Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát morgásról?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos körüli kiskutyám, és mostanában ha adok neki csontot akkor amikor elkezdi enni, és én hozzáérek morog rám. Eddig csak kicsit, de fokozatosan egyre agresszívben. Más ételt ha adok neki akkor nem, de ha csont is van benne , akkor nem lehet hozzá érni. Ma meg csak odamentem hozzá, miközben egy csontot rágót és elkezdet morogni. Valahogy le lehet szoktatni, hogy ne morogjon rám? Szerencsére kis termetű kutya, de nem értem mért csinálja ezt. Válaszokat előre is köszönöm.
2011. nov. 17. 15:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Kedves okoska előző! Mint írtam, sosem morgott rám a kutyám, bármit el tudok tőle venni, DE! evés közben békén hagyom. Ne forgasd ki amit írtam. 3 kutyám van, hidd el, elég jól neveltek.

Íme:

http://www.youtube.com/user/CsErika72?feature=mhum#p/a/u/2/D..


Szerintem pedig nem csak az evésnél dől el a falkavezérség. Ha más irányban is vezér vagy, nem félti tőled a kutyád az ételt, ilyen egyszerű. És továbbra is hagyom a kutyáimat nyugodtan enni! Ennyi! Nem kell ehhez rémtörténeteket gyártani, hogy így meg úgy lesz akkor ha...

2011. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Ő az első kutyusom akit tejesen én rendezek, és szeretnék jó gazdija lenni. Meg azért simogattam evésközbe, mert régebben volt egy nagy fajta kutyánk, akit már felnőtt korába kaptunk, és ha evet akkor nem lehetett az udvarba lenni, a másik meg ha oda adtuk neki az ételt akkor ott kellet hagyni, mert ha csak mellette álltam morgott. Egyiknek se én voltam a gazdája, de a második kutyának néha én is adtam enni,de később annyira féltem tőle, hogy ha befeküdt az ajtóba nem mertem bementi a házba. Persze aput egyik se bántotta.
2011. nov. 17. 21:33
 13/24 anonim ***** válasza:
És apukád simogatta evés közben őket?
2011. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem,csak oda adta neki, és ott hagyta, azokat én se simogattam. És gondoltam, ha így csinálom, akkor majd nem fogja zavarni, hogy megszokja.
2011. nov. 17. 21:39
 15/24 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló: nem akartalak megsérteni. Felpontoztam a 17:04 és 17:06 válaszaidat, egyetértek velük, sőt őszintén le a kalappal, hogy így meg tudtál nevelni egy kuvaszt (és két berni pásztort). És nem nyalizásból mondom.


Én se azt mondtam, hogy könyékig túrjunk bele a kutya fejébe minden étkezés közben, ha kutya lennék, én se tolerálnám. :) Nem kell bizdergálni - amint megtanulta, hogy ha kedvem szottyanna, akár elkezdhetnék belenyúlkálni a szájába.


Amivel nem értek egyet, az a "Ha már egyszer odaadtad neki az ételt, az övé" félmondatod. Ételre ez többé-kevésbé igaz is, de itt csontról volt szó, ami pedig nem az a műfaj, amit egyszerre megehet. Én speciel nem szeretem, mikor a nyálkás műcsonttal kocognak mindenhova a kutyáim, lehetőleg míg rá nem lépek.


A dominancia nem csak az etetésen dől el, ez 100% igaz. De gondolj bele, ha valaki itt kér segítséget, az azt jelenti, hogy ő nem tud annyit a témáról, mint te, vagyis a probléma minden összetevőjére kíváncsi, és nem elég annyit mondani neki, hogy "ne piszkáld evés közben, úgysem ez a bajok gyökere". Ha félreértik a szavaidat, az se jó.


Szóval ne vedd személyeskedésnek, se okoskodásnak, nem annak volt szánva, csak segíteni szerettem volna.

2011. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
mármint 21:15-ös...
2011. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
És az evésen kívül máskor is morgott már rád a kutyád? Tudod irányítani? Szót fogad neked? Pórázon húz? Ha hívod odamegy hozzád?
2011. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ok! Semmi baj! Bocs, hogy kicsit felhúztam magam. És köszi!:)
2011. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Csak akkor morog ha csont is van az ételébe, mert szokott naponta egyszer maradékot kapni. Vagy ha csak egyszerű csontot kap.A kutyakaját ha kap akkor nem morog.Nem mindig fogad szót, nem jön oda mindig, ezért próbálom tanítgatni, hogy ha hívom, és oda jön akkor kap jutalom falatott, de ha feltűnik a macska vagy jön valaki hozzánk akkor észre se vesz.Sétálni, még nem szoktam vinni, mert még kicsinek gondoltam. Ebben a korban már lehet vinni sétálni? Még egyszer se volt a kapun kívül.
2011. nov. 17. 22:03
 20/24 anonim ***** válasza:
Kissé elkéstél a sétáltatás elkezdésével. Lesznek nálad még más gondok is, sajnos.Ajánlatos lenne kutyanevelésről olvasnod. Nagyon sok írás van az interneten.
2011. nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!