Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az aki megvállt/megvállna...

Ki az aki megvállt/megvállna a kutyájától az ebadó miatt?

Figyelt kérdés
Ki az aki az ebadó hallatán az utcára tette, vagy tervezi, hogy megválik kutyusától??? Miért???? Anyagi okok? Vagy eddíg sem érdekelt a kutya? Szívtelen döntésnek érzed? A gyermeked fontosabb mint a kutya? Saját gondolatok: csivavám van, soha nem válnék meg tőle és a kérdés azokra irányul akik esetleg megválltak, megválnának a kutyájuktól.... A kérdés az,hogy miért?????
2011. nov. 20. 14:12
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Akiteki!

Sajnos nem mindenki tud kifizetni gyorsan, hamarjában 20-30 ezer ft-ot ivartalanításra, hiába imádja a kutyáját. Ne tartson kutyát? Könnyű odavágni, de sajnos rengeteg kisnyugdíjas idős embernek a kutyája az egyetlen társa. A gazdasági helyzet az utóbbi években egyre csak romlik, az emberek szegényebbek. Lehet, hogy amikor a kutya hozzájuk került még jól éltek, volt munkájuk, biztosnak tűnt a megélhetésük. Nem tudhatjuk mit hoz a jövő és minden döntésünknél nem gondolhatunk arra, hogy bekövetkezhet a legrosszabb. Amikor gyereket vállalunk sem tudjuk, hogy úgy fel tudjuk majd nevelni, hogy mindent megadunk neki, vagy csak azt ami a legszükségesebb. Azért, mert Te zsebből kicsengeted az ivartalanítás költségét, az még másnak gondot okozhat a kutya etetése, orvosi ellátása mellett.

2011. nov. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Az ivartaalanitás sem megoldás,pl az én kanomat nem akarom fedezni vinni,viszont ha kiherélteted a kutyádat kiskorban akkor sosem lesz annyira kifejlett kutya mntha meghagynád neki a férfiasságát,én tudom h sosem fog tudni kiszökni a kutyám a kertből.Viszont szaporitani sem akakrom,de heréltetni sem.
2011. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Akiteki ***** válasza:
0%

Ja, mert nekem csak úgy hullik az ölembe a pénz.Évi 1-2 ivartalanítást tudok kifizetni. De nem ide tartozik.

A törvénynek meg az lenne a feladata,hogy minél kevesebb kutya szaporodjon. Vannak akciók is, olcsóbban is meg lehet oldani az ivartalanítást.

Sajnos nem én nyertem meg a lottó ötöst, pedig évek óta arról álmodozom, hogy vennék egy nagy kamiont, berendezném rendelőnek és járnám az országot két állatorvossal,akik ingyenesen ivartalanítanának kutyát-macskát.

Aki ennyit sem tud áldozni a kutyájára, az valóban ne tartson. Mit csinál, ha esetleg beteg lesz a kutya?

Múltkor csak a szemét ütötte meg az egyik kutyám, elrohantam a dokihoz és kapásból 7 ezret hagytam ott. Havi 500 ft. pedig lepkepuki egy kutyára.

2011. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
51%

"Mit csinál, ha esetleg beteg lesz a kutya?"


Igen erre kellene a pénz, nem az adóra! A törvény miatt rengeteg kutya fog az utcára kerülni, éhen halni, megfagyni és sokat ver majd agyon a saját gazdája. Számomra nem fér bele a rengeteg áldozat halála még akkor sem, ha egyesek szerint ez hozza majd a javulást a jövőre nézve.

2011. nov. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 Akiteki ***** válasza:

Jó pont a törvényalkotóknak, hogy előbb született meg az állatvédelmi törvény. Remélhetőleg most jön majd el az, hogy figyelik, elkapják és megbüntetik, aki ilyet tesz a kutyájával.

Akik meg koszos 6 ezer forintnak "esnek áldozatul", lehet jobban is járnak egy menhelyen, mint egy olyan gazdánál.

2011. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
51%

Koszos 6.000 ft sok esetben a kutya életét mentheti meg. Tavaly még ki tudtam fizetni nehezen a kutyám műtétjére 100.000 azaz százezer ft-ot, ma már az a koszos 6.000 ft is gondot okoz, ha hirtelen beteg. Persze kiszorítom, de NEHEZEN! Nem hiszem, hogy emiatt sz.r gazda lennék! Dobjam ki, vagy adjam menhelyre, hogy elaltassák? Vagy hogy gondolod kedves Akiteki? Másik gazdát keressek neki? Ugye viccelsz? Már most kerülnek az utcára a kutyák a törvény hatására. A ragaszkodásomról a kutyámhoz és fordítva, még nem is írtam. Ivartalanítva van a kutyám, magyar fajta DE! a törvény lehetőséget ad arra sajnos, hogy 20.000-et fizessek, mert feltételezhetőleg embernek sérülést okozhat, Hogy ezt ki és hogyan ítéli meg, bírálja el, az már más kérdés!

Aki pedig nem látja a rengeteg áldozatát ennek a törvénynek, az nem teljes szívével kutyabarát, mert rengeteg kutyát hal majd meg emiatt! Már most hármasával szaladgálnak a kidobott kutyák az utcán.

2011. nov. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
51%
Még egy kérdés hozzád Akiteki! Szerinted 100 kóbor kutyából mennyi kerül menhelyre és mennyi kerül sintértelepre, ahol kiontják az életét? A menhelyeken telt ház van, marad a sintér!
2011. nov. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Akiteki ***** válasza:
29%

Nagyon megkeseredett vagy, erről nem én és nem az ebadó tehet.

Tehát akkor maradjon minden a régiben,gyártsák tovább a szaporítótelepek meg a tudatlan hobbygazdák az almokat és örvendjünk, hogy mindezt ingyen megtehetik.

Mivel az adó kezelése az önkormányzatokra van bízva,még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a beszedett adóból ingyenes ivartalanításokat szerveznek. Én boldogan be fogom fizetni a rám eső 48 ezer forintot, ha nem lesz tele minden tavasszal a falu csavargó kölyökkutyákkal.

Előre temetni a kidobott kutyákat, mikor még a végrehajtási rendelet nincs is kész, a mesebéli káposztáskő esete.

2011. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
51%

Szerinted mi lesz a kidobott kutyákkal reálisan szemlélve a helyzetet? Meglátásom szerint teljesen egyértelmű és sajnos nem mesebeli elképzelt történet.

Ám, ha Te boldogan fizetsz, fizess, de ne ítélkezz azok felett akik ezt nehezen, vagy egyáltalán nem tudják majd megtenni! Nem biztos, hogy azért, mert nem jó gazdái a kutyáiknak.

2011. nov. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Akiteki ***** válasza:
38%
Folyamatosan te ítélkezel, már előre látod, hogy a szegény szerencsétlen,akinek nincs 6 ezer forintja, az vasvillával fogja leszúrni a kutyáját. Borzalmas negatív hozzáállás.
2011. nov. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!