Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 140 ezerért yorkit vennétek?...

140 ezerért yorkit vennétek? Nagyon jó vérvonalról van szó, de nekem csak hobbi célra kellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Eldöntötük a kis családdal/2 kislány és apa/,hogy yorki kutyust szeretnénk új családtagnak.Nagyon sok kennelt megnéztem,mire találtam egy jót!Ma derült ki,hogy 140 ezer egy kiskutya ebből a kennelből.Mivel megtehetjük én megvenném,de a férjem igen csak húzza a száját,mert ő max.100 ezret szánt egy kutyusra!A kutyát törzskönnyvel,chipel,oltásokkal adják.Szerintetek is hülyeség ennyi pénzért hobbi kutyust venni?Csak normális válaszokat szeretnék!:)
2011. dec. 26. 23:03
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
Ha hobbira szeretnétek, a szülőknél nem annyira a kiállítási eredmények számítsanak, hanem a kiskutyák élethossza, egészsége az életük alatt. Az idegrendszerük, hogy miként reagálnak a gyerekekre.
2011. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a választ.Ezek a kicsik nagyon jó idegrendszerűek pont ezért filózok rajta,mert ügye fontos szempont hisz gyerekek mellé venném meg.
2011. dec. 26. 23:10
 3/58 anonim ***** válasza:
37%

Hobbi kutyának bármilyen kutyus jó.

140 ezer forint az rengeteg.

Menjetek el menhelyre teljesen ingyen vagy max. 4000 forint.

A kislányaid egyedik lesznek és te is. Gondolhatod. Minden 2. gyereknek van yorkija vagy csivavája.

Beszéld meg a gyerekekkel , hogy a család elmegy egy menhelyre és a két kislány , kiválasztja azt amelyiket meg szeretnének kapni. Sok sikert ! De ha nem keverék kutyust szeretnétek , nézzetek körül a neten. Vannak olcsóbb fajtatiszta kutyusok is.

És ha menhelyi kutyus lesz , akkor egy életet is meg menthettek , és higgyétek el egy árva kölyök kutya bús boci szemekkel fekszik a hideg rácsok között pont télen karácsonyi időszakban. És a pénztárcátoknak is jót tesz , ha ingyen megmentettetek egy árva lelket , és egyedi kutyus lesz , biztos nem lesz még egy embernek ugyan olyat kapott .

Szóval mentsetek meg egy kölyök kutyust aki árva . Az ő napjai is meg vannak számlálva.

Kérlek próbáld megbeszélni a gyerekeiddel , hogy egy árva kölyök kutyus fél , hogy lehet , nem kel föl többé. Vagy valami ilyesmit.

2011. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

És a kölyök kutyák között 100% hogy találtok olyat amelyik gyerek barát. Sőt...

Szerintem jobban örül egy kölyök kutyus ha egész nap foglalkoznak vele , mint hogy a rács mögött üljön .

2011. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
51%

Én mindig nagyon durvának találtam, hogy ennyi pénzt képesek elkérni bármilyen állatért. Mert ha még valami ritkaság lenne ok na de egy yorkiért? Édesek, jópofák ne értsetek félre na de akkor is.

Én is mindig nagyon szerettem volna kutyust (hely és időhiány miatt nincs)de ha lenne biztos előbb menhelyen néznék körül mert ott is vannak fajtiszta kutyusok néha yorkik is.

Ha belegondolok, hogy a laptopom olcsóbb volt és ezt is úgy vettem mintha a fogamat húznák...de muszáj volt.

De ha egyszer megtehetitek akkor hol a probléma?

Apuci majd belenéz a pici gombszemekbe és nem fogja érdekelni.

2011. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
amúgy biztosak vagytok benne h yorkit akartok?ők nem annyira szeretik a gyerekeket.de kaptok ennél kevesebbért is,ami ugyanolyan egészséges és jó idegrendszerű.sztem a lehető legdrágább tenyésztőt találtátok meg
2011. dec. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
72%

ha normális vérvonalról származik az nagyon nagyon sokat jelent. :) Nem mindegy hogy egy kóbór beteg vagy egy egészséges kedves kutyustól származik a kicsi. :)

Minden esetre megérné... :)

Sok sikert! :)

2011. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Menhelyi kutyus szóba se jöhet!Nekünk kimondottan szoba kutyus kell,mert a lányok allegiások.:(Nah,meg persze és teljesen beleszerettem a yorkikba.szerintem én már jobban akarom,mint a gyerekek!:D:DÉn azt olvastam,hogy szeretik a gyerekeket,szeretnek játszani!Sajna nem vagyok előrébb,de az utolsó nagyon egyetértek,hogy ajó vérvonal sokat számít,hosz nem szeretném havonta dokihoz vinni stb.Háát...meggondolandó!
2011. dec. 26. 23:25
 9/58 anonim ***** válasza:
80%

A kóbor lehet beteg de nem akkor amikor örökbe adják.

Addigra rengeteg vizsgálaton átmegy és megnézik azt is hogyan viszonyul más állatokhoz és emberekhez.

Csak ezután kerülhet be az örökbe adási programba.

Önkéntes barátnőtől tudom.

2011. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 Akiteki ***** válasza:
79%
Én megvenném, mert ennyiért garanciát is kapsz, hogy a kutya egészséges és megfelel az elvárásaidnak. Ennél drágábban is vettem már kutyát, és nem tenyésztem.
2011. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!