Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes lehet/lett a kutyánk?

Veszélyes lehet/lett a kutyánk?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves angol bulldog családi kutyánk.

Nagyon kedves,okos,sőtt,néha félénk.De ma valami nagyon furcsa dolog történt.A férjem hozott haza neki egy jókora darab csontot,jó sokáig ette.Ám amikor odanyúltam a tál közelébe(ugyanis még rakni akartam a csont mellé tápot is) akkor hirdelet morogva odakapott.Ez normális reakció,vagy kezdjünk aggódni?

Ezután nem sokkal a ház kiscicája(akit imád a kutyus,együtt esznek,játszanak,alszanak) is oda ment volna,és őt is "elzavarta"

Régebben sokkal félénkebb kutya volt,ma már ha kivan nyitva a kapu,és az utcán elszalad egy kóbor kutya,nekimegy..

Van 2 gyerekünk is (17,12 évesek)

Szerintetek csak pillanatnyi "hév" volt,hogy odakapott nekem,vagy kezdhetünk aggódni,hogy esetleg veszélyes lesz?

Minden választ köszönök.


2011. dec. 7. 15:42
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
48%
hát ez nem normális dolog de még agódni se agódjatok mert akkor a kutyának csak roszabb lesz.de most nem bírok írni mert menem kell, cesar millan ajánlom.az én kutyámat i úgy tanítom.
2011. dec. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Igen,értem,köszönöm.

Azoknak,akik leb.sztak,mert "nyúkáltam": Világ életében sokat "nyúlkáltam hozzá,amikor evett,ettől függetlenül semmit sem csinált.Sőtt tegnap este/ma este is adtam neki enni,előtte még kicsit gyakorlatoztunk.és csontot is adtam neki,semmit sem csinált.Kezemből is etettem,úgy is,hogy a tálba nyúltam közben,és semmit sem csinált.Ezért volt érdekes a tegnap du-i viselkedése,mert eddig tűrte,és utána is.Csak akkor "kattant' meg,ezért is nem értjük.Minden választ köszönök,ha van még valakinek észrevétele,véleménye,írhat bármit,minden tanács jól jön ebben a helyzetben.:)

2011. dec. 8. 18:58
 33/38 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem ennyire rossz a helyzet, ettől függetlenül fontos, hogy az egy-egy kattanásait se tűrjétek szó nélkül. Pofon, kaját elvenni, nem szólni hozzá reggelig. Vagy bármi más, amit büntetésként él meg a kutya. Nehogy rájöjjön, hogy ezt ő megteheti büntetlenül.
2011. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom írták-e már ezt is, mert bevallom lusta vagyok visszaolvasni, de az etetés tulajdonképpen lehet egy rituálé, és érdemes volna ezt bevezetni nála. A kutyák ugyanis a természetben meg kell dolgozzanak az élelemért, és csak akkor válnak kiegyensúlyozottá, ha ez a szükségletük, a mozgás, és a szellemi foglalkoztatottság, ki van elégítve.

A lényeg az volna, hogy mielőtt etetésre kerül sor, vigyétek el egy rövid sétára, vagy játsszatok vele az udvarban valamit. Idomítási feladatokat is lehet kérni tőle, a lényeg az, hogy evés előtt legyen leszívva az energiája. Ez után kéne lezajlania az etetésnek a következő módon:

Kiporciózzátok neki az ételt, és nem azonnal nekiadni, hanem megvárni, míg nyugodt, megadó állapotba nem kerül. Nem követelheti az ételt, nem moroghat rád, és semmi ilyesmi, hanem megvárni míg lefekszik, vagy leül, és nyugodtan figyel. Ekkor lehet odaadni kaját.

Gyakorolhatnátok azt is, hogy leteszitek magatok elé a kaját, és addig nem ehet belőle, amíg ti meg nem engeditek. Ezt lehet póráz segítségével gyakorolni.

Egyébként valóban nem megengedhető viselkedés ez egy kutyánál, de semmi baj, mert könnyen leszoktatható és korrigálható. :)

2011. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

a családon belüli bármilyen formája az erőszaknak nem elfogadható...! a másik idegen kutyára sem támadhatna...bizony ez probléma, szerintem van még jópár a háttérben pl. sétáltatás:)

keress egy trénert aki megmutatja , hogyan kell helyretenni a dolgokat...

2011. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: mit nem mondtunk még el négy oldalon, ami miatt ki kellett emelni a kérdést? :) Én szívesen mondok még többet, csak nem tudom elképzelni, mi maradhatott ki.
2011. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem ha a kutya meg akarja harapni a gazdáját, az nem normális. Akkor sem, ha a kajáját védi. Gyakorold vele azt hogy oda adod a kaját, elveszed, és újra. Ha morrog, azonnal üss rá. Ne engedd meg neki ezt.
2011. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Nekem macskáim is, kutyáim is vannak, és már csak a macskás részhez szeretnék hozzátenni.


Az sem engedhető meg, hogy egy kutya elhajtsa a macskát. Nálunk ez szigorúan tilos. Minden kutyának tudnia kell, hogy a kicsi, gyenge, sebezhető lények a gazdi oltalma alatt állnak.

Hiába lenne igaza a kutyának, amikor a macska belepofátlankodik a kutya táljába evés közben, hagynia kell, hogy én intézzem el, nem teheti meg ezt a kutya. Főleg, amikor kiscicának adunk otthont, nagyon fontossá válik, hiszen egy odakapás megölheti szegényt.

Én tanítom meg a macskáknak, hogy meddig mehetnek el.

Még az ideiglenesen nálunk lévő kutyákkal is ez az egyik legelső, amit tisztázunk: macskát én teszek helyre. Bár ugyanez igaz kutyákra is, azt is iszonyat fontos tudatni, hogy köztük is fenntartom a rendet, ha az egyik kutyánál egy másik dominánsan feszegeti a határokat, akkor én rakom helyre a fejében a dolgokat.


Foglalkozzatok a cicó-részével is, mert ő nagyobbat szívhat, ha a kutyátok rajta éli ki a bevédést, mintha rajtatok élné ki...

2011. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!