Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutyát 4-5 hetesen el...

Egy kiskutyát 4-5 hetesen el lehet választani az anyjától?

Figyelt kérdés

A nagymamámnak van egy kistestű keverék kutyája, már elég öregecske. Mamám 100 km-re lakik tőlünk. A kutya állandóan kiszökik mamától, és szinte minden 2 évben felcsinálták az utcán. Mamám 80 éves már, nem tud szaladni utána. Amikor megfial a kutya, mama brutális módon szétveri a fejüket a kutyusoknak, szinte már akkor amint lefial a Csöpi (így hívják a kutyáját). Én ezekről eleinte nem is tudtam mert még gyerek voltam, anyáék nem mondták nekem. Most a Csöpi megint lefialt, de már tudta előre hogy mama megöli a kicsiket, ezért a disznóól alá fialt, nem a kutyaházba, így mama nem éri el. Ugyanis mama már kiakarta húzni a kicsiket gereblyével, hogy megint megölje őket, de nem érte el őket, meg hajolni se bír már úgy. (hál istennek). Könyörögtem neki telefonba, hogy ne bántsa a kicsiket mert elhozzuk magunkhoz őket, lesz helyük. Nagy nehezen megígérte, de ma kiderült hogy csak engem akart lerázni hogy ne nyivákoljak neki. Ugyanis anyukám ma elutazott hozzá autóval, és ment megkeresni a kölyköket. Csöpi nyüszített mikor látta hogy anya hajol lefele a disznóól alá, pedig anya csak megakarta nézni a kicsiket. Mama közben mondta anyámnak, hogy húzza ki ha eléri őket, anya mondta neki hogy ő nem húzza ki és nem fogja bántani, és próbálta mamát meggyőzni hogy NE NYÚLJON HOZZÁJUK mert lesz helyük, hazahozzuk őket!!!!! anya mondta hogy egyetlen 1 kiskutyát fialt Csöpi, azt mondta majdnem elolvadt annyira édes kiskutya! Azt mondta hogy Csöpinek sírt mellette, és miután anya felkelt a földről annyira hálás volt neki a kutya, hogy nem bántotta a kicsit!

Mama nem mondott le még mindig a gyilkolásról, sajnos a kiskutya lassan olyan idős lesz hogy elkezd majd mászkálni, és ha kijön az ól alól, biztos hogy mama megfogja ölni! A kiskutya nagyjából most 3 hetes lehet! Próbálom telefonon keresztül győzködni mamát hogy feleslegesen ne oltsa ki egy állat életét mert elhozzuk, de nem tudom meddig tudom húzni nála a dolgot! Már arra is gondoltam hogy megfenyegetem mamát, hogy nem fogok menni hozzá nyáron ha bántja a kiskutyát, attól biztos észhez térne. A kicsit minnél előbb elakarnánk hozni, de akkor meg abba pusztul bele mert nem kap tejet... Tudom hogy az ideális kor amikor már ellehetne hozni, az a 10 hét, de legkevesebb 8, azelőtt semmiképpen nem lehet? Félek hogy ha sokat várunk akkor mama megfogja ölni! Ő nem szereti az állatokat, Csöpi is csak azért van neki hogy ugasson az udvaron ha valaki álla a kapu előtt! Neki nincsenek rossz érzései az állatgyilkosság ellen, neki egy állat élete annyi mint egy növényé.


Kérlek titeket most ne gyertek azzal hogy ivartalanítani kellett volna a kutyát. Amikor mamához került erre senki nem gondolt, én is kamasz voltam még, most meg már túl öreg egy ilyen műtéthez, plusz mama nem engedné a műtétet mert az pénzbe kerül, ha meg mi fizetjük ki akkor ő ugyan nem fogja ápolni.


Kérlek segítsetek ne ítélkezzetek (mert tudom hogy most az jönne) most az egyszer kérlek titeket, hagyjátok az ivartalanítás szöveget mert pontosan tudom jól hogy ez kellett volna, nem kell elmondanotok, mert egyetértek veletek, de én még gyerek voltam akkoriban, anyáéknak meg eszébe se jutott, kérlek titeket segítsetek megoldani a kiskutya sorsát, hogy kéne ezt csinálni!


22L


2009. máj. 9. 17:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg hogy sikerült! Szurkolok nektek!
2009. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szomorú!

Kérlek téged hogy hozzátok el Csöpit is , ne hagyjátok hogy szegény öreg korára , még ő is szenvedjen , amit a mamád tesz az állatkínzás , én nem akarok rosszat mondani ,de ha ezt kiszimatolja valaki és feljelenti a mamád akkor súlyos bírságot kell fizetnie , és esetleg Csöpit is elviszik tőle.

Ezt nem teheti , hogy egy ilyen gyönyörü lényt mint a kutya megöljön , amikor a pici már jár, és fut.

Ez undorító.

2009. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én elsírtam magam amikor olvastam!Én amúgy is olyan állat őrült vagyok imádom az állatokat főleg a kutyákat!Szerintem el kéne hozni a mamádtól a csöpit is meg a picit mert ez így nem mehet tovább!Egyszer valaki észre veszi hogy mitcsinál és feljelenti!Én őszintén meg mondom hogy ha nekem ilyen lenne a mamám akkor a föld alá süllyednék szégyenemben!Ne haragudj de ez nem normális dolog.Nincs szíve egy ártatlan kis kölyök kutya nem tehet róla hogy megszületett.Engem nem érdekelne mindenféle képpen elvinném a kutyát ha kel el lopom mindkettőt!Az ilyen emberek az én szememben állatok!Ne haragudj hogy ilyeneket írtam de nagyon feldühített ez az egész.

Remélem minden helyre jön és nem öli meg a kutyust.

Létszííí majd írd meg hogy mitörtént!

2009. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom tanácsolni,hogy hozzátok el az anya kutyát is. Mivel mamádnak úgyis Csöpi csak arra kell hogy jelezzen ha valaki áll a kapuba, helyette vegyetek neki egy vezetéknélküli csengőt(már lehet olcsón is kapni). De most komolyan, azt úgyis jobban meghallja. Legalább Csöpi kapna egy második esélyt egy normális élethez.
2009. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Na mi lett a kutyusok sorsa?
2009. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Végül sikerült nagyanyámnak a fejébe bele szugerálni hogy nem szabad bántani a kicsit, mindennap beszélek vele, azt mondja nem nyúl hozzá, megértette hogy elakarom hozni, úgyhogy nyugodt lehetek. Pont emiatt még nem hoztuk el, legyen még Csöpivel a tej miatt, de jövőhét szerdán megyünk a kicsiért autóval, úgyhogy szerdán már nálunk lesz a csöppség. Csöpit sajnálom, hogy elszakítjuk tőle a kicsit, de jobb ez így mindkettőnek. Csöpit azért nem hozzuk el, mert ő mamám kutyája és mamának azért kell mert Csöpi jó jelzőkutya, ha jön valaki kerítés elé megáll akkor Csöpi egyből ugat. Nincs ott Csöpinek rossz sora, attól nem félünk egyáltalán, csak a kicsit féltettük. Nálunk már jó helye lesz, gondoskodunk róla és keresek majd neki új gazdát, addig meg nálunk lesz! Jövőhéten írok még és linkelek be képet róla!!
2009. máj. 23. 16:30
 17/22 anonim ***** válasza:

jól van :)

örülök neki ,hogy megoldódott a sorsa :)

kiváncsi leszek a kicsire hogy néz ki :)

de nem úgy volt hogy megtartjátok? akkor most mér keresel neki gazdit?

2009. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ma hoztuk el a kutyust. A képek magukért beszélnek:


http://www.youtube.com/watch?v=jQtgty58OFc


Egy tündéri ki manó!!!!!


Úgy volt hogy maradhat amíg nem lesz neki gazdija mert nálunk a két nagy mellé már nemigen fér el, de ha minden igaz már holnap lezs gazdija, a szomszéd néninek meghalt a pincsije nemrég nagyon sírt utána, úgyhogy holnap kiderül szeretné e de szinte 100% hogy igen!!

2009. máj. 27. 21:31
 19/22 A kérdező kommentje:
Ma este elvitték a kutyust, nagyon jó helyre, szerető családba került, de azóta csak bőgök folyamatosan már ennyi idő alatt is a szívemhez nőtt nagyon :( Anya azt mondta ha nem vitték volna el ma akkor megtartottuk volna.
2009. máj. 28. 20:52
 20/22 anonim ***** válasza:

Gyönyörü a csöppség , megérdemli az életet!

Csak azon gondolkoztam hogy mi lesz ha Csöpinek újból lesznek kiskutyái?

Sok sikert a kicsinek.

2009. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!