek.) Ha újrakezdeném, csak fajtamentőktől hoznék kutyát. Nem mondom, hogy a menhelyek mögött nincs jó szándék, de hogy az eszközök és a megvalósítás kritikán aluli, az biztos.

2011. nov. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!