Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 140 ezerért yorkit vennétek?...

140 ezerért yorkit vennétek? Nagyon jó vérvonalról van szó, de nekem csak hobbi célra kellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Eldöntötük a kis családdal/2 kislány és apa/,hogy yorki kutyust szeretnénk új családtagnak.Nagyon sok kennelt megnéztem,mire találtam egy jót!Ma derült ki,hogy 140 ezer egy kiskutya ebből a kennelből.Mivel megtehetjük én megvenném,de a férjem igen csak húzza a száját,mert ő max.100 ezret szánt egy kutyusra!A kutyát törzskönnyvel,chipel,oltásokkal adják.Szerintetek is hülyeség ennyi pénzért hobbi kutyust venni?Csak normális válaszokat szeretnék!:)
2011. dec. 26. 23:03
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
80%

ha ez az a tenyésztő, akiben megbízol, a szülők tetszenek, a vérvonal is tetszik, és van is rá a keretből, akkor mi a kérdés?

az, hogy mások mit szólnak hozzá...?


a minőség mindig drága. nem csak kutyában... mellesleg lehet, hogy később ha elkap a kutyázás szele akkor ezzel a kutyával tényleg sikereket érhettek el. sok ismerősöm van, aki elsőre vett egy olcsó(bb) kutyát, aztán ahogy elkutyásodott rájött, hogy mi érdekli igazán, merre akar továbbmenni, de erre a meglévő kutyája nem volt alkalmas, így másodjára már belátta, hogy ha el is akar érni valamit, akkor ki kell fizetnie a minőséget. (egyébként én is így kezdtem)


így most egyrészt kapnátok egy garantáltan jó kutyát, másrészt előttetek marad a lehetőség, hogy komolyabban is elmerüljetek a kutyázásban.

140e ft egy átlagos kölyökár egyébként, nem egy extrém magas árfekvés.

2011. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:
IGEN!Az utolsó nagyon jól fogalmazott!Pont ezért nem sajnálok rá ennyi pénz,mert tudom,hogy honnan jött,mit kapok és mit várhatok a kutyustól!
2011. dec. 26. 23:33
 13/58 anonim ***** válasza:
50%

1 ha yorkit akarnék, akkor az ennyibe kerül, bőven visszajön az árkülönbözet, az orvosi költségeken

2 hobbi célra menhelyi kutyát választanék

3 allergiás gyerek mellé meg NEM vennék kutyát

2011. dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
Háát...írjatok még ilyen bíztató válaszokat!Most már nem is érzem,hogy eltúlzom a kutya vásárlást!Már elgondolkoztam,hogy kiállításokra is érdemes lesz menni ha már ilyen kitűnő ősöktől származik a kicsi4:)
2011. dec. 26. 23:37
 15/58 A kérdező kommentje:
23:35!Az allergiás gyerek nem szeretheti a kutyát?Neki nem lehet,mert allergiás!Nem a kutyára allergiás,de jobb vigyázzni és ezek a yorkik "antiallergének"!Menhelyi kutya meg nem kell és kész!:D
2011. dec. 26. 23:39
 16/58 Akiteki ***** válasza:
74%
Igen, sajnos nálunk mindenki elhűl, hogy ennyi egy kutya. Pedig a világon sehol nem kapsz olcsóbban minőséget. Érdekes, egy tv-ért lazán kiadják a többszörösét is, pedig ha az elromlik, sokkal könnyebb javítani és nem is 15 évre szól.
2011. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
27%

"!Menhelyi kutyus szóba se jöhet!Nekünk kimondottan szoba kutyus kell,mert a lányok allegiások.:"

Mégis mire allergiásak a lányok?? A menhelyes kutyákra?

Szerinted a menhelyi kutya nem szobatiszta?? Megsúgom neked a 140 ezres kutya sem lesz szoba tiszta egyből.

Egyébként nekem yorki kutyám van.(most már három van,mert 2 gyermeket is megtartottunk.) Mi az első yorkit aki ma már "vénlány" 9éves,és makkegészséges. Törzskönyvezett,menhelyi kutya..

Ja.és egyik sem szereti a gyerekeket,csak megtűrik..Amikor a fiaim kicsik voltak,volt hogy néha már odakapott a kutyus,mert a fiúk állandóan játszottak volna vele,akkor is amikor a kutya nem akart..


Ha flancolni akarsz akkor vedd meg..De nem lesz egyből sem szoba tiszta,és gyerekszerető sem..

2011. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem flancolni akar, hanem egy normális kutyát szeretne. Nem olyat, amelyik odakap a gyereknek. Itt a hiba, látod, hogy aki rendes kutyát akar venni, azt már mindjárt hülyének nézik.
2011. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
8%

Hát akkor meg vedd meg a yorkiedat. Ne várd hogy mindenki dícsérjen téged hogy:

" Jajj de jó vedd meg azt az agyonszaporított kutyát , hátha csak neked lesz ilyen tündi bündi ebed"

Egyébként ha allergiásak a kutya szőrre akkor a yorkie nem jó. Hullajtja a szőrét. Akkor inkább vegyetek havaneset. Szoba kutya , és nem hullajtja a szőrét.


Egyébként aki a kicsit nem becsüli az a nagyot nem érdemli. Ha nem jó a menhelyi vedd meg 140 ezerért a hobbi kutyádat. Én a 140 ezer forinttal támogatnám inkább a keverékeket. És a mehelyeket , nem egy hobbi kutyára költeném. De a nem szőr hullajtós fajta az nem a yorkie hanem a havanese.

2011. dec. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
0%
allergiás gyerek mellé ne vegyél allergént, szeresse messziről a kutyát - aztán, ha kiderül, hogy enyhébb az allergia, akkor lehet kutyában gondolkozni...ha viszont erősödnek a tünetek, akkor mi lesz a kutyával?
2011. dec. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!