Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele, hogy ne...

Mit csináljak vele, hogy ne legyen hamis? Bármilyen megoldás érdekel, nagyon szeretem a kutyámat!

Figyelt kérdés

Már tettem fel egy kérdést korábban ezzel kapcsolatban. Nagymamám hozzánk költözött, és jár hozzá gondozónő. Emiatt, mivel senki nincs itthon, ő meg járásképtelen, meg kell kötni a kutyámat, mert hamis.


Ma volt az első nap, a kutya egész nap egy helyben feküdt, a tápot nem ette meg, szerintem nem is ivott.


Én egész nap sírtam emiatt, mert anyukám felhívott, hogy a kutya magába roskadt,és nem is mozog semmit, fel se áll.


Most megfuttattam. de az igazi az lenne, ha beengedné a gondozót.


Mit csináljak, hogy ne kelljen megkötnöm? Annyira sajnálom őt...

A kutyám 2 éves mudi kan, még soha nem volt megkötve vagy bezárva egy percre sem...


2011. dec. 12. 17:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
53%

Ott kezdődik a dolog hogy ez tényleg nem hamisság :DD


A problémára azt tudom tanácsolni, hogy (mondtad hogy a bejárati ajtó előtt van csak a baj), a hölgy visz magával valami olyan falatot aminek a kutyus nehezen tud ellenállni. Pl. jó kis friss kolbász.


És az is igaz, hogy vannak terápiás mudik is például, szóval valamit biztosan ki lehet találni, hogy ne bántsa a hölgyet. Szerintem próbáljátok ki ezt a kolbász dolgot.


Azt is tudom tanácsolni hogy reggelente ha lehetséges kicsit több ideig legyen kint vele a gondozónő (esetleg játszhat vele) és etetheti finom falatokkal.

Nemhiszem hogy ezután lenne vele probléma.


Egy próbát megér :)


Sok sikert hozzá!

2011. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szia Gabica! Csipke, a fekete és Tüske, a hamvas kismudik gazdája vagyok, talán emlékszel még rám :)

Hogy ha a gondozónő tényleg változatlan marad, akkor meg kell vele ismertetni. Első egy-két alkalommal még ne etesse (szerintem később se), simogassa, úgy sem fogja hagyni, csak szimatolja körbe, és kész. Ha otthon vagy, és az ápolónő is nálatok van, mindig engedd el Csilit, és hagyd ismerkedni az ápolónővel, akivel te szívélyesen beszélgetsz közben. Ellenséges viselkedést tilts! Aztán, ha már kezdi megszokni, az ajtóban állj, és jöjjön be a kapun az ápolónő. Ellenséges viselkedést tilts. Játsszátok el egy párszor, hogy megértse, új "falkatag" érkezett, akit neki be kell engednie. Ha ez már megy, akkor csak az ablakból figyelj, ahonnan még rá is tudsz szólni, később meg az utcáról, kicsit távolabbról. Akkor lesz jó, ha már a kerítésnél se ugatja meg. Különösebben nem kell erőltetni a barátkozást, egy-két szép szó, később simi elég. Csilinek el kell fogadnia, hogy a "vezető", vagyis te kibővítetted a családot.

2011. dec. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!