Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 éves tacsim lerobbant. Mit...

Csilla Julianna kérdése:

15 éves tacsim lerobbant. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

15 éves tacsinknak 6 évvel ezelőtt már lerobbant a gerince (un. tacskóúbetegség). Nem tudott a két hátsó lábára fölállni. Akkor az orvos injekcióval és gyógyszerrel helyrehozta. Azóta viszonylag jól van, hol jobban, hol kevésbé jobban, mint egy reumás öregember :)

Viszont két hete megint nem bírt lábra állni. Elmentem az orvoshoz, megnézte mit kapott anno és megint azt a gyógyszert adta. Pár napra jobban lett és aztán visszaesett. Nem tud sehová menni, a dolgát fekve végni, hiába próbáljuk megtartani. Félek elvinni az orvoshoz, nehogy azt mondja, nincs mit tenni. Szegénynek a szeme élénk, követ mindenhová. Ha kiviszi anyukám az udvarra dolgát végezni, akkor kuszik a kapu felé, ki szeretne menni az utcára. Ki kell vinni és ott fekve végni a dolgát. Nagyon szomorú vagyok, mi lesz vele?



2011. nov. 15. 14:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ugyan így történt az én tacskó kutyusommal is .

Egyszer így egyszer úgy végül pedig rosszul.

Előbb utóbb bele fog bolondulni abba ha nem tud menni és normálisan élni.

Így sokkal de sokkal rosszabb neki , hogy nem tud normális életet élni. A mi tacskónk szintén 15 éves volt.

Az orvos elaltatta szegénykémet , és elment... :(

Így a jobb neki mert lehet hogy rosszabb is lesz neki .

Hidd el az a jobb ha boldogan elaludhat a karjaidban.

Kérlek tedd meg vele ami neki a legjobb. Idős már , és csak kínzás ha fekve tud bármit csinálni. :(

Nagyon sajnálom , hogy meg kell válnod tőle. Nem élnek örökké a kutyusok még ha nagyon de nagyon szeretnénk akkor sem. Neki az lenne a legjobb ha futkoshatna.

De nem teheti meg és tudom hogy szomorú vagy.

Idős kutyus , majd az égi vadászmezőn fog futni és ugyanúgy fog szeretni. Sőt... (:

2011. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a vigasztaló szavakat. Ezért félek elmenni az orvoshoz. De ha nem viszem, akkor meg meddig lehet ezt így csinálni. Még reménykedem, hátha tud segíteni! Most is szedi a gyógyszert de hiába. Viszont eszik -iszik és igazán bánatosnak nem is látom. Borzasztó de azt érzem élni akar. Vagy tévedek?
2011. nov. 15. 14:30
 3/17 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a kép még nyáron készült. Gondolom az időjárás is rátett az állapotromlásra :(

2011. nov. 15. 14:48
 4/17 anonim ***** válasza:

Tudom, ez tényleg borzasztó, hogy nem érzik magukat rosszul, nincs kifejezett fájdalmuk, csak egyszerűen nem tudnak felállni. Nekem egy nyuszimat kellett elaltatni, mert megroppant a gerince, de simán húzkodta magát tovább, evett, csak maga alá pisilt, hiába takarítottuk, amennyire lehetett, felfekvései lettek, amiből már jön a sebfertőzés...


Próbálhatsz adni neki valami porcregenerálót (a zöldkagylót szokták ajánlgatni) de egy ennyi idős kutyának... hát, nem tudom, ha használ is, meddig. Lehet, hogy spontán meggyógyul, lehet, hogy soha többé nem áll lábra, vagy pár nap múlva visszaesik...

Tudja még tartani a vizeletét? Ha nem, akkor szerintem is jobb lenne szegényt elaltatni. Ne az maradjon az utolsó emléketek róla, hogy a saját vizeletétől bűzlik és tele van miatta sebekkel. Sajnállak, mert ez sehogy nem végződhet jól.

2011. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm,

Azért elvisszük, hátha valami jobb lesz kicsit ?!

2011. nov. 15. 15:05
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a kutyusodat,de mindenképpen vidd vissza az orvoshoz.Lehet ami annak idején jó volt neki,most nem.Próbáljatok keresni más gyógyszert hátha az beválik.Ami nagyobb gond a kora...de lebénult hátsó lábakkal is tud élni egy kicsit nagyobb odafigyeléssel.Az én kutyám is 2 éve lebénult és nem altattam el....kutyakocsival közlekedik és most 11 éves
2011. nov. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
szia utólsó. Mi az a kutya kocsi?. Hol lehet olyat beszerezni és hogy működik.
2011. nov. 15. 16:20
 8/17 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kicsit úgy sétáltatni, hogy a hátsó lábai előtt áthúzol egy pórázt, és "viszed" utána a fenekét. Ne teljesen, mozgassa ő is, csak vedd le róla kicsit a terhelést. Fiatal tacskónál bevált módszer, tökéletesen helyrejött belőle, lehet, hogy az öregnek is ad még egy kis időt :)
2011. nov. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

[link]

Itt meg tudod nézni,fent van az elérhetőség is,a videókon meg tudod nézni,hogy működik.

De csak abban az esetben szokták ajánlani ha erősek az első lábai.

Mennyit mozog ?

Látod,hogy van benne akarat ?

Az utolsó jót ajánlott,mi is igy sétáltunk addig amig nem készült el a kocsi.

2011. nov. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

köszi mindent

holnap elmesélem mi vált be

2011. nov. 15. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!