Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az aki megvállt/megvállna...

Ki az aki megvállt/megvállna a kutyájától az ebadó miatt?

Figyelt kérdés
Ki az aki az ebadó hallatán az utcára tette, vagy tervezi, hogy megválik kutyusától??? Miért???? Anyagi okok? Vagy eddíg sem érdekelt a kutya? Szívtelen döntésnek érzed? A gyermeked fontosabb mint a kutya? Saját gondolatok: csivavám van, soha nem válnék meg tőle és a kérdés azokra irányul akik esetleg megválltak, megválnának a kutyájuktól.... A kérdés az,hogy miért?????
2011. nov. 20. 14:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
22%
En egyszer amikor 6 eves voltam ,megvaltam a kutyamtol (egy korcs volt ,akit a nagymmal vittem haza) . Edesappam azt mondta ,hogy nem trthatok kutyat es el kellett engednem... :(((
2011. nov. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
63%
én sem értem, hogy hogyan dobhatja ki valaki a kutyáját, amit előtte nap még dédelgetett, egyszerűen undorító!
2011. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
72%

Speciel ismerek ilyet.

Falun lakó, öreg néni, akinek már az éves oltás díja is épp elég volt.

Azért kell neki a kutya, hogy ha valaki az udvarába bemegy, akkor ugasson, illetve megvédje a tyúkokat a rókától.

Jött pár drága állatbarát, és már to.sztatták eddig is, hogy a kutya az legyen már egyenrangú az emberrel, tehát nem kötheti meg, etesse hússal (miközben saját maga is akkor eszik húst, ha évente párszor tyúkot vág), és lehetőleg lakjon a házban, me' különben lesznek szívesek feljelenteni állatkínzásért, és megbüntetik.

Erre most jött a kutyaadó.


A néni azt mondja, hogy akkor mehet a kutya világgá, ő ugyan nem fog azért éhen veszni, hogy pár elmebeteg miatt lassan többet kéne költeni a kutyára, mint a saját nyugdíja. Akinek kell, viheti, ha nem kell senkinek, akkor beviteti menhelyre. A tyúkokat meg levágja. Olcsóbb havonta két doboz tojás, mint a kutyatartás.


Én speciel megértem őt.

Akár tetszik, akár nem, sokan vannak még mindig, akik úgy tartanak állatot, hogy az hozzon hasznot: a kutya speciel házat őriz, vagy felesleges, és CSAK EGY ÁLLAT.

Ők szemrebbenés nélkül válnak meg a kutyától, ha nem tudják tovább tartani.


A te kérdésedben viszont nem értem, hogy jön ide, hogy fontosabb-e valakinek a gyereke, mint a kutyája?!?!?

o.O

2011. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Én momentán örülök neki, hogy lesz. Igaz nem valami borzasztó nagy összeg,(mondjuk mindenki a maga pénztárcájaként fogja megítélni) de a cél, hogy valójában ebrendészeti célra kívánják fordítani a befolyt összeget, szerintem jó dolog. Hogy ki fogja utcára tenni emiatt a kutyáját? Valószínűleg azok, akiknek a kutya csak kellék volt, nem társ. Vagy aki mondjuk amúgy is megtette volna, ha ráun a kutya által megrágott dolgokra, vagy gödrökre, esetleg az ürülék szedésre. Régen is volt ebadó. Mi mindig befizettük azt is. Ellenben akkor nem kellett fizetni a kötelező oltásokért, ha jól emlékszem. Jöttek, oltottak, ahol kutya volt. Amikor megszüntették az ebadót, akkor lett térítésköteles az oltás. Mi biztos nem fogunk megválni a kutyánktól, viszont bízom benne, hogy csupán kedvtelésből senki nem fog hazavinni ezentúl kutyát, így kevesebb lesz az utcákon kóborló kutyus is. Viszont én keményen felelősségre vonnám azt, aki nem tud majd elszámolni, igazoltan a kutyájának hollétéről, ha az a megtörtént regisztráció után eltűnik.
2011. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
38%
én megértem aki elviteti hisz nagyon sokba fognak kerülni és már az ebadó nélkül is drága egy kutya tartása és nem kell elitélni senkit sem azért mert elviteti a kutyáját akár taláhat egy olyan gazdát aki eltudja tartani és az adót is tudja utána fizetni és mert megválik töle az nem azt jelenti hogy nem szerete és nem fájó szivel tette meg és az elöttem ironak naygon igaza van ha nem tudja eltartani akkor elviteti ennyierövel az is szivtelen akinek nyáron több mint 2 kutyája volt és behozták azt a törvényt hogy külterületen max 2 kutya lehet (mert egy férfit megölt 5 kutya meik valoszinüleg veszetek voltak) megvált néhány kutyájátol mert különben hatalmas pénzbirságot kapot volna.
2011. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Bambanyul válaszával teljesen egyetértek!!!!!

Csak az tartson kutyát akinek tényleg kell, és a kutya ne csak a ház kelléke legyen, hanem egy igazi társ egy kiskedvenc,akit szeretni kell!!! Hogy miért jön ide a gyerek kérdés... Azért mert sokan többre tartják a gyereküket mint a kutyát!!!!! És az ilyennek nem való kutya!!!!!!! De szerintem még gyerek sem!!!!! Mert lehet hallani, hogy a gyerek fontosabb egyes anyukáknak és a kutya ha valami rosszat csinál akkor kidobják eltüntetik és hasonló csak "jaaajjjj a gyereknek nehogy baja legyen attól a kutyától....!" Ezért kérdeztem ezt.... Az ilyen emberek számomora nem emberek!!! És a gyerekeiket is hülyén fogják nevelni az biztos!!!!!!

2011. nov. 20. 14:40
 7/37 anonim ***** válasza:
20%

De elvileg csak annak kell fizetnie akinek "veszélyes" a kutyája. Tehát már okozott sérülést, rátámadt valakire...

Az örökbefogadott valamit ivartalanított kutyák után nem kell fizetni elvileg, ja és a magyar kutyafajták után sem, ha jól tudom...

2011. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
48%
már ez rég nem igy van mindegyik után kell fizetni csak nem ugyananyit nem tudom hogy most nagyságra vagy fajtára nézik de mindegyikért kell fizetni
2011. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma volt, hogy egy utcabeli öregember rám kiabált, amikor a kutyáimmal jöttem haza sétából, hogy lesz-e ebadó. Mondtam, lesz, de nem biztos, hogy minden faluban. Hát akkor ő már hozza is a fejszét és belevágja a kutyája fejébe.

Hát nem tudom, hallotta-e a válaszomat az utca túlfeléről, mert ha igen, akkor beperelhet becsületsértésért...


De ha az ebadó legalább azt eléri, hogy az ilyen surmó b@rmok ne szerezzenek új kutyát, amikor a régi kipurcan, már megéri szerintem. Sajnos a normális kutyatartók és a nyomorult kutyák fognak szívni, akiket fejbek*nak fejszével a barmai... Azért ez még nem Európa.

2011. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Megválik egy L. Kettővel a vállad van, ott a karod meg a nyakad között.
2011. nov. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!