Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » YORKI kutyus! Sziasztok a...

YORKI kutyus! Sziasztok a segítségetek kérnénk! Párommal nagyon szeretnénk egy yorki kiskutyát, ingyen, menhelyről v. gazditól, Pest és környékéről! Adjatok nekünk valami tippet hogy hol, merre keressük?!

Figyelt kérdés
A noén belül van egy minimenhely rész ott is voltunk de sajnos nem mi kaptuk.. Egy csomó menhely(állatotthon) weboldalát megnéztük már... Nagyon szeretnénk egy yorki kölyköt v legalàbbis fiatal kutyust Budapesten v. környékén! Azonnal el is tudnánk érte menni ès jó dolga lenne.. Tudjuk h ez nehéz mert közkedvelt és nem olcsó.. De magamból kiindulva nekem is volt egy spánielem 45ért vettem és mikor elköltöztem ingyen adtam oda egy családnak... Rettentően szeretnénk ezt a kutyust,kérek mindenkit aki bárhol tud egyet v. valami helyet ahol sanszos hogy lehet kérem szépen segítsen,Köszönjük!!
2011. dec. 21. 07:25
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Oltásait?? Max. 1 oltást kaphatott. Oltási könyve nálad van? Ha nincs, akkor azt se kapta meg.

Keverék kutyáért pénzt adni, amikor a menhelyek tele vannak.. No comment.

Nekem kutyapelenka kapcsán nincs tapasztalatom, én levittem a kutyámat az első oltása után és folyamatosan figyeltem, hogy se más állat ürülékével, se más állattal ne találkozhasson, így nem lett gond. 2-3 óránként, evés, alvás, játék után biztos lehetsz benne, hogy pisilni fog a kutyus. És a nevelését már most kezdjétek el, állítsátok fel a szabályokat.

2011. dec. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Rendben Alexandra! Köszönöm szépen a hasznos infókat! Hát én végignéztem a menhelyeket de ilyen cukit nem láttam.. Az anyuja is ott volt ahonnan hoztuk, ő egy csodaszép,fajtatiszta,életerős yorkshire terrier apuja pedig máltai... 4kölyök volt, ő volt a legszebb,legalábbis szerintünk! Nagyon rág,mivel fogaddzik de akkor azt mondod h pl a hálószoba tabu meg hasonló... pl cipőt nem engedek rágni neki,pedig próbálja ezeket már most tisztázzuk az elején, nehogy elszemtelenedjen meg ugye késöbb nem értené h miért nem jöhet oda mikor eddig szabad volt, így csak összezavarodna szal a kis pöttömmel tisztába teszem a dolgokat!!
2011. dec. 23. 11:30
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Ok, helyes :)

Még annyi, ha pisil/kakil (jó helyre) nagyon dícsérjétek meg minden egyes alkalommal. Ha rossz helyre végezné a dolgát, ne tegyetek semmit, csak szedjétek össze, ne szidjátok le és ne nyomjátok bele az orrát. A kölykök 2-3 óránál tovább nem bírják és nem is tudják még szabályozni, tartani a pisit. Szóval minden szidás értelmetlen.


Ja.. és ha leviszitek, valami ruhát keressetek neki. Nagyon pici még, nagyon közel van a földhöz, könnyen megfázik. Ma pláne nagyon hideg van. Az én kutyusom rendesen remegett reggel...

Ha kérdésed van, írj nyugodtan privit is akár.

2011. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
A kutyapelenkát meg felejsd el, mert akkor sosem lesz igazán szobatiszta! Tudom, mert anyum is próbálta. Ha bepisil, fel kell takarítani szagsemlegesítő spray-el (állatkereskedésben kapsz), hogy ne vonzza oda újra a szag. Ha kint ürít, nagyon lelkesen örülni kell neki, simogatni, jutalomfalatkát adni.
2011. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Békés boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek! Sok boldogságot,békét,nyugalmat,szeretetet,meghittséget!
2011. dec. 24. 19:23
 36/39 A kérdező kommentje:
Van mikor a kutya az ùjsàgra pisil meg kakil,de nagyreszt össze-vissza... Azt nem èrtem ha egyszer megtanulta valamennyire(a nap 24órájában ez van neki magyaràzva) Akk. miért a lakás másik felébe produkál v. épp ahovà kedve van..??
2011. dec. 26. 12:27
 37/39 anonim ***** válasza:

Ez egy hosszú folyamat. Ha az újságpapírra pisil/kakil nagyon dícsérd meg.

Ill. lehet, hogy te nem is érzed, de ő valszeg érzi máshol is a pisi szagát, de ő igen.

Szőnyegpadlóra pisil vagy olyan helyre, ahol jól fel tudod törölni ill. semlegesíteni a szagokat?

2011. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Nem minden kutya tanulja meg ugyanolyan gyorsan. Van aki 2-3 hónaposan teljesen szobatiszta lesz, van, amelyik 8-10 hónaposan.


Az embergyerek is így működik, ha lekerül a pelus. Egyszer kéredzkedik a bilire, utána ismét bepisil.

2011. dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Járólapra pisil és kakil..Itt tökèletesen felszedhető.. De sokszor belelép aztàn végighordja,ezért kb napi 4x-5x van tappancs+has mosás,szárítás valamint hintőporozás.. Mindig mikor odapisil a járólapra össze-vissza utána egyből takarítjuk.. Meg volt h ahol fekszik odapisilt. Pedig rendesen leszidom mikor èszreveszem h máshová gyárt...
2011. dec. 26. 16:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!