Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ilyen felelőtlen a...

Hogy lehet ilyen felelőtlen a kutyatulaj? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval ma voltunk a mamáméknál,ahol nincs udvar csak egy parkoló.Elvileg kint van a lakó-pihenő övezet tábla,ahol ugye 20 km/h a max. sebesség.Éppen eljöttünk,én vezettem,egy út vezet ki a parkolóból (de kint is van a tábla,hogy parkoló),rákanyarodok,erre mit látok? Egy középkorú nő póráz nélkül sétáltatja az út közepén a tacskó forma kutyáját.Amikor meglátja,hogy jön az autó,felmegy a járdára,a kutyája meg szépen sétál tovább az autó felé!Nem is szól neki,semmi,csak megy tovább a járdán.Megálltam,nehogy elüssem szegény ebet,aki aztán felment hála a jó égnek a járdára,de még a gazdája nézett rám csúnyán :S

Most hogy lehet ilyen felelőtlen? Még nem is szól a kutyának,az autó meg csak megy felé? Ha meg nem hallgat rá,legalább sétáltassa pórázzon,könyörgöm!

És az ilyenek még csodálkoznak,ha elütik a kutyájukat!Nem a szerencsétlen állat tehet róla,hogy a gazdája hülye,tudom.De kiváncsi lennék,hogy ilyen nyugodtan sétálgatott volna egy országút kellős közepén is,ahol az autók nem 20-al,hanem 90-100-al mennek? Ott lehet,hogy az autós hiába fékez...

Vélemények?

CSAK NORMÁLIS VÁLASZOKAT KÉREK!

Köszönöm!


2011. dec. 26. 18:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És még valami!A nő még örülhetett,hogy nem a házban lakó nemzetiségiekkel akadt össze (mert ők is laknak a házban),akik biztosan nem 20-al mennek és nem a legtürelmesebb emberek a világon :)
2011. dec. 26. 18:32
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

A lakó-pihenő övezet arról szól, hogy bármikor bárkire lehet számítani akár az út közepén. A max sebesség nem azt jelenti, hogy annyival is kell menni. Az országűttal összehasonlítani nem lehet. Az teljesen más szitu.

Mindamellet természetesen a nő is megtehette volna, hogy a kutyát is elviszi az út közepéről, ha látja, hogy jön autó.

2011. dec. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ennek a nőnek nem számított a kutya.

Csak tudod , ma menő , ha van valamilyen idegroncs a táskádban.

2011. dec. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez elég nagy felelőtlenség. :/ Én meg már olyat is láttam, hogy egy nő sétáltatta babakocsiban a babáját, az út közepén és mellette ment a kutyájuk, természetesen póráz nélkül. Mikor jött egy autó a nő a kutya után futott, hogy nehogy elüsse az autó és a babáját meg otthagyta....Mondjuk ez sem túl felelősségteljes.
2011. dec. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lakó pihenő övezetben a gyalogosnak elsőbbsége van, de feleslegesen nem akadályozhatják a forgalmat. Ezt úgy tanította az oktató ,ha éppen fociznak az út közepén akkor meg kell várni az autósnak ,hogy gól legyen a támadásból ,aztán tovább kell engedniük:D
2011. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem figyeltem pontosan,hogy hol a tábla,de itt már lehet,hogy vége van a lakó-pihenő övezetnek.Harmadik,amit leírtál,az nagy durva :( És ha a babakocsit löki fel az autó,amíg a nő a kutya után fut? Vagy elüti a nőt meg kutyát? Te jó ég,mennyi idióta ember van :(
2011. dec. 26. 18:40
 7/12 anonim ***** válasza:
amúgy meg akik életükbe nem vezettek azt hiszik(páran) hogy olyan könnyű fékezni...elénk is mindig kivágódnak a biciklisek...
2011. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja ja,azt én is imádom,amikor az pattag,aki életében nem vezetett!Hogy miért nem fékeztem...vagy fékezett az xy.Létezik féktávolság is!Ha azon belül kerül eléd valami,akkor aztán fékezhetsz :/ Feltéve,ha nem 5-tel mész,de az elég ritka...
2011. dec. 26. 18:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Lakópihenőben bármikor elédugorhat bármi ,és ha elcsapod te leszel a hibás,ezért nagyon lassan kell menni.
2011. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van,de a kutyatlaj köteles a kutyáját pórázon sétáltatni (és nem az út közepén!),pláne ha visszahívni se tudja :/ Bár az autósnak se kell száguldozni...
2011. dec. 26. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!