Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem zavar ha valaki...

Titeket nem zavar ha valaki engedély nélkül odamegy megsímogatni a kutyád?

Figyelt kérdés
Velem mindennap kb...kölyök yorkimmal sokat sétálunk,akkora még mint egy "gombszem"tehát tényleg nagyon édes.Gyakran előfordul,h sétálunk és odajön valaki ,rám sem néz,meg sem kérdezi,h zavar-e elkezdi simogatgatni,volt olyan is,hogy csak úgy odajött egy nő felvette,kinyitotta a száját és hagyta ,h a kutya belenyaljon vagy 2 percig ezt csinálta,és rohadtak voltak a fogai meg minden.Paraszt nem meg nagyképű nem akartam lenni.Nem várom,h hajbókoljanak nekem,hogy megsímogassák,de én pl mindig köszönök és megkérdezem,hogy megsímogathatom-e,mert nem az én kutyám.Szerintem igy lenne az illedelmes.Ha ti is így gondolkoztok ahogy én,van valami jó módszeretek erre?Minden normális válaszért jár a zöld kéz!Primitív válaszadók kíméljenek!
2011. dec. 10. 00:39
1 2 3
 11/29 compactegon ***** válasza:

rossz napomon zavar, amúgy nem, de csak ha megkérdezik szabad-e. ha rosszabb napom van, akkor egy "nem"-et morrantok csak oda, vagy ha színesbőrűek akaratoskodnak. bár annyira nem mernek már mert 14 hónapos stafford,de a nők imádják a kihúzott szeme miatt, hiába 28 kg :)

amikor visítva rohant felemelt kezekkel a két purdé hogy megsimogassák a hátát, azokra ráüvöltöttem. örüljön az anyja, hogy nem kapja szét a kutyám a gyereket (aki egyébként mindenkit imád), de ezt nem kell tudnia ismeretlennek :)

kérdező, megértem, hogy félted a kicsit, de ne kapkodd fel, mert felingerled vele a kutyákat.

2011. dec. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
De nagyon zavar! Nem is engedem. Viszont ha nem mersz kiállni magadért akkor legalább ugyanolyan hibás vagy te is. Nem attól leszel udvarias, hogy mindent eltűrsz.
2011. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét kutyám örző-védőzik, úgyhogy ha valaki az engedélyem nélkül jönne oda, akkor jelezek a kutyámnak, aki nem engedi a közelbe az illetőt, megmorogják, és ez bővel elég az embereknek. :D


Habár a boxerem kinézete miatt őhozzá alapból nem nagyon akaródzik odajönni az embereknek, de a keverékemmel már barátságosabbak.. :D

2011. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten utálom,ha a kutyámat idegenek simogatják.A kutyám velünk él a lakásban,tisztán van tartva,stb. Lehet,hogy aki simogatja éppen előtte a "micsodáját" fogdosta,utána meg a kutyámhoz ér.Nem vagyok tisztaságmániás,de ezt nagyon utálom és nem is engedem.
2011. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, nekem is 3 percenként meg kell állnom, hogy megsimogassák, nekem is volt már olyan, hogy a csaj "csókolta" szájon a kutyámat, tőlem se kérdik meg sosem, volt, hogy akkor tovább mentem a kutyával és mondtam, majd ha megkérdezi akkor megsimizheti. Nekem is az a baj néha, hogy idegenekre ugrál, mert örül (imádja az embereket) és ha nem kérdezik meg akkor nem szoktam leültetni, és volt egy nő aki elkezdte nyakörvénél lefele húzni, meg kilökte a hátsó lábait a kutyámnak, hogy milyen neveletlen, hogy felugrál, mondom azért álljon már meg a menet, majd a saját kutyáját nevelgetheti, és egyébként is ha azt mondja, hogy "Ül" akkor leül a kutyám, nem kell kihúzni a két hátsó lábát alóla(ezt azért csinálta állítása szerint, hogy akkor ugye a két mellső lába a csajon volt és ha kihúzza akk leesik a kutyus).Megmondtam még, hogy ehhez azért már pofa kell, nem kell simogatni, főleg, hogy meg se kérdezte, és még én voltam a bunkó. Mondd meg nekik, így nem fogják abbahagyni amíg nem mondod, hogy nem kéne. Bocsánat a hosszú válaszért, de ez nekem is a bögyömben van:D
2011. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar. nekem husky kutyusom van és engem is sokszor megállitanak, hogy meg e simogathatják, evvel persze nincs is bajom, de amikor csak úgy odajön valaki és kérdezés nélkül...:S meg a kutyám sem kedvel mindenkit, olyan fura, mintha érezne valamit, az emberekben. valaki simán odajöhet és megsimogathatja, még hirtelen is, de van aki nem szimpatikus neki akkor látom rajta, hogy nem igazán örül a simogatásnak, persze nem morog, meg semmi veszélyes jel, hisz szereti az embereket, csak én látom rajta, minden esetre érdekes. azt még végképp nem szeretem ha elkezdi valaki nyúzni, meg megakarja ölelgetni, a kutyám azt nem is tűri el mástól csak tőlem. de szerencsére tőlem általában megkérdik, hogy harap e, meg hogy meg e szabad simogatni, meg nagyon dicsérik, itt a környéken nagyon kevés husky van, sőt a faluba csak nekem van huskym, meg hát van 3-4 malamut. és ezért érdekes az embereknek, meg hát a szépsége miatt.

de a kutyusok azok rosszabbak. szinte minden sétánál nekünk támad legalább egy... mert a gazdik nyitva hagyják a kaput és a kutyák ha meglátnak rohannak ki és támadják az én kutyám. pedig az enyém jól nevelt, nem is figyel rájuk meg semmi... ez is kiszokott akasztani... aztán ált. én védem a kutyám, mire a drága gazdi meg kirohan hogy bezavarja őket addigra már megoldom magam is. volt oylan, hogy egy sétánál 8 kutya nekünk támadott....:S

2011. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok ilyen ember van! Engem is zavar, az meg főleg, ha nem is tud köszönni!

Még régebben német dogom volt, vele sokat sétáltam a városban is, sokan meg szokták simogatni. Szerencsére többen voltak, akik köszöntek és kérdeztek, de én is meguntam a sok bunkót, aki nem tette ezt csak simogatott. Egyszer egy párocska jött oda hozzánk és a srác már simogatta is a leghűségesebb barátomat, én pedig megsimogattam a barátnőjét, erre megsértődött és el kellett magyarázzam neki, hogy mi-merre-hány méter!!!

Nálunk ez bejött, aki köszönés és kérdezés nélkül simogat, azt meg kell simogatni és már kapcsol is!!!

Csak zárójelben jegyzem meg Ragnarok válaszára reagálva, hogy a csaj sem volt a tulajdona a srácnak, ha már ilyen a felfogásod! Tehát nem kellett volna olyan negatívan reagálni!

2011. dec. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar, egy Goldenem van, és gyakran előfordult hogy ültem a padon és beszélgettem a bartánőimmel stb.., ezek meg csak úgy odajönnek, lehajolnak, cuppognak neki, simogatják, de akkor meg vonyítanak ha ezek után az ölükbe mászik (jó azért 28 kiló), aztán én vagyok a hülye mert hagytam hogy az ölébe másszon a kutya -.-""
2011. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mikor kicsi volt a Puli kutyám egy Havanesere hasonlított. Tőlem legalább a legtöbb ember meg kérdezte hogy meg simogathatja-e. Ezzel nincs is bajom. De volt olyan aki meglátta és elkezte magához hívogatni a kutyát. Ez egysze fordult elő. Egy hajszál választott el hogy nem szóltam be az illetőnek. Mikor valaki hozzám odajön megkérdezés nélkül és simogatja a kutyám akkor gyorsan mindig mondom bocsánat de sietek..... Vagy mennem kell vele a dokhoz mert beteg a kiskutya stb.. Ilyenkor álltalában elmegy a kedvük.
2011. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%

Annyira idióták tudnak lenni az emberek, hogy az utóbbi időben már engem is kiborít... Régen nem csináltam belőle ügyet, ha valaki szó nélkül megsimogatta.

De mostanában elment a kedvem a kutyámmal való utazástól. A metrón a múltkor egy nő elkezdett neki pisszegni, meg fütyürészni, azt hittem ráordítok mérgembe, hogy ne viselkedjen már úgy, mint egy hülyegyerek.


Nincs bajom azzal, ha valaki kedvesen, normálisan közelít, de egyesek annyira debilek tudnak lenni, ha kutyát látnak...

2011. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!