Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Papirok nélküli staffordshire...

Papirok nélküli staffordshire terriert tudok törzskönyveztetni? Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy lehet kiállítáni törzskönyvet akkor is ha egyik szülő sem törzskönyves, de megfelel a standardnek.
2011. nov. 21. 13:17
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan helyről nem is vennék fajtatiszta kutyát ahol nem adnak törzskönyvet a kicsikhez. Ez alap igényesség és tisztelet egy tenyésztő részéről a fajta és a leendő gazdi irányába.
2011. nov. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Az, hoyg szép, nem jelent semmit. Megvannak a szülők eü. szűrései? Nincsenek? Akkor ne vedd meg!
2011. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
És ne a külföldi utazás miatt ragaszkodj a törzskönyvhöz, hanem amiatt, mert értelmes ember nem szarik abba a kútba, amiből iszik!
2011. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Hát figyelj, azért megnézem hogy milyen helyről vegyek kutyát,szerintem egyértelmű hogy nem egy szaros mocskos bódéban szaporított, kennel köhögéses, lesoványodott, beteg kutyát fogok megvenni, de azért örülök, hogy aggódtok! :) Egyébként képzeljétek egy közeli barátomnak egy törzskönyves staffordja van és csípőbeteg, elég drága kutya volt, most 3 éves szuka, szerettek volna kiskutyákat, a tenyésztő is próbálkozott a legjobb kanjaival és nem sikerült összehozni, mellettük 2 közeli ismerősömnek törzskönyv nélküli van és soha semmi bajuk nem volt még úgyhogy szerintem ezt a szaporító - tenyésztő dolgot inkább hagyjuk, mert nem ez volt a kérdés, de ahogy itt elnézem a kutyás témákat szinte minden kérdésnél erre a "mocskos szaporítók" témára tér át mindenki, és ezután jön hogy mindenkinek van már tenyésztői tapasztalata...
2011. nov. 21. 15:03
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a témát nem kerülheted el, főleg nem ha te magad hozod fel! Példákat és ellenpéldákat is tud mindenki mondani, de néhány véletlenül sikeres szaporított alom nem menti fel a szaporítókat a felelősség alól!
2011. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

"egy közeli barátomnak egy törzskönyves staffordja van és csípőbeteg, elég drága kutya volt, most 3 éves szuka, szerettek volna kiskutyákat"

Nyugtass meg, hogy csak én értem félre és nem akartak a barátodék egy diszpláziás kutyától almot lehozni?

2011. nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Szerettek volna,próbálkoztak is nem jött össze állitolag pont a csipóbetegség miatt nem sikerült, mint utólag kiderült, ugyanis mikor próbálkoztak még nem tudták, hogy van valami baj a kutyával!!! de ha ez megnyugtat már nem próbálkoznak! :D Persze, az a céljuk, hogy beteg kutyákat tenyésszenek!
2011. nov. 21. 15:38
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

"mikor próbálkoztak még nem tudták, hogy van valami baj a kutyával"


Hoppá-hoppá!!! Kibújt a szög a zsákból! Itt a baj! Nem próbálkozunk addig, amíg meg nem győződtünk róla, hogy a "tenyészkutyák" egészségesek! Gondolom nem lennél boldog, ha egy ilyen alomból származó kiskutyát fognál ki! Na ezért nem szabad ilyen felelőtlenül kutyát választani, hogy "csak az utazás miatt kell a tk, meg azért veszem meg azt, mert szép"!

2011. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Juj! Igen nagyon felelőtlen választás szép kutyát választani!!! akármilyen hihetetlen nekem nem kéne törzskönyv, csak az utazáshoz hú mekkora felelőtlenség! :D
2011. nov. 21. 16:03
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen gondolkodású emberek miatt tart itt a fajta.

Logikusan végiggondolva:

- te magad is generálod a keresletet a tk. nélküli kutyák iránt

- aki tk. nélkül vesz kutyát az nem csak olyan mint te aki hobbi célra vesz, hanem olyan is van aki sajnálja a pénzt/leszarj stb a jó idegrendszerű, jó genetikai háttérrel rendelkező kutyára és egy ilyen tk. nélküli kutyával kezd tenyésztésbe, akiről azon kívül h h néz ki, semmit nem lehet tudni, pláne akkor nem ha már a felmenőinek sem volt, csak összetettek két fajtatisztának kinéző példányt

- a jó tenyésztők ellenőrizk és tartják a kapcsolatot a tőlük kikerült kölykök gazdáival, így azok nem kerülhetnek olyan helyzetbe, h úgy szaporítják őket, ahogy nem kéne - míg egy tk. nélküli szaporító szarik a kölykök jövőjére onnantól h tőle kikerültek.


Ők is megszülettek valahol és valószínű nem ilyen sorsra szánta őket az akinél megszülettek.

[link]


de hát hajrá tk. nélküli szaporítás.....

2011. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!