Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 éves tacsim lerobbant. Mit...

Csilla Julianna kérdése:

15 éves tacsim lerobbant. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

15 éves tacsinknak 6 évvel ezelőtt már lerobbant a gerince (un. tacskóúbetegség). Nem tudott a két hátsó lábára fölállni. Akkor az orvos injekcióval és gyógyszerrel helyrehozta. Azóta viszonylag jól van, hol jobban, hol kevésbé jobban, mint egy reumás öregember :)

Viszont két hete megint nem bírt lábra állni. Elmentem az orvoshoz, megnézte mit kapott anno és megint azt a gyógyszert adta. Pár napra jobban lett és aztán visszaesett. Nem tud sehová menni, a dolgát fekve végni, hiába próbáljuk megtartani. Félek elvinni az orvoshoz, nehogy azt mondja, nincs mit tenni. Szegénynek a szeme élénk, követ mindenhová. Ha kiviszi anyukám az udvarra dolgát végezni, akkor kuszik a kapu felé, ki szeretne menni az utcára. Ki kell vinni és ott fekve végni a dolgát. Nagyon szomorú vagyok, mi lesz vele?



2011. nov. 15. 14:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nagyon szívesen. A kutya kocsi nagyon jó ötlet.

A kérdés : Vajon megtűri-e egy idős kutyust azt ha valami új dolgot kell kipróbálnia vagy feladja?

2011. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A tapasztalatom az,hogy nagyon gyorsan tudnak alkalmazkodni a megváltott dolgokhoz.Igaz az én kutyám 9 éves volt mikor megkapta a kocsiját,azonnal elfogadta.Most nyáron le lett neki cserélve egy másik fajtára és ehhez is azonnal alkalmazkodott.De abba igazat adok,hogy nem mindegyik kutya fogadja el,de ez nem feltétlen kor függvénye.Ha imád sétálni akkor nem fogja érdekelni csak az lesz fontos,hogy mehessen
2011. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát holnapig valószínű nem fog kiderülni, hogy mi válik be, ez lassú folyamat.
2011. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent. Sajnos már az örök vadászmezőkön sétál. Hiába tettünk alá pórázt, bármit nem tudott menni. Ha a kertbe kivittük fekve végezte a dolgát ha megemeltem összecsuklott. A két első lábával próbálta húzni magát. Elvittük az orvoshoz. Megvizsgálta, de semmi reakciót nem mutatott a lábán. Tűvel megszúrta, érfogóval megcsípte, arra sem reagált. Mondta adhat iszonyú erős szteroidos injekciót, de 10 % hogy időlegesen segítsen, és vissza fog esni. Ráadásul az idős szervezetben sok mindent kiválthat a szteroid, vese, máj károsodás, Hányás, hasmenés. Borzasztó volt de el kellett altatni. Nem tudom mikor fogok megnyugodni, még sosoem kellett kutyámat elaltatni. Lelkiismeret furdalásom van, és csak reménykedek hogy jól döntöttünk.
2011. nov. 16. 08:45
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetedet nem is tudok mit mondani....

Nagyon sajnálom .....:(

2011. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok ismét. Én ugyanígy jártam évekkel ezelőtt a tacskómmal. :(

Hidd el ez a legjobb jól neki !! Nyugodj meg. És most lehet hogy a lábát leszámítva jól volt , és sikerült volna , de hogyha nem ? És súlyosabb dolgokat is át kellett volna élnie ? Az sokkal rosszabb lenne ... :(

Mindenféleképpen JÓ döntést hoztál!!! Mindenkinek el jött az ideje !!!!!

Kell egy kis idő mire megnyugszol . Most semmiképpen ne vegyél új kutyát . Nyugalom mert neki így a jó!

2011. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megértést. Van másik kutyánk is, de az nem ugyanaz. Őket is imádjuk, de attól még siratom szegény kis öreget. Anyukámnál volt már hat éve, pont a gerinc probléma miatt, mert ott nem kellett lépcsőznie. De így is majd mindennap láttam, mert nagyon közel lakunk. Nálunk egy éve van egy puli, anyukámnál meg egy menhelyi mudi keverék. Nem lennének már biztos teljesen kikészültünk volna. A mudi egyébként furán viselkedik tegnap óta. Reggel be sem akart jönni, (ő kerti kutya, de reggelenként mindig be lett engedve, hogy üdvözölje a tacsit)de ma reggel kint feküdt az udvaron és nem akart bejönni. Remélem nem fog letargiába esni, mert akkor anyukám is mégjobban oda lesz. :(
2011. nov. 16. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!