Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a 4 hónapos...

Normális, hogy a 4 hónapos kutyakölyök ennyire barátságos?

Figyelt kérdés
Egyenesen keresi más emberek,idegenek társaságát.Mindenkihez odaszalad séta közben,pedig néha elég sok emberrel találkozunk.Pedig nem kap semmit tőlük,esetleg ritkán egy rövid simogatást.Nem is barátságosan,hanem kitörő örömmel,mondhatni imádattal közeledik mindenkihez.Elnövi ezt vagy ilyen marad?Elég nehéz így sétálni,egyfolytában rángassa a pórázt,hogy mindenkihez odamenjen.Ha meg szabadon van,akkor az egész séta a másoktól való elhívásból áll...
2011. dec. 2. 21:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Írtuk már..

Még kicsi, most nyílik a világra, mindenki érdekli. Eljön az az idő, amikor megszokja az embereket és rájuk se fog bagózni. Az enyém már csak az ismerős emberekhez akar odamenni és ahogy írtam, ilyen volt, mint a tied, mindenki érdekelte, mindenkitől akart egy simit.

Elnövi.

2011. dec. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Kedves Alexandra.Szerinted,azokkal az emberekkel,amelyek megsimogatják,akiknek a szagát megjegyzi,azokkal később miért lesz bizalmatlan??Főleg,hogy sok olyan van,akivel sűrűbben találkozunk.Séta közben.És egy hónap együttlét után nem kellene már szép lassan valami eredmény legyen?Nem provokatív szándékkal írok,csak nagyon el vagyok keseredve.Gyönyörű,egészséges kutya,de belsőleg valami nincs rendben...A fajta standardleírása szerint bizalmatlan az idegenekkel.Amúgy törzskönyves kiskutya,bajnok szülőktől.
2011. dec. 15. 09:41
 23/35 anonim ***** válasza:

Nem tudom hányan vannak, akik állandóan simogatják és hányan, akik csak egyszer.


Nálunk 3-4 ember van, akit megjegyzett magának és ugyanígy üdvözli őket. A többi ember, akikkel 1x-2x találkozott, hidegen hagyják.

2011. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon valószínű, hogy a fiatal kora miatt van ez a barátságos viselkedés. Szeret téged, hiszen mindig visszamegy hozzád.

LÉgy türelemmel. Nagyon esélyes, hogy ahogy növöget, változni fog ez a viselkedés nála. Ha pedig mégsem, akkor szeresd így, ahogy van. Ő is szeret téged.

2011. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Utolsó,nagyon tévesen gondolod.Ő is szeret engem,amíg egy másik személy meg nem jelenik....Azért így már más a kép...Amúgy,mint írtam már,sajnos én nem tudom az ilyen vérmérsékletű kutyákat szeretni.Hiába is próbálom,ahányszor imádattal odamegy és dugja a fejét másokhoz,hogy simogassák,úgy érzem,mintha elárulna,megtagadna.Mindig is tisztelettel néztem az olyan gazda-kutya párost,ahol lehet látni,hogy összetartoznak,ahol a kutyának elég volt egy gazda,nem sorolta az összes járókelőt gazdasorban..És soha nem kedveltem,sőt mondhatnám egyenesen lenéztem az olyan kutyákat,amelyek hozzám szaladtak nagy lelkesedéssel és szolgáltak nekem,semmi szagolgatás,semmi bizalmatlansággal.Egyenesen hozzám,mintha legalább 1O éve én nevelgetném és foglalkoznék vele.S az ennek az ellenkezőjét is megvetem,amikor ugatva,agresszíven szalad az úton felém egy kutya.DE csodálattal nézek minden olyan kutyára,fajtától függetlenül,amelyik az udvart vagy a lakást(az Ő,a Falkája területén) elszántan védelmezi Ezért is választottam egy olyan fajtát,amelyiknek a standardjelleme a bizalmatlanság,de nem az agresszió az emberekkel szemben.Sajnos,úgy néz ki,hogy komoly tenyésztőknél is bevásárolhat az ember nem megfelelő kutyával....
2011. dec. 15. 11:36
 26/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.Ezentúl már az én gondom,dolgom,hogy hogyan tovább.Egy kutya remélhetőleg 13-15 évig az ember társa.Ez az idő nagyon nagyon rövid,ha megfelelő társra találunk.De úgy gondolom,hogy ugyanez az idő lehet borzasztó hosszú is,ha a kutyával való együttlét nem öröm minkét fél számára,ha csak kényszerből,felelősségből tartunk kutyát és hiányzik a szeretet,ragaszkodás mindkét fél részéről.S ha a kutyázás öröm nekünk,akkor ezt a kutyu is érzi,és boldog ő is.De azt is érzi,ha nem vagyunk megelégedve vele,hiába simogatjuk,etetjük,megérzi a szeretet hiányát,s az bizony hosszú távon elhidegüléshez és egy nagyon rossz kapcsolathoz vezet.Semmiképp sem szeretnék odáig jutni....
2011. dec. 15. 11:51
 27/35 compactegon ***** válasza:
100%
persze az eszedbe sem jutott, hogy a kutyád érzi rajtad, hogy nem "szereted"?...a legegyszerűbb és legnyilvánvalóbb oka, hogy érzi rajtad nem felel meg neked. a kutya nagy részben olyan lesz, amilyenre neveljük. ha te 5 hónapos kora ellenére lemondasz róla, már meg ne haragudj, de ez téged minősít. voltak nekem is időszakaim, mikor nehezebb volt a nevelés illetve szófogadatlanabb volt, és mint már kb. 10x leírtam, UGYANOLYAN volt, mint most a tied. 14 hónapos korára elnőtte, most kezd komolyodni. a nagytestű kutyáknál ez 2-2,5 éves kora körül is lehet. erre nem gondoltál, mikor megvetted? továbbá elárulom, hogy az én kutyámnál jobban senki sem imádja az embereket, de! mikor a haverom (akit szintén imád) bejött az ajtón hívás nélkül, csak a szerencsén múlott, hogy időben elkaptuk. érted a lényeget, remélem.
2011. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
12:19.Én nem fogok válaszaid alapján olyant mondani,hogy ez téged minősít vagy nem.....De,engedd meg,hogy egy linkel alátámasszam gondolataimat azzal kapcsolatban,hogy az a kutya,amelyik bizalmatlan emberekkel kölyökkorában,az felnőttkorában is az.Amelyik meg imádja az idegeneket,az olyan is marad,legjobb esetben csillapodik egy picit a lendület,a hév...Megkérlek kattints a Rainha temperamentum-ra,majd utána nézd meg az utolsó filmecskét.Sajnálom,hogy őszinteségem ilyen reakciót váltott ki belőled... [link]
2011. dec. 15. 12:39
 29/35 anonim ***** válasza:
Ha megválsz tőle, a tenyésztőt értesítsd először!
2011. dec. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 compactegon ***** válasza:
nem akartalak kiosztani ne haragudj, de úgy értelmeztem az utolsó válaszod alapján, hogy teljesen lemondtál a kutyáról. hidd el ösztönösen érzik ők, ha baj van. főleg ezek a fajták. az enyém is mazsola, de pl. ha drogost lát amint lövi magát (sajnos sokszor előfordul itt a VIII-ban), vagy valaki nem a megszokott módon viselkedik, akkor egyszerre előtör a tartózkodó énje. adj neki kis időt, enyémen a változás 7-8 hónapos korában kezdődött.
2011. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!