Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol alszik a kutyátok éjszaka?...

Hol alszik a kutyátok éjszaka? Ilyen tök hidegben.

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 10:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg minek lepontozni, akinek kint alszik? Egy kutyán látni ha fázik. Az enyém is évekig ólban aludt, de már öreg és látom rajta, hogy már nem bírja a telet ezért engedem be a műhelybe. Volt egy német juhászunk, az meg annyira bírta, hogy még az ólba sem volt hajlandó befeküdni, meg ha kibéleltük, kitépkedte egy nap alatt, sokszor a szakadó esőben is kint kószált, nem lehetett berángatni sehova.
2011. nov. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Nem büdös kutya fajtától és táplálkozástól is függ...meg mint minden rendes ember takarítok és szellőztetek is....pl párom kutyája kint lakik és sajnos megsimizni is alig lehet olyan szagos kis állat méterektől érezni kint is....az enyém vizesen kicsit kutya szagú (ha megázik) de egyébként esküszöm semmi ( mások is mondták már hogy észre sem lehet venni)
2011. nov. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Off: nem arról szól a pontozás amire sokan használják...vagyis nem szimpátia kérdése, hanem válaszolt a kérdésre vagy nem válaszolt a kérdésre....tehát ha valaki kutyája földbe ásott lyukba aludna akkor is a kérdésre válaszolna hiába nem tetszene a válasz ok embernek=zöld kezet kell nyomni...

de szerintem ne ugorjatok a pontozásra nincs értelme a legtöbb embernek nem azért kevés a pontja mert nem értelmes válaszokat ad, csak bizonyos kérdéseknél az ő álláspontja nem egyezett a többséggel.....pedig attól nem biztos hogy rossz, csak más....

2011. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Én mindenkinek zöld kezecskét dobtam.Szóval azért kérdezem,mert az én labim,tavaly a kazánházban aludt,nem volt még kennelje.Most mar van 1 körbe osbzett,cseréppel fedett kennelje,benne kutyaóllal.Raktam be szalmát neki,azt kikaparta,a rongyot sose szerette.Minden este amikor beakarna jönni a kazánházba,(ahol nagyon jó meleg van),leül a bejárati ajtó elé és követeli a maga éles hangján,hogy engedjük be.Én sajnálom és beengedném,de a férjem szerint csak hiszti,mert ugye mégis csak jobb lenne bent.És nem fog rohangálni ki-be engedni,ha meghallja a szomszéd kutya ugatását.Mert ugye azt az én kutyámnak is tudnia kell,hogy mi folyik az utcában:). Úgy hogy most azon agyalok,h mit csináljak vele,beengedjem télen,éjszakára a kazánházba vagy nem.
2011. nov. 17. 10:49
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

A nappaliban a szőnyegen van egy kutyaágy, meg néhány pokróc, ott alszanak. Az egyikük nappal is bent van, mert ő remegve bír fázni (pedig 30 kilós kutya ő is) a másik jobban bírja, ő nappal kint van a házban.


Amúgy nekem is az a tapasztalatom, hogy minél többet van kint egy kutya annál kutyaszagúbb. Legalábbis a benti kutyám is szagosodik, ha egy napig kint van valahol, gondolom a hideg miatt szigetelő faggyút kezd termelni a bőre.

Régen én is rendszeresen fürdettem őket, de az meg a másik tapasztalatom, hogy a havi fürdés azt eredményezi, hogy 3-5 napig nincs szaga, aztán viszont rádurvít és rém büdös lesz, két hét után már elviselhetetlen. Ha viszont nem fürdetem őket, akkor beáll egy alap kutyaszag, ami sokkal jobb, mint a három héttel fürdés utáni szag.

Az egy dolog, hogy én megszoktam, de ha anyum jön, mindig kérdezem, hogy büdös van-e, mert nálunk macska is van alommal ugye, és mindig parázom ezen, hogy valójában tök büdösben élek, csak én nem érzem. De anyum orra nagyon érzékeny, és ő is azt szokta mondani, hogy nincs büdös. Rendszeres takarítás, meg be van dugva egy konnektorba dugós illatosító, így nincs büdös.

2011. nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy lehet egy tisztántartott, egészséges kutya kimondottan büdös?? MÉterekről érezni?? Jesszus!! Az én kutyám, amikor 2 évig kertben lakott, ott sem volt soha büdös! Max igen, a vizes kutya szag, az van, amíg meg nem szárad, de az sem vészes!

És én pl azért szimpatizálok azokkal a válaszokkal, ahol a kutyus bennt lakhat a lakásban, mert tudom milyen az egyik és a másik oldal is! :(

Amikor a kutyámnak kinnt KELLETT laknia, reggel toporogva vártz minket, mi kimentünk munka előtt, kis játék, háza rendbetétele és GI munka. Délután/este haza, simi, játék, vacsi, és megyünk be, mert megfagyunk. :( Hétvégén kis tanítás, egy séta és kicsit több játék.

Többször be is szokött a szobánkba, hogy ottlehessen, de Nagyiék kiküldték. :( Nyáron kicsit jobb volt a helyzet, de nem sokkal! :( Ehhez képest mi van most?

Egész nap velünk lehet, ha nem vagyunk otthon nagyokat pihen, ha hazaérünk, nagy séta, a kanapéra feljöhet egy részére, ott simi, dögönyözés, játék, este megint séta a kutyabarátokkal. Na melyik jobb egy kutyának, akinek mondjuk hozzáteszem nem kimondottan nagy a mozgásigénye, de ha nagyobb lenne azt is ki lehetne elégíteni!

Szóval egész nap egy udvaron a gazdit lesve, séta heti 1, és dög unalom, max a póstás a nap fénypontja, VAGY meleg lakás, állandó "forgalom" simi, amikor akarja, napi 3-4 séta, és gazdik közelsége??

Én úgy gondolom, hogy az igazi állatbarát nem állít ilyen régi baromásgot, hogy a kutya a kertbe való.... :)

A kutya oda való, ahol Ő is igényli. Mert olyan is van, aki nem bír megmaradni és ki akar menni. De ha majd kertes házunk lesz, a lennti szinten Ő is ottlehet és ha akar, kimegy. Lesz kutyabejáró és majd jár-kel. :)

2011. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%

Normálisan tartott kutya, 12 éve lett az utcáról befogadva, tacskó keverék féleség, évi egyszer állatorvos és kutyakozmetikus is látja, mégis büdös nem tehet róla sem a kutya sem a gazdi, nem lehet folyton fürdetni nem tesz jó nekik......

Egyébként az rajztanárom kutyája volt még érdekes édes uszkár, ha kinyitotta a száját nem lehetett megmaradni mellette olyan kutyakaja szaga volt...iszonyat pedig ő aztán tényleg mindent megtett még halála után hamvasztatta is.....mégis...

Az én kutyám is ilyen ki be járó....ő dönt mikor hol van...télen az ágyon alszik nyáron van mikor kajálni sem akar bejönni,kint marad az óljába...de ő kis testű (westie) tehát nem olyan mintha egy bernáthegyivel laknék....

2011. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
A lábamnál. Kivéve, amikor reggel arra kelek, hogy felmászott mellém, letette a fejét a párnámra, és 1 centire van az ő orra az enyémtől. Ezeket a pillanatokat nem adnám semmiért:)
2011. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ágyukban anyámék ágya mellett, vagy a külön bejáratú kanapédarabjukon az én ágyam mellett :D És nem, nincs büdös tőlük. Tisztán tartott, ápolt kutyák. :)
2011. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
A nappaliban van saját fotelja, ott alszik, nem messze a kandallótól. És nem büdös.
2011. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!