Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes lehet/lett a kutyánk?

Veszélyes lehet/lett a kutyánk?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves angol bulldog családi kutyánk.

Nagyon kedves,okos,sőtt,néha félénk.De ma valami nagyon furcsa dolog történt.A férjem hozott haza neki egy jókora darab csontot,jó sokáig ette.Ám amikor odanyúltam a tál közelébe(ugyanis még rakni akartam a csont mellé tápot is) akkor hirdelet morogva odakapott.Ez normális reakció,vagy kezdjünk aggódni?

Ezután nem sokkal a ház kiscicája(akit imád a kutyus,együtt esznek,játszanak,alszanak) is oda ment volna,és őt is "elzavarta"

Régebben sokkal félénkebb kutya volt,ma már ha kivan nyitva a kapu,és az utcán elszalad egy kóbor kutya,nekimegy..

Van 2 gyerekünk is (17,12 évesek)

Szerintetek csak pillanatnyi "hév" volt,hogy odakapott nekem,vagy kezdhetünk aggódni,hogy esetleg veszélyes lesz?

Minden választ köszönök.


2011. dec. 7. 15:42
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Igen,a kislányom minden nap viszi sétálni,gyakran kiviszi a barátnőjéhez is,neki is van kutyája,és együtt játszanak.Nos,mi tenyésztőtől kaptuk Őt,és előtte részletes tájékozatást kaptunk a neveléséről,ráadásul nem ő az első bulldogunk.
2011. dec. 7. 15:54
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Nemek egy 3 éves kan angol bulldogom van és nem tapasztaltam ilyet.Ez nem normális viselkedés,hanem azt jelenti,hogy nem úgy érzi,hogy te vagy a falkavezér.Én még csak 15 éves vagyok,de van egy nagy telkünk 3 keverék kutyával ,a mamám pulijával és az én bulldogommal és én akármelyik kutyától elvehetem a kaját akármikor,mert tudom,hogy nem harapnak meg.Ez nevelés kérdése.Na meg az is nagyon fontos a kutya kölyökkorától kezdve tisztában legyen azzal ki a vezér.Nem tudom hol rontottátok el de ezt helyre kell hozni,mert ahogy öregszik lehet,hogy egyre agresszívabbá válik.
2011. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
64%
Aki azt írta, hogy normális reakció, az nagy baromságot írt. Ha te lennél a falkavezér, mindent meg kéne csinálnia neked, és egyetlen morrantást sem engedhetne meg magának. Legközelebb, bármikor morog, meg fogod a nyakbőrénél fogva, és megrázod, aztán a helyére küldöd, és nem foglalkozol vele. Te vagy a falkavezér, tied az étel, te határozod meg, ki mikor és mit csinálhat, mikor ehet. Olvasd el ezt, hasznos: [link]
2011. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
75%

Akkor sima liba a dolog, tudtok "bulldogul":)

Menni fog ez. Igazi önfejű makacs disznók, oda kell rájuk figyelni mert elkanászodnak. Mikor mi elhoztuk az első bulldogunkat, első etetésnél megkapott. Szégyenlem de az első reakcióm az volt, hogy pofánvágtam. Onnantól nem volt gond, de ezt meg tudtam volna oldani humánusabban is.

2011. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
94%

Bocsi, lehet írták előttem is, nem olvastam még végig az összes választ.


Teljesen normális, amit a kutyád csinált - az ő szemszögéből.

Kutyasuli.

Vagy olvassatok kutyanevelésről szóló könyveket (Jan Fennell könyveit ajánlom).


A kutya lett a falkavezér.

A falkavezér kajájához pedig nem nyúlkálunk.


Nem kell aggódni, ha orvosoljátok a problémát, és elkezditek kutyaként kezelni.


Érdekes módon, én a közép-ázsiaim pofájából is kivehetem a velőscsontot...

Mert én vagyok a vezér.

Így tetszik, vagy nem, kénytelen ezt eltűrni tőlem.

2011. dec. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
60%

Ennyi buta hozzászólást, amit az első pár ember írt! El ne hidd azoknak, akik szerint nem lehet hozzányúlni amikor eszik! Ezzel a viselkedésével azt nyilvánította ki feléd, hogy feletted áll a rangsorban, tehát az étel az övé. Ha megfelelően neveltétek volna idáig, akkor ez nem fordulhatna elő, de semmi baj! Ilyenkor nem szabad fizikailag fenyíteni, mert ő tud nagyobbat harapni szóval a legjobb amit tehetsz, hogy ott hagyod. Majd pár perc múlva egy annál a csontnál sokkal ízletesebb étellel leülsz, elkezded jóízűen enni, és ahogy a kutya megközelít, azonnal elzavarod! Ezt érdemes néha eljátszani. Ezen kívül az etetést is gyökeresen át kell alakítani. A kutya nem nyúlhat az ételhez, amíg te engedélyt nem adsz rá! Leteszed a földre a kajáját és ha fél méternél közelebb megy hozzá, akkor elzavarod! Közben a zsebedből előveszel pár darab kekszet és jóízűen elmajszolod, majd jóllakottan meghagyod a maradék kaját a kutyának. Azt mondod, hogy "tied", és ezután megeheti!


Gondold végig a kapcsolatotokat, mert valami valahol nagyon elcsúszott, ha idáig sűllyedtetek! Olvasd el ezt a könyvet:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
4%

"Aki azt írta, hogy normális reakció, az nagy baromságot írt. Ha te lennél a falkavezér, mindent meg kéne csinálnia neked, és egyetlen morrantást sem engedhetne meg magának."


Ebben nincs igazad. Látszik nem tanultál etológiát. De ebbe nem fogok most belemenni. A kutya temperamentuma nagyon meghatározó, illetve a csont az egy olyan dolog mint említettem, ami más kategóriába esik a kutyáknál mint a szimpla kaja. Ettől még nem megengedhető. Egy ősi ösztönt kell felülírnia a gazdinak. Ez általában egy erélyesebb rászólással és retorzióval működik. A kutyák képesek önkontrollra. Ám ez egy ősi ösztönös szitu volt, amit semmilyen tanult viselkedés nem írt fölül.

Természetes, de nem megengedhető. Ezt mondtam.

Megjegyzendő a falkavezér, miután engedi h az alattalevők egyenek, utána már nem piszkálja őket és nem akarja elvenni tőlük a kaját... csak h pontosak legyünk.

2011. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!:)


Én konkrétan etológiát tanulok (az előző 74%-os is én vagyok), és pont az a lényeg, hogy a falkavezér a többiek kajájába az átengedés után is beleehet!

2011. dec. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
32%

Akkor -ha már ajánlottad Jan Fennell könyveit- akkor olvasd el benne azt a részt, amelyikben kitér arra, h mekkora egy baromság h a menhelyekre bekerülő kutyákat az alapján tesztelik (majd altatják el), h morog-e ha el akarják tőle venni az ételt.....

Ez egy ösztönös viselkedés, amit tanult viselkedéssel felül lehet írni. Valamint ha etológiát tanulsz akkor azt is tudod h a csont az a kutyáknál úm. kiemelt prioritású étel.

2011. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

A kutyától bármikor el kell hogy tudj venni bármilyen kaját. Ha nem hagyja, az nem normális dolog. Mi van, ha egyszer elkezd csócsálni valami mérgezőt, végignézed amíg megeszi, és reménykedsz, hogy időben odaértek az orvoshoz?

Fordítsatok több figyelmet a kutya nevelésére, a falkasorrend kialakítására, hogy tudja, hogy bármelyik gyerek is bármikor elveheti tőle a kajáját.

Ha ráhagyjátok, hogy morogjon meg kapkodjon, azzal csak azt éritek el, hogy megtanulja, hogy ezzel a viselkedéssel bármit elérhet, és egyre sűrűbben fogja csinálni, egyre vehemensebben, és igen, harapás is lehet a vége. Meg kell neki mutatnotok, hogy hiába morog, nem az lesz, amit ő akar, sőt. Semmiképpen ne hagyjátok magatokat elriasztani, ha ilyeneket csinál, mert csak ártotok vele magatoknak és végső soron a kutyának is.

2011. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!