Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes lehet/lett a kutyánk?

Veszélyes lehet/lett a kutyánk?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves angol bulldog családi kutyánk.

Nagyon kedves,okos,sőtt,néha félénk.De ma valami nagyon furcsa dolog történt.A férjem hozott haza neki egy jókora darab csontot,jó sokáig ette.Ám amikor odanyúltam a tál közelébe(ugyanis még rakni akartam a csont mellé tápot is) akkor hirdelet morogva odakapott.Ez normális reakció,vagy kezdjünk aggódni?

Ezután nem sokkal a ház kiscicája(akit imád a kutyus,együtt esznek,játszanak,alszanak) is oda ment volna,és őt is "elzavarta"

Régebben sokkal félénkebb kutya volt,ma már ha kivan nyitva a kapu,és az utcán elszalad egy kóbor kutya,nekimegy..

Van 2 gyerekünk is (17,12 évesek)

Szerintetek csak pillanatnyi "hév" volt,hogy odakapott nekem,vagy kezdhetünk aggódni,hogy esetleg veszélyes lesz?

Minden választ köszönök.


2011. dec. 7. 15:42
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
# 19, rosszul tudod. Valóban ösztönös viselkedés, amit nem tanításall lehet felülírni, hanem ösztönkezeléssel. Magyarul olyan viselkedéssel, amiből ösztönösen tudja, hogy a rangsorban hátrébb kell álljon. Ez nem tanítás kérdése, hanem nevelés!
2011. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 zsuzsabazsa ***** válasza:
47%

Amikor a kutya eszik békében kell hagyni, nem kell molesztálni.

DE viszont a kutyának el KELL tűrnie, hogy a gazda bármikor a tányérjába nyúljon. Akár bele tehessen vagy kivehessen belőle.

A kutyának BÍZNIA KELL a gazdában, hogy az ételt ok nélkül nem veszi el tőle.


Sokan csinálják azt, hogy ha a kutyának nincs étvágya el-el veszik tőle az edényt azért, hogy gerjesszék a kutya étvágyát. Sőt még mondogatják is, hogy elveszem-megeszem. Nos ha a kutya ráhörög a gazdára és nekilát enni akkor a gazda dicsérettel jutalmazza.


Mit lát a gazda ebből: azt, hogy végre eszik a kutyukája.

Mit lát a kutya: elég egy fenyegető morgás és a gazda nem nyúl a kajához.


Nem csak az adott pillanatot kell észrevenni a gazdának, hanem azt is, hogy ezt megelőzőleg régebben mikor és miben hibázott saját maga, hogy a kutya rá mert morogni.

2011. dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
79%

kedves nem tudom, hanyadik, az etológustanonc vagyok.:)


tök jó lenne, ha nem hinnéd magad okosabbnak 3 könyv elolvasása után, mint engem egy biológia szak és 2. év etológia után...:)



Jan Fennell ezt azért tartja hülyeségnek, mert egy idegen (nem falkatag és pláne nem falkavezér) próbálja elvenni a kaját.

Így a kutya teljesen joggal morog vissza.

2011. dec. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
45%
Fejezéétek már be az egóharcot plz. A hozzáértés nem függ attól, hogy tanultál-e etológiát, vagy hány könyvet nem olvastál el. Relax. Koncentráljunk a kérdező problémájára, mert elég súlyos. Kösz.
2011. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Ha mi csontot adunk a kutyának amin el tud aggódni, mindig felügyelet mellett tesszük. Csak amíg a nagy szilánkoshoz nem ér, addig rágcsálhatja. Amikor kezd "veszélyessé" válni a csont, elterelést csinálunk, kap egy darab sajtot, amivel cserélhetünk.
2011. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem normális, hogy egy kutya rámordul arra, akitől a kaját kapja. Ha Veletek van már régóta, akkor tudnia kellene, hogy nincs mitől félteni az ételt.

Arról nem is beszélve, hogy ha a kutya tiszteli a gazdáját, akkor ilyet nem csinálhat.

Tudom, hogy ez a falkavezér dolog már lerágott csont, de akkor is nagyon fontos. Egy jól kialakított sorrendben a kutya tudja, hogy nem ő rendelkezik a kajával.


Szerintem egy kicsit foglalkozzatok többet a nevelésével, és ha javasolhatom a Kutyapszichológia c. könyvet, akkor próbáljátok az ott leírtakat alkalmazni.

2011. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem falkavezéri gondok is vannak, én a kutyám elől simán el is veszem a kaját, elveszem előle a csontot, stb.. és semmi. Cesar Millan könyveit ajánlom figyelmedbe!
2011. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt hiszi az a normális ha nem nyúlhatok kajáló kutyához, az csak tűrje. Nem neked szól kedves kérdező hanem egynéhány válaszolónak.

Az a normális ha bármikor elvehetem előle a kaját, önthetek még hozzá, sőt, belenyúlhatok a szájába is!

Ha arrogáns, amit írtak jó dolog, emeld meg a nyakbőrénél fogva és küld el. Én mikor a cicára morrant is éles "kocsis kurjantással" rászóltam volna valami "Hej" vagy ilyesmi hangon.

Adj majd megint neki és játszd meg ezt, akár 5 percenként. Tanulja már meg hogy aki ad, az el is vehet, te vagy a falkavezér!

2011. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Azért veszélyes nem lett ezt még vissza lehet fordítani. Helyretenni azt hogy ki is a falkavezér (mert most nálatok a kutya az) kö9vetkezetes nevelés és kutyasuli.

Az hogy morgott rád mikor evett és te odamentél mert még enni akartál neki adni ráadásul meg is kapott ez nem normális dolog. Soha nem szabad hogy a kutya morogjon rád. Te vagy a főnök te el is veheted tőle a kaját és te mondod meg neki hogy mikor ehet. Az hogy a mcskára morgott ez egy telejesen normális dolog hiszen őt nem is fogja falkavezérnek tekinteni akinek mindent oda kell adni azt hitte hogy ő majd el veszi őle a kaját ezért meg vétte tőle.

Nekem 3 kutyám van. Egy Tacskó.-Foxterrier keverék egy Puli és egy Komondor keverék. Mikor esznek simogathatom őket, bele nyúlhatok a kajás tálukba sőt el is vehetem tőlük a kaját. Persze egymásra morognak de rám ill. a családra soha nem moroghatnak sem ilyen esetben sem semmikor. Volt már nekem Kaukázusim is azzal is meg tudtam csinálni és szerintem ez is a normális.És a kutyák csak akkor esznek mikor én hagyom nekik. Eléjük teszem a kaját mondom vár. Ők szépen ülnek és addig úgy maradnak még nem mondom ehet. Persze akkor meg rá vetik magukat.xd

Itt van egy kis segítség a falkasorrend helyrerakására: [link]

2011. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

# 16-os vagyok. Ösztönkezelésnek megcsinálhatod a kutyáddal a "japán vacsorát" is. Itt megnézheted hogyan kell:

[link]

2011. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!