Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az aki megvállt/megvállna...

Ki az aki megvállt/megvállna a kutyájától az ebadó miatt?

Figyelt kérdés
Ki az aki az ebadó hallatán az utcára tette, vagy tervezi, hogy megválik kutyusától??? Miért???? Anyagi okok? Vagy eddíg sem érdekelt a kutya? Szívtelen döntésnek érzed? A gyermeked fontosabb mint a kutya? Saját gondolatok: csivavám van, soha nem válnék meg tőle és a kérdés azokra irányul akik esetleg megválltak, megválnának a kutyájuktól.... A kérdés az,hogy miért?????
2011. nov. 20. 14:12
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%
jaj nem mindegy? lehet gyorsan írt van ilyen ide se azért kéne írnod mert valaki nem helyesen ír hanem a kérdésre kéne válaszolnod ha írsz ide
2011. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
bocsi elözö vagyok lemaradt hogy szerintem nagyon sok kutya azért kerül majd menhelyre mert nemfogják tudni fizetni az ebadót
2011. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Akiteki ***** válasza:
0%
Ha kutyánként napi 1 szállal kevesebb cigit szívok,már bejött az ára. Nevetséges összeg sajnos. Én a háromszorosára emelném és akkor mindenki megfontolná, hogy ivartalanítsa a kutyáját.
2011. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
ja 3x annyira emélnéd és arra nem gondolsz te se hogy van olyan ember akinek alig van mit enni de de a kutyát jol tartja és most lehet elkel vitetnie a kedevencét mert nemtudja kifizetni ezt az értelmetlen adót
2011. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 Akiteki ***** válasza:
74%

Annak ivartalanítani kell és máris nincs adó.

Ennyire pofonegyszerű és ez lenne a célja. Csak így túrót sem ér. Éve 6 ezer forint, az havi 500. Akinek ennyije nincs a kutyájára, az ne tartson.

2011. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
0%
hát ugylátszik nem halotad hogy minden egyes kutya után kell nem érdekli öket hogy ivartalanitott vgay nem
2011. nov. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
16%
és arra nem gondoltál hogy valki fedezteti a kutyáját?
2011. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Jajj ez már annyiszor volt ez a kérdés!...NEm a 6ezer ft--on van a hangsúly hanem a miértjén?!Felháborito h egy ujabb indok h lehuzzanak.Én bőven leadózom a kutyák után akkor amikor tápot vezske neki vagy husit,vagy beoltom vagy bechippeztetem.
2011. nov. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Na most lehet, hogy le fogtok hurrogni, de anyukámmal pár éve beszélgettük, hogy mert annyi hülye ember tart kutyát tök fölöslegesen, valami alkalmassági vizsgához kéne kötni. (Ugyanígy pl. a gyerekvállalást is.) De mivel erre kicsi az esély, abban maradtunk, hogy akkor inkább adóztassák meg a kutyatartást.

Ezzel csak egy a gond. Hogy nincs meg hozzá a kellő morál. Egy normális társadalomban mindenki nyelne egy nagyot és kifizetné az X-ezer forintot vagy elvinné ivartalanítani a kutyáját, a tenyésztők meg örülnének, hogy nem vesz minden jöttment a gyerek ötödik névnapjára Bichont, mert az cuki. Nálunk meg kesereg, aki normálisan tartja a kutyáját, hogy "még ez is", (teljes joggal!) aki meg leszarja, az kiviszi a határba, kiköti egy fához és otthagyja vagy beleszúrja a vasvillát, ha volt olyan hülye, hogy legalább egyszer elvitte oltatni, tehát hivatalosan "nyoma van" a kutyának.

Az persze nem fog fizetni, aki nem oltatja a kutyáját, de akkor már megint ott tartunk, mint az állatvédelmi törvény esetében, hogy feljelentgetős alapon fog menni az ellenőrzés. Nekem viszont, bárhogy sajnálom nyomorult kutyát, nincs gyomrom feljelenteni a szomszédomat. (Na meg félek is, hogy viszonzásul megmérgezné az ÉN kutyámat.)

Mégis azt hiszem, hogy az ebadó legalább egy kis lépés "Nyugat-Európa" felé. Nincs ötletem, hogy máshogy lehetne gátat vetni a mértéktelen keresztül-kasul szaporításnak.

2011. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Akiteki ***** válasza:
58%

Kedves 55 %-os!

Olvasd el figyelmesen a rendeletet.Meg fogsz lepődni!

És igen, gondoltam rá,hogy valaki fedeztetni akarja a kutyáját. Ezeket hívják tenyésztőnek. És nem 6 ezret költenek évente a kutyára. A rendeletnek pont az lenne elviekben a célja, hogy megállítsa a mérhetetlen szaporítást és enyhítse a menhelyek túlzsúfoltságát.

Ahogy az előttem szóló írta, ha már az emberek fejében nem lehet rendet csinálni, akkor a pénztárcájukon keresztül kell megfogni. Más dolog, hogy sajnos jó magyar módra rondán össze lett csapva az egész rendelet.

2011. nov. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!