Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutyát 4-5 hetesen el...

Egy kiskutyát 4-5 hetesen el lehet választani az anyjától?

Figyelt kérdés

A nagymamámnak van egy kistestű keverék kutyája, már elég öregecske. Mamám 100 km-re lakik tőlünk. A kutya állandóan kiszökik mamától, és szinte minden 2 évben felcsinálták az utcán. Mamám 80 éves már, nem tud szaladni utána. Amikor megfial a kutya, mama brutális módon szétveri a fejüket a kutyusoknak, szinte már akkor amint lefial a Csöpi (így hívják a kutyáját). Én ezekről eleinte nem is tudtam mert még gyerek voltam, anyáék nem mondták nekem. Most a Csöpi megint lefialt, de már tudta előre hogy mama megöli a kicsiket, ezért a disznóól alá fialt, nem a kutyaházba, így mama nem éri el. Ugyanis mama már kiakarta húzni a kicsiket gereblyével, hogy megint megölje őket, de nem érte el őket, meg hajolni se bír már úgy. (hál istennek). Könyörögtem neki telefonba, hogy ne bántsa a kicsiket mert elhozzuk magunkhoz őket, lesz helyük. Nagy nehezen megígérte, de ma kiderült hogy csak engem akart lerázni hogy ne nyivákoljak neki. Ugyanis anyukám ma elutazott hozzá autóval, és ment megkeresni a kölyköket. Csöpi nyüszített mikor látta hogy anya hajol lefele a disznóól alá, pedig anya csak megakarta nézni a kicsiket. Mama közben mondta anyámnak, hogy húzza ki ha eléri őket, anya mondta neki hogy ő nem húzza ki és nem fogja bántani, és próbálta mamát meggyőzni hogy NE NYÚLJON HOZZÁJUK mert lesz helyük, hazahozzuk őket!!!!! anya mondta hogy egyetlen 1 kiskutyát fialt Csöpi, azt mondta majdnem elolvadt annyira édes kiskutya! Azt mondta hogy Csöpinek sírt mellette, és miután anya felkelt a földről annyira hálás volt neki a kutya, hogy nem bántotta a kicsit!

Mama nem mondott le még mindig a gyilkolásról, sajnos a kiskutya lassan olyan idős lesz hogy elkezd majd mászkálni, és ha kijön az ól alól, biztos hogy mama megfogja ölni! A kiskutya nagyjából most 3 hetes lehet! Próbálom telefonon keresztül győzködni mamát hogy feleslegesen ne oltsa ki egy állat életét mert elhozzuk, de nem tudom meddig tudom húzni nála a dolgot! Már arra is gondoltam hogy megfenyegetem mamát, hogy nem fogok menni hozzá nyáron ha bántja a kiskutyát, attól biztos észhez térne. A kicsit minnél előbb elakarnánk hozni, de akkor meg abba pusztul bele mert nem kap tejet... Tudom hogy az ideális kor amikor már ellehetne hozni, az a 10 hét, de legkevesebb 8, azelőtt semmiképpen nem lehet? Félek hogy ha sokat várunk akkor mama megfogja ölni! Ő nem szereti az állatokat, Csöpi is csak azért van neki hogy ugasson az udvaron ha valaki álla a kapu előtt! Neki nincsenek rossz érzései az állatgyilkosság ellen, neki egy állat élete annyi mint egy növényé.


Kérlek titeket most ne gyertek azzal hogy ivartalanítani kellett volna a kutyát. Amikor mamához került erre senki nem gondolt, én is kamasz voltam még, most meg már túl öreg egy ilyen műtéthez, plusz mama nem engedné a műtétet mert az pénzbe kerül, ha meg mi fizetjük ki akkor ő ugyan nem fogja ápolni.


Kérlek segítsetek ne ítélkezzetek (mert tudom hogy most az jönne) most az egyszer kérlek titeket, hagyjátok az ivartalanítás szöveget mert pontosan tudom jól hogy ez kellett volna, nem kell elmondanotok, mert egyetértek veletek, de én még gyerek voltam akkoriban, anyáéknak meg eszébe se jutott, kérlek titeket segítsetek megoldani a kiskutya sorsát, hogy kéne ezt csinálni!


22L


2009. máj. 9. 17:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen problémá adódhatnak ha előbb elhozod. Gyengécske kuya lehet, könnyebben elkaphat betegségeket, nehezebb táplálni, előbb kell neki a védőoltás stb... Viszont inkább ez minthogy megölje... A kiskutyák már 3 hetesen elkezdenek mászkálni, én akkor már etetni is szoktam őket, szóval ülni tudnak már, de akkor nem hát 4-5 hetesen biztos... És akkor előjöhet onnan és vége... :S
2009. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Elhozhatod akármikor. Lehet, hogy még kutyatápszerre lesz szüksége, de fel lehet nevelni egy kölyköt teljesen az anyja nélkül is. Hozd el!

(

Szerintem az anyját is, ennél csak jobb helyre kerülhet.

Vagy legalább lopjátok ki , ivartalanítassátok, vagy adassatok neki fogamzásgátló injekciót.)

2009. máj. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hozd el mindenképpen, ennél csak jobb sora lehet nálatok. :( És szerintem is adassatok be neki fogamzásgátló injekciót, az talán nem olyan drága, mint az ivartalanítás és ápolni sem kell. :(
2009. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

óó szegény kutyus,nagyon sajnálom.

Amint tud hozd el,most annyira nem számit a szocializáció,mert egyedüli kiskutya, igy nincs tesója akivel játszhatna,az anyjával se fog tudni.

Tehát ha elhozzátok,akkor mindenképpen kutyatej tápszerrel etessétek, aztán 3-4 hetes korában már alutasakos,puha,húsos kaját adjatok neki. 6 hetesen parvo, 8 hetesen kombinált oltást kapjon, és utánna vigyétek kiskutyák,nagykutyák közé,hogy tudjon játszani,megismerje a kutyákat,foglalkozzatok eleinte vele nagyon sokat,aztán néha néha hagyjátok magára,mint az anyja,igy nem fog később sirni ha egyedül lesz.

2009. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátok el a picúrt, előtte beszéljetek talán egy állatorvossal, aki majd tud segíteni, hogy milyen tápszert vegyetek neki, mit csináljatok.

Drukkolok nektek!!!!

2009. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy írták előttem, nem szerencsés ilyen korban elválasztani, viszont ha nincs más lehetőség, hozzátok el. Tápszerrel ilyenkor már nagy eséllyel fel tudjátok nevelni, csak a szocializációt nem tudjátok pótolni, de az később nevelhető.


Ja, és ha már úgyis ott vagytok, a kedvemért verjétek szét a vén k*rva fejét, úgy ahogy ő szokta csinálni a kiskutyákkal. (lesz*rom a lepontozást, az ilyen élőlény nem érdemli meg, hogy "ember"-nek nevezzem).

2009. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is mindenképp hozd el! A későbbiekben tudok tanácsot adni, mert rengeteg kiskutyát,kiscicát neveltem fel kézzel, az anya nélkül. Hiába marad az anyjával, ha a mamád megöli. Istenem szegény Csöpi. Mit kell szegénynek átélnie... :'( Borzalmas lehet...nem csodálom,hogy sírt szegény.
2009. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

Uccsó vagyok:


Azt kifelejtettem, hogy a "Ja, és ha már úgyis ott vagytok, a kedvemért verjétek szét a vén k*rva fejét, úgy ahogy ő szokta csinálni a kiskutyákkal. (lesz*rom a lepontozást, az ilyen élőlény nem érdemli meg, hogy "ember"-nek nevezzem)." hosszászólóval teljesen egyet értek. Én kinyírnám mamám ha ezt tenné...komolyan.

2009. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Rendben van, akkor még 2 hétig tartom mamámban hogy ne bátnsa a kicsit, mert addig nem tudunk elmenni hozzá, és akkor viszont elhozzuk a kicsit! Megértem hogy így vélekedtek mamámról, meg kell mondjam hogy igazat adok nektek, szörnyű, borzasztóan embertelen, megengedhetetlen ahogy viselkedik, de próbáljátok meg elmagyarázni egy 80 éves öregasszonynak :( sajnos sokmindent nem fog fel már, szóval ezzel a kutya dologgal is csak kínlódás van :(

Csöpit megint csak sajnálni fogom mert nagyon fog szenvedni ha elhozzuk a kicsit tőle, anya azt mondta majd' megszakadt a szíve ahogy nézett rá Csöpi, mert biztos azt hitte hogy anya kiszedi a kicsit és megöli, és úgy bújt a lábához, és sírt közbe, hogy ne bántsa... persze anyának eszébe se volt csak megakarta nézni hol vannak a kölykök (akkor még nem tudta hogy csak 1 van).

Addig marad a telefonálgatás minden nap hogy ne bántsa a kicsit remélem sikerül felfognia, és eddig csak gondolkoztam rajta hogy zsarolom mamát hogy nem megyek hozzá nyáron, de úgy döntöttem hogy holnap meg is mondom neki, nem érdekel hogy mit fog rá szólni.....


amint van fejlemény mindenképpen megírom nektek!!

2009. máj. 9. 20:05
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Hozzátok el a felnőtt kutyát is, mert így ennek nem sok értelme lesz. Ősszel megint felcsinálják, megint szül, megint kinyírja a vénasszony a kölykeit... Előbb-utóbb (de inkább előbb a felnőtt kutya is bele fog ebbe pusztulni, tejmirigy-gyulladásban, vagy egyszerűen a sok szüléstől.
2009. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!