Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Papirok nélküli staffordshire...

Papirok nélküli staffordshire terriert tudok törzskönyveztetni? Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy lehet kiállítáni törzskönyvet akkor is ha egyik szülő sem törzskönyves, de megfelel a standardnek.
2011. nov. 21. 13:17
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Ez a tk nélküli kék kutya ugyanannyiba kerül mint egy tk-s mondjuk barna kutya, és nekem nem szaporitásra kell, hanem családi, hobbi kutyának. Én nem járulok hozzá ahhoz hogy a menhelyek még jobban tele legyenek.
2011. nov. 21. 16:47
 22/36 anonim ***** válasza:
84%

És a tesói vajon hova kerülnek?

Az emberek - most konkrétan te - miért nem tudnak globálisan, komplexen gondolkodni??? Attól h te nem adod menhelyre, attól h pont te nem szaporítod - de keresletet generálsz az ilyen kutyákra, közvetve hozzájárulsz. Mert a te kutyád nem kerül menhelyre, de a kutyád tesója, vagy annak a kölykei, vagy a kedves szaporító úr/hölgy úgy gondolja megéri még egy almot csinálni, hisz az előbbiekre is volt kereslet (többek között te).... Vagy ha mindenkinek a kutyája olyan qva jó helyre kerül akkor miért vannak fajtatiszta kutyák és ezek keverékei menhelyeken???? Látod már az ok-okozati összefüggéseket vagy még mindig csak azt tudod hajtogatni, h de tőled nem kerül menhelyre és én úgyse fogom szaporítani....???

2011. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 dizus ***** válasza:
81%
A fajtatiszta kutya ismérve az,hogy törzskönxves!!!Viszont itt mindenki sablonosan rárepül a témára és leugat mindenkit,hogy Tk. meg Eü.szűrés meg tenyészthető minőség.Kíváncsi lennék hogy az előttem íróknak hány százaléka rendelkezik tk-ves kutyával.És végezetül aki igazán benne van a tenyésztés forgatagában,az maga is tudja hogy a papírok közt megy a sus-mus!Tisztelet a kivételnek(nem sok van)!
2011. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 dizus ***** válasza:
100%
És még annyit hogy szűrés ide-szűrés oda,a MEOE által engedélyezve lehet diszpláziás kutyával tenyészteni!!!Viszont amelyik kutyának rejtett heréje van,annak a szuka alomtestvéreit sem szabad tenyésztésbe vonni!Na most akkor mondjatok a saját tapasztalatotok(mert ismertek jó tenyésztőt,igaz?) szerint olyan tenyésztőt,aki felkereste a tőle kiskutyát vett gazdit: Hogy visszaadnék 50ezret a 150ezerből,mert kiderült hogy az ön kutyusa nem tenyészthető tovább!!!Szóval ez is olyan,mint a többi szakma: az szóljon bele,aki ért is hozzá!
2011. nov. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

"Kíváncsi lennék hogy az előttem íróknak hány százaléka rendelkezik tk-ves kutyával."

Egyetlen egy fajtatiszta kutyám van, ő törzskönyves, a szüleinél (és a felmenőinél) fokozottan figyeltek/nek az eü. szűrésekre.


"a papírok közt megy a sus-mus"

Ugyanúgy ahogy a kocsiknál és minden hasonló dolognál. Ám akármit mondasz, nem ez a jellemző. Egyszerűen értelme sincs. A másik meg h attól h vannak akik pl. lopnak, még nem lop az egész társadalom...sőt, a többség nem lop.


"a MEOE által engedélyezve lehet diszpláziás kutyával tenyészteni"

Féligazságokkal dobálózol. C-s csípőig lehet tenyészteni, de csak A-sal lehet pároztatni. Ám a lelkiismeretes tenyésztők csak nagyon kivételes esetekben vonnak be C-s csípőjű kutyákat a tenyésztésbe.


"szerint olyan tenyésztőt,aki felkereste a tőle kiskutyát vett gazdit:"

Történetesen nem egy ilyet ismerek. Valamint nem árt ha a vételi szerződésben benne van h milyen célra vetted a kutyát.

2011. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat is, hogy egy francia bulldog (tk) vett egy szintén tk francia bulldogtól spermát, de közben befedeztette egy nem törzskönyves kutyával, mert neki nem tetszett az a törzskönyves, azért hogy drágábban el tudja adni. Ugyhogy ennyi erővel egyikről sem tudod megmondani, hogy valóban tiszta vérvonalú-e. A másik amit akartam hogy azzal hogy én megveszem ezzel hozzájárulok a szaporításhoz stb. ez olyan hogy attól még mert én szelektíven gyűjtöm a hulladékot, attól a szomszét Mari néni nem fogja. Én teljesen megértem a te/ti álláspontotokat, de attól, hogy egy embert megpróbáltok lebeszélni a tk nélküli vásárlásról, attól még azok a kutyák ugyanúgy el fognak kelni.
2011. nov. 21. 21:25
 27/36 A kérdező kommentje:
"Hoppá hoppá" Akkor lehet, hogy az ismerősöm, aki beteg kutyát akart tenyészteni, mégsem az egyetlen tenyésztő...
2011. nov. 21. 21:26
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha te tükörbe tudsz nézni, azok után, hogy a legnagyobb genyóságot követed el az általad olyannyira szeretett fajta ellen, hát tedd.
2011. nov. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam olyat is, hogy egy francia bulldog (tk) vett egy szintén tk francia bulldogtól spermát, de közben befedeztette egy nem törzskönyves kutyával, mert neki nem tetszett az a törzskönyves, azért hogy drágábban el tudja adni"


Ha belegondolsz, ennek semmi értelme.... valami jobbat találj ki...


A probléma veled h díszpéldánya vagy az "átlag, birka magyarnak" - légy rá büszke. A lényeget nem érted. Valahol el kell kezdeni a szelektív hulladékgyűjtést akkor is ha Mari néni nem gyűjti szelektíven. Ezeke a dolgok nem egyik napról a másikra fognak megoldódni. De ha a mi gyerekeink sem azt látják h szelektíven kell gyűjteni akkor mitől gyűjtenék ők majd úgy?

2011. nov. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Utolsó: igazad van mert lemaradt a végéről hogy: drágábban el tudja adni a kölyköket, mert ugy azt mondja az apa is tk és az anya is szoval a kölykök tk-vel többet érnek. Igy már érthetőbb gondolom.
2011. nov. 21. 23:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!