Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a 4 hónapos...

Normális, hogy a 4 hónapos kutyakölyök ennyire barátságos?

Figyelt kérdés
Egyenesen keresi más emberek,idegenek társaságát.Mindenkihez odaszalad séta közben,pedig néha elég sok emberrel találkozunk.Pedig nem kap semmit tőlük,esetleg ritkán egy rövid simogatást.Nem is barátságosan,hanem kitörő örömmel,mondhatni imádattal közeledik mindenkihez.Elnövi ezt vagy ilyen marad?Elég nehéz így sétálni,egyfolytában rángassa a pórázt,hogy mindenkihez odamenjen.Ha meg szabadon van,akkor az egész séta a másoktól való elhívásból áll...
2011. dec. 2. 21:00
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
A ti kölyökkutyátok este,éjjel hogy viselkedett az idegenekkel,amikor találkoztatok velük?
2011. dec. 16. 17:36
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudok tuti tanácsot adni, de én ezt tenném a helyzetedben: ahhoz, hogy érezze, hogy falkába tartozik nagyon kell szeretni. Egy etológus mondta, hogy a kutyával kell aludni (nem egy ágyban). Hülyeségnek tartottam, aztán amikor a 7 hónapos kutyámmal kezdtek magatartás problémák lenni kipróbáltam, és használt. Minél erősebb a kötelék annál jobban meg akar majd védeni téged.

Ha picit nagyobb lesz vidd el őrző-védő tanfolyamra. Egy jó kiképző ügyesen megtanít mindent még egy útszéli pásztor kutyának is. Menet közben meg majd leesik neki, hogy nem mindenki az ő barátja. Mikor nagyobb lesz, és nem a cuki kölyköt látják benne az emberek sem reagálnak rá pozitívan. Neki is fel fog tűnni, hogy ijedeznek tőle és nem fog menni sehova.


Komolyan mondom jó, hogy ez a probléma. Az agresszív kutyák sokkal rosszabbak, gondolj bele, ha azért nem tudnátok sétálni, mert mindenkinek nekimegy. Láttam már ilyet is.

2011. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.Amióta megvettük,egy hónapja,egész nap a kutyával vagyok.Szándékosan úgy időzítettük a kölyökvásárt,hogy szabad legyek legalább 2 hónapot és csak a kutyával foglalkozzak.A szobánkban alszik,az ágyunk mellett,sőt minden nap lefekszem melléje délután,este tévézés közben,hogy oda tudjon bújni,ott alszik 1-2 órát a fejét az ölembe hajtva.De mindhiába,mégis másnak a szeretetére éhezik.A szabályokat is(pl. a konyhába bejönni tilos,az ágyra szintén) nem vasszigorral,hanem inkább türelemmel és határozott letiltással tanítottuk.Be is vált,ezzel semmi gond,még ha az étele is van a konyha földjén(ami neki szent dolog :),vagyis az étel a mindene) nem jön be,csak az ajtóból hipnotizálja.De nagyon elkeserítő és kiábrándító ez az idegenekhez való viszonya.Nem akartam agresszív kutyafajtát,de ilyet sem.Ha agresszív,túlzottan bizalmatlan fajta kellett volna,akkor egy Fila Brasileiro kutyát vettünk volna.....Nem kell agresszív legyen,sőt ebben a korban a barátságosságot is elfogadnám,de ez már túlzás.Ez imádat,s nem látom,nem kapom a logikus magyarázatát sehol és senkitől annak,hogy ez a túláradó imádat miért fog majd egyből,mondjuk 1-2,esetleg 3 éves korában gyökeresen megváltozni....Amit írtál az igaz,csak az a normális kereteken belüli barátságosságra érvényes.Ismerek én is kutyákat,amelyiket kiskorukban megsimogattam,de most már nem engedik.De azokhoz én mentem oda,leguggoltam,hívtam,csalogattam és csak úgy jöttek hozzám barátkozni.Egy pár másodpercig....Egyik sem szaladott közülük az idegenek után,főleg akkor is,ha valaki 5O méter távol is volt....S éjjel,este inkább megszeppenve a gazdi lábához ültek,nem farokcsóválva,örömmel mentek az idegenhez,minden bizalmatlanság nélkül.A sötétben,szerintem,egy normális kutya,még ha barátságosabb természetű is,gyanakvóbb,bizalmatlanabb lesz.Még ha kölyökkutya is.Sőt..
2011. dec. 17. 15:52
 34/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy a válasz adok közül kit érdekel,hogy mik a fejlemények...Én leírom,hátha valaki érdekelt.Sajnos a második válaszolónak kell igazat adjak.Semmi változás.Vagyis van.Csak rossz irányban.De mindegy már,nem kínlódunk többet....Sikerült egy új gazdit találni neki,reméljük,hogy vele majd boldog lesz a kutyu.
2011. dec. 26. 20:38
 35/35 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így alakult! :(
2011. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!