Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó - veszélyes kutya -...

Ebadó - veszélyes kutya - 20000 Ft?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 2 éves kan amsztaffom. Egyrészt házőrző, de ha sétálni megyünk, akkor engem "őriz" elég komolyan. A kapun is kint van, hogy "vigyázz a kutya harap". Akkor ő veszélyes kutya, mert támadhat? Hát azért tartom, hogy megfogja (ha kell, megharapja) a betörőt. Ettől még nem veszélyes, szerintem. Egyébként szelíd, barátságos.

Ezen az alapon minden HÁZŐRZŐ után 20000 lesz az adó????


2011. nov. 17. 12:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Nem csak az, jól mondja a kérdező..

Ha már feltételezhető róla, akkor is fizetni kell utána..

2011. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Az a bosszantó egyébként, hogy a veszettségi oltással egyszer már adóztatnak minket a kutyák után...
2011. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

A törvénymódosítás szerint változnak a kutyák veszélyessé minősítésének szabályai is. A jövőben nem a kutya fajtája, hanem kizárólag egyedi viselkedése alapján ítélkezhet a hatóság. Veszélyes ebnek azok a kutyák minősülnek majd, amelyek fizikai sérülést okoztak, vagy "fizikai, vagy pszichikai állapotuk alapján feltételezhető, hogy fizikai sérülést okozhatnak"

innen: [link]


Tehát nemcsak amelyik harapott, hanem az is,amelyik haraphat!!! És ezt ki dönti el?

2011. nov. 17. 13:11
 14/31 Virág6 ***** válasza:
Ha a tacskóm is elkapta a lábát a szomszédnak akkor az is veszélyes?Úgy sem fogja annak állítani senki.
2011. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Már aki beoltatja a kutyáit (az ismeretségi körömben megkockáztatom többen vannak, akik nem oltatják be ilyen-olyan okok miatt). Szerintem az ebadó is hasonló hatékonysággal fog működni.
2011. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

A tacsi is veszélyes, ha harapott már embert. A törvény szerint...

És nekik az lesz az érdekük, hogy minél több veszélyes kutyát találjanak, mert annál több lesz az adóbevétel...

2011. nov. 17. 13:16
 17/31 Virág6 ***** válasza:
Egy ártatlan kinézetű kutyáról honnan tudják.Az is akármikor támadhat.
2011. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem hogy ugye a magyar fajták nem adókötelesek,de mi van akkor ha egy pl: egy kuvasz támad emberre ? Annak lehet mert ő magyar fajta.? Kérdező egyébként nekem is az a problémám ami neked nem is Amstaffjaim vannak és soha nem támadnának emberre csak ha engem vagy a területüket védenék.
2011. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Virág6 ***** válasza:
Utólsónak!Hát ez tényleg jó kérdés.
2011. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
Régen is volt ebadó,a házőrzőért keveset kellett fizetni a lakásban tartott kutyáért nagyon sokkal többet.Legalább ha lesz csipp a nyakában,akkor meg lehet majd tudni ki dobta ki az utcára.Felénk is kidobták a kutyát,mert a gazdája bevonult elvonóra,a többi pedig nem etette.A keritést már elégge tönkre vágta a drótot,hogy bejöjjön,de nálunk nincs kutya.Tavaszra csináltatthatok új keritést más hanyagsága miatt.A kiskertekben falkába verődve kódorognak a kidobott kutyák.Mig kicsi hazaviszik a kisgyereknek,mert kutya kell neki.Ahogy nől és sokba kerül,egyszerűen fogják és kiteszik.A betörőtől nem véd meg a kutya.Nálunk 2 is volt egy kicsi mérges tacsi és egy nagy csendes.Na a betörök agyonütötték,s jól elverték a másikat is,és fel feszitették a házat ,nem tudom mit hittek?Talán aranyat kerestek.Gondolhatták volna,ha valaki meghal ,akkor az értéket nem hagyják ott az örökösök.Jó lesz ha végre bevezetik és nem lesz az a hatalmasra szaporított mennyiségű kutya tömeg.A lakásban tartott kutya pedig szenved,pláne ha egésznap egyedül van.Könnyen megtudják,hogy kinél van kutya,a magánháznál lévőket ha elmegy valaki akkor ugat,azon a soron lévő átveszi.A lakásban tartottak pedig tudja a szomszéd,azonkivül irásban kell hozzájárulni a mellette,alatta,felette lakónak,kb,a 2/3-nak a házban.Mert ha nincs igazolás,ha valamelyik lakó kifogásolja akkor megy az Önkormányzathoz panaszra.Felénk se igen akarják a szart utána eltakaritani az utcán.Pláne ha a gyerek belelép és viszi fel a lépcsőn,örülhet a szülője,de még az is aki takaritja a folyosót.Volt már a 70-s években is egy adózási próbálkozás,akkor zsákba ereszgették le a Tiszára a sok kutyát,nem győzték a határőrök kihalászni a vizből,mert semmi sem mehet át a határon.Na most is lesz munkájuk biztos.Valami rendet kell rakni a kutyák miatt is.Sokan nem oltatják be,mert az is pénz.Csak akkor van gond,ha valakit megharap.Akkor jön a büntetés is mellé.
2011. nov. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!