Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a 4 hónapos...

Normális, hogy a 4 hónapos kutyakölyök ennyire barátságos?

Figyelt kérdés
Egyenesen keresi más emberek,idegenek társaságát.Mindenkihez odaszalad séta közben,pedig néha elég sok emberrel találkozunk.Pedig nem kap semmit tőlük,esetleg ritkán egy rövid simogatást.Nem is barátságosan,hanem kitörő örömmel,mondhatni imádattal közeledik mindenkihez.Elnövi ezt vagy ilyen marad?Elég nehéz így sétálni,egyfolytában rángassa a pórázt,hogy mindenkihez odamenjen.Ha meg szabadon van,akkor az egész séta a másoktól való elhívásból áll...
2011. dec. 2. 21:00
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Nem hülyéskedek egyáltalán.Tudom,hogy 4 hónapos és nem is azt vártam el tőle,hogy megugasson,lerágjon valakit.Nagy korában sem ez lenne az ő dolga.De a barátságosságnak is vannak fokozatai.Ez meg már nem is barátságosság,hanem valami imádat.S ezt nem hiszem hogy valaha is elnövi....Sajnos.S a te kutyáddal hogy is van?Nem egészen értettem,hogy milyen végül is.
2011. dec. 3. 11:51
 12/35 anonim ***** válasza:
és ha beavatott idegen személy megütné, vagy megdobná?
2011. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 compactegon ***** válasza:

szóval 4 hónaposan az én kutyám ugyanilyen (volt). bárki szembejött a parkban, vagy csak az utcán, máris rohant üdvözölni. a mai napig egyébként ha valaki szimpatikus neki az utcán, akkor fordul rá csóválva szaglászni :)

ellenpélda: haverom, akit imád egyébként, véletlenül bejött a nyitott rácson. csak az ugatásra lettem figyelmes hogy jelez, kövi pillanatban pedig ugrott volna arrafelé (nem bántotta volna, csak borzolás és ugatás), de a párom elkapta a nyakörvét. most lesz 14 hónapos 10.-én. egyébként én is szeretném, ha a kutyákkal lenne inkább jóban és az emberekkel bizalmatlanabb, de tudom, hogy megfelelő helyzetben teljesen döntésképes már így fiatalon is.

2011. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Mecse ***** válasza:
100%

Ne üsse vagy dobálja meg beavatott személy!


Nem az a lényeg hogy negatív tapasztalatokat szerezzen a többi emberről, hanem hogy az legyen neki a leg"jövedelmezőbb" (ez így ocsmányul hangzik de nem jutott eszembe hirtelen más kifejezés) ha a gazdira koncentrál séta alatt IS.


Vannak olyan kutyusok (/és olyan kutyafajták akik hajlamosabbak ilyen viselkedésre) akiket erre nem kell egyáltalán buzdítani mert olyanná cseperednek hogy csüggenek a gazdin 24/7, de vannak olyanok is akiket egy picit terelgetni kell ennek a viselkedésnek az irányába.

2011. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ŐV kutyám van, 5 hónapos és bullmasztiff. Mindenki érdekli, szíve szerint mindenkihez odamenne egy simiért. Amennyire én tudom, fog változni. Én kérdeztem pl. az oviban is, hogy később szeretnék vele ÖV-re járni, hogy legyen, mint legyen addig a kapcsolata a többi emberrel. Azt válaszolták, hogy kifejezetten jó, ha akár idegenek is megsimogatják az utcán, ha nincs ilyen, aki magától megtenné, akkor kérjek meg valakit..

Szóval én nem aggódom. Később fog kialakulni náluk, hogy hát hoppá, én őrző-védő kutya vagyok :)

Most még babák, az a dolguk, hogy játszanak és hogy felfedezzék a világot :)

2011. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Ha mindenkihez odamegy és megsimogassák,hogy fog kialakulni a bizalmatlanság az idegenekkel szemben?Én értem,hogy a bizalmatlan,netalán félős(emberektől)kiskutyáknak jót tesz,ha néha megsimogassák mások is,de az ilyennek,mint az enyém,mi a lényege a mások simogatásának?Akivel a séta abból áll,hogy egyik embertől a másikig szalad,felugrál,mintha az egész világ a gazdája lenne?Pórázon már nincs is kedvem sétáltatni,mert úgy tűnik,mintha nem lennék jó gazdi s szabadulni akarna tőlem,mindegy hogy kihez,csak ne keljen velem maradjon.Amit nem értek az az,hogy akkor miért mind jön vissza amikor szabadon van, ha annyira kívánja mások társaságát?Sokszor amíg mással van elfoglalva,elbújok.Ahogy észre veszi,hogy nem vagyok,kétségbeesetten keresni kezd.Akkor már nem érdekli annyira az idegenek társasága,csak épp annyira,hogy megszagolja őket,hogy nem-e én vagyok.Azzal szalad nyöszörögve tovább,hogy keressen.De miután megkapott,kezdődik minden elölről....
2011. dec. 3. 18:37
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Szuper, hogy így visszamegy hozzád, hiszen te vagy a gazdija, téged szeret :)

Azért ilyen most, mert most nyílik a világ felé és mindennek, mindenkinek örül :)

Ne aggódj ilyenen :)

Ha gondolod, megkérdezem majd, hogy mi ennek a lényege, ha mások is megsimogatják, stb.


Én jó pár hete a szfvári Fressnapf áruházvezetőjével is beszélgettem és ő említette, hogy a szomszédságában van egy bullmasztiff, a kutyus 6 hónapos koráig mindenkivel barátságos volt, bárkit beengedett, stb., nyoma sem volt benne az ŐV-nek. Viszont 6 hónapos korában minden előjel nélkül 180 fokos fordulatot vett a kutya és csak a gazdi volt a szent, közömbös lett az emberek iránt is, stb.

2011. dec. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 compactegon ***** válasza:
sokadszor vagyok és kérdezek, de még most sem árultad el, milyen kutyád van :) az enyém ugyanez, most egy éves elmúlt., és szeret mindenkit, de csillapodott. ha elindul valaki felé, akkor vissza tudom hívni, ennyi. de 4 hónaposan ne várj el tőle többet, most játszania, és szocializálódnia kell. nem lesz vele baj, és a biztonság kedvért: milyen fajta? :D
2011. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
nekem is ezt csinálta a kutyám még kölyök volt ez teljesen normális. kinőtte,megkomolyodott. kölyök!!érdekli őt még a "nagy"világ.most már megugatja az idegeneket ha belépnek az ő "területére" el lehet őt engedni akár hol nem megy egyik idegen után sem! minden csak nevelés kérdése hívni kell őt oda jön megdicséred! de rá kell szólni mikor már látod hogy elindul az idegen felé hogy nem szabad,gyere ide! lefog róla szokni a megfelelő segítségekkel csak meg kell neki adni!
2011. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Egy hónapja minden nap ezt gyakoroljuk...Naponta min. 3O-szor....Rászólok határozottan amikor emberrel találkozunk,ahogy rám figyel,jutifalat.Ez így megy egy hónapja...Semmi változás s az én türelmem sajnos fogytán.Szerintem nem érzi jól magát velem,ezért megy mindenki máshoz.Erőszakkal nem akarok kutyát magamhoz nevelni.Ezt ő kellene ösztönösen érezze,ha már ennyi ideje csak egy személy foglalkozik vele,nem én tiltsam,szidjam.Sokat simogatom,játszunk.Enni is csak tőlem kap,sőt néha lefekszek a földre s ő hozzám bújik.Hogy mélyüljön a kapcsolatunk.De semmi eredmény.A más simogatásáért harcol....
2011. dec. 14. 23:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!