Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele, hogy ne...

Mit csináljak vele, hogy ne legyen hamis? Bármilyen megoldás érdekel, nagyon szeretem a kutyámat!

Figyelt kérdés

Már tettem fel egy kérdést korábban ezzel kapcsolatban. Nagymamám hozzánk költözött, és jár hozzá gondozónő. Emiatt, mivel senki nincs itthon, ő meg járásképtelen, meg kell kötni a kutyámat, mert hamis.


Ma volt az első nap, a kutya egész nap egy helyben feküdt, a tápot nem ette meg, szerintem nem is ivott.


Én egész nap sírtam emiatt, mert anyukám felhívott, hogy a kutya magába roskadt,és nem is mozog semmit, fel se áll.


Most megfuttattam. de az igazi az lenne, ha beengedné a gondozót.


Mit csináljak, hogy ne kelljen megkötnöm? Annyira sajnálom őt...

A kutyám 2 éves mudi kan, még soha nem volt megkötve vagy bezárva egy percre sem...


2011. dec. 12. 17:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%

Ismerek terápiás kutyaként dolgozó Mudit is, úgyhogy a feladat nem lehetetlen.


Először szerintem vidd sokat sétálni, találkozzon másokkal is, más kutyákkal, emberekkel. Csak kicsit lásson világot.

Másodszor, a mi postásunk is így csinálja :), mindig etesse meg az ápoló a kutyát. Legyen kaja odakészítve. Ha lehet legyen ott valaki a kutyával addig. Ha még láncon van, akkor a láncon is adjon neki valamit. Hamar összekapcsolja a kutya, hogy ha ő jön, az jót jelent. Nagyon tanulékony kutyafajta, szerintem menni fog.

2011. dec. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Mert az a mudi olyan. Nem túl típusos ilyen szempontból. Mint ahogy minden ember másban tehetséges. Ha viszont eleve nem olyannak született akkor ugyan lehet csökkenteni, de terápiás kutya sosem lesz belőle. Az én mudim jól szocializált, 99%-os karaktertesztje volt és mégis ilyen mint a kérdezőé. És adhatnak neki kaját meg mindent, megeszi, de attól még az embert nem szereti jobban, és csak az én jelenlétemben megbízható.

Szerintem a legjobb egy kennel lenne. Az amúgyis hasznos tud lenni vészhelyzet esetén.

2011. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy elég nagy butaság arra szoktatni a kutyát, hogy bárki etetgetheti. Az ember részéről is illetlen.
2011. dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

Ezért kérdeztem, hogy mit jelent a hamisság. A te kutyád nem hamis, hanem védi a területét, amit nem is kell hogy abbahagyjon ha te nem vagy ott, és nem mondod, hogy elég lesz.

Csak a kaja működhet, ha rugalmas a gondozó, akár azt is lehet, hyog néhány napig csak a gondozótól kap kaját a kutya senki mástól.

Persze ha annyira véd, hogy a kaját se fogadja el, akkor szarban vagy...

2011. dec. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem se jó, hogy bárki eteti, de a kérdező írta, hogy minden megoldás érdekli. Kajával azért a legtöbb kutyánál lehet operálni. És inkább etesse más szerintem, minthogy láncon legyen...
2011. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Sajnos, ma nem fogadta el a kaját, de ez még csak az első nap volt. Összesen nincs szó sok napról, úgyhogy lehet, hogy kibírja.

Én sem akarom, hogy bárkit beengedjen, főleg úgy, hogy a mamámhoz is bemásztak a cigányok, (nincs kutya), és ellopták a diót...egy egész nagy zsákkal. Hozzánk csak ne másszon be senki!

2011. dec. 12. 18:11
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

A terápiás kutya csak példa akart lenni. És szerintem nem baj, ha valaki még eteti a kutyát. Nem kell hogy mások lába elé vesse magát.


Ha új családtag kerül a képbe (barát, barátnő) azzal is megbarátkozik egy kutya.

2011. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
De mondom, az én mudijaim is szeretik a kaját, de ettől még az embert aki adja, ugyanúgy képesek lennének megharapni utána. Sőt talán még jobban, mert hogy tisztelni nem fogják attól még, hogy kaját ad nekik, az biztos, akkor pedig ő egy idegen aki a közelükbe megy amikor esznek (akkor is ha tőle van a kaja). Pedig nem is olyan komolyan viselkedik mint a kérdezőé. Akkor miből gondolod, hogy az övé ettől szeretni fogja?
2011. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A családtag és az ápoló között van egy kis különbség. Mi van ha minden héten új ápolót kap a mama? Akkor mindegyik etetni fogja? Meg a postás, meg a számlás és akkor már mindenkinek lenne oka.
2011. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ez nem hamisság. Tudod mi az?? Az a hamisság amikor egy kutya először elfogadja a kedves közeledésed és ő is barátságosan reagál,de egy váratlan pillanatban odakap és ellenségessé válik. De másnap vagy már aznap délután megint egy kis bárány. A hamis kutyánál a támadásnak nincs semmi oka, leginkább rossz nevelés és rossz tartási körülmények, az elhanyagoltság váltja ki. Ezt ki nem neveled belőle. Egy berögzött ösztönné válik. Ez ilyen kutyának ha terelőnek született (mint ez a kutya) az amákja, hogy egyenes út egy birkákkal teli mezőre egy pásztorhoz. Aki szereti a kutyáját de munkára használja és nem babusgatásra. Így a kutya valamennyire helyrezökken de nem fog megváltozni. Ismerős ingerek hatására visszatér ez a viselkedés.
2011. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!