Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó - veszélyes kutya -...

Ebadó - veszélyes kutya - 20000 Ft?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 2 éves kan amsztaffom. Egyrészt házőrző, de ha sétálni megyünk, akkor engem "őriz" elég komolyan. A kapun is kint van, hogy "vigyázz a kutya harap". Akkor ő veszélyes kutya, mert támadhat? Hát azért tartom, hogy megfogja (ha kell, megharapja) a betörőt. Ettől még nem veszélyes, szerintem. Egyébként szelíd, barátságos.

Ezen az alapon minden HÁZŐRZŐ után 20000 lesz az adó????


2011. nov. 17. 12:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
És mi van akkor,ha hazudok,hogy nincsen kutyám?
2011. nov. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
57%
Hazudni ugyan lehet, de nagyon egyszerűen ki lehet deríteni, h hol van kutya és hol nincs. Ahol van kutya, ott van oltási könyv is (jó esetben). Nos, az oltási könyvön van egy kamara áltat kiadott egyedi szám. Az oltási könyv kiállításához meg kell adni a gazdi nevét és címét. Az bekerül az oltási könyvbe és egy központi adatbázisba. Ha becsengetnek hozzád, kedves utolsó, akkor azt mondod pl h a kutyád már elhullott. Nagyon jó, akkor bevonják az oltási könyvét, törlik az adatbázisból. Aztán mikor esedékes a következő oltása, akkor megint kiállítatsz egy újat, azért megint fizetni kell és megint benne van az adatbázisban. Nem játszhatod el ezt minden oltásnál...
2011. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
aki azt írta, hogy a kérdező ivartalanítsa kutyát és már nem kell fizetnie, rosszul tudja. [link] (7. oldalon keresd a megfelelő részt.) És gondolom ez vonatkozik a többi kivételre is.
2011. nov. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Ott van h :

Nem szedhető ebrendészeti hozzájárulás:

........


d.) - a veszélyes eb kivételével - az ivartalanított


......


eb után.


Tehát utolsó, olvasni tudni kell :D

2011. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
De én nem szeretném "csonkítani" a kutyám, ezért sem ivartalaníttattam. De ennek ellenére felelős állattartó vagyok, miért kell adót fizetnem, hogy tarthatok kutyát. Inkább azt a pénzt is rákölteném. Vagy már kutyát tartani is luxus lesz? Mert aki normálisan tart kutyát, annak így is sokba kerül, bár én szívesen költök rá, mert tőle kapok vissza valamit (rengeteg szeretetet), de az államtól mit fogok kapni?
2011. nov. 17. 17:32
 26/31 anonim ***** válasza:

igen, rosszul fejeztem ki magam, de olvasni tudok :) csak már idegesít ez az egész ebadó téma, meg "a magyar fajták, ivartalanított, mentő segítő terápiás stb. kutyák után miért nem kell fizetni/ők nem lehetnek agresszívak???" írások. terápiás, mentő, segítő, munka kutyáknál eleve ki van zárva az agresszió, a menhelyeknél, állatvédelmi szervezeteknél pedig figyelnek, milyen kutyát adnak örökbe. a magyar fajtáknál pedig a törzskönyvezett egyedekről beszélünk, ahol kicsi az esély az ideggyenge agresszív kutyákra(bár én írnék a törvénybe valamilyen kiskaput a szakértőknek, mert azért ott is előfordulhat kivétel, pl. a gazda hibájából) tehát erre gondoltam.. :D


a kérdezőnek pedig: nem tudom, milyen csonkításról beszélünk, nálam ott kezdődik a felelősségteljes állattartás, hogy ha nem tenyésztek a kutyával, akkor ivartalaníttatom. És az államtól is kapsz vissza valamit, úgy tudom, hogy az oltásokat, féregtelenítéseket bele fogják venni ebbe az adóba, mintegy kutya tb-t. de ez nem biztos, ezt hivatalos törvényben még nem olvastam..

2011. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ne csináljátok már: Néhány hozzászólónak: ha magyar fajta, és ivartalanított, meg menhelyből befogadott is, de veszélyes, azaz: vagy okozott már fizikai sérülést, vagy viselkedése alapján feltételezhető, hogy okozhat, AKKOR IS 20. 000 FORINTOT KELL FIZETNI, TÖK MINDEGY, HOGY MILYEN FAJTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nekem magyar vizslám van, ivartalanított, ráadásul a rex alapítványból fogadtuk örökbe, ezért nem kell utána fizetni, de ha veszélyesnek lenne nyilvánítva, akkor is kéne fizetnem 20 ezret. Ez egy cikkből van: "Az 1998-as törvény módosításának értelmében az ivartalanított állatok, valamint az őshonos magyar kutyafajták után nem szedhető adó, kivéve, ha az ebet veszélyesnek minősítették, ez esetben az adó mértéke is magasabb, húszezer forint lehet! Veszélyesnek azon kutyák minősülnek, amelyek fizikai sérülést okoztak, vagy „fizikai, vagy pszichikai állapotuk alapján feltételezhető, hogy fizikai sérülést okozhatnak.”
2011. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy "csonkítás", mert ha valamijét levágják, nekem az csonkítás. Azért vettem kan kutyát, mert nem szeretnék kiskutyákat. Ő nem szökik el soha, az utcán nem megy póráz nélkül, tehát nem lesznek kiskutyái, arra odafigyelek. Az emberek sem vágatják le a golyóikat, ha már nem szeretnének gyereket. Egy kutyánál is meg lehet oldani máshogyan is, hogy ne szaporodjon. A törvény ne kényszerítsen rá, hogy megműttessem.
2011. nov. 21. 09:14
 29/31 anonim ***** válasza:

Hűűűűhaaaaa...Ha szerinted az emberek és a kutyák ugyanabból a célból párosodnak és ugyanaz az életfelfogásuk, akkor nálad bajok vannnak. A kan nem nézzi h milyen a szuka melle, segge, arca, sminkje, stb, neki mennki KELL, mert ÖSZTÖN!

Az ember meg már nem ösztönlény. Persze, vannak dolgok amiket még mindig ösztönösen teszünk, a párosodás már nem tartozik közéjük. Szép is lenne, ha minden épp termékeny állapotban lévő nő körül rohangálnának a pasik, némelyik erőszakkal maga alá gyűrné, ott verekednének a férfiak az utcán, megvárnák a nőt a házak előtt, megpróbálnának hozzá betörni, stb... XD

2011. nov. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Hát nagyon sok férfi is csak az ösztönei után megy gondolkodás nélkül, és nem törődik a következményekkel.

Csak azt próbáltam leírni, hogy nem az ivartalanítás az egyetlen módja(bár való igaz: a legkényelmesebb), hogy megelőzzük a szaporodást. Oda is lehet figyelni az állatra, és sok mindenre meg is lehet tanítani.

2011. nov. 21. 10:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!