Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 140 ezerért yorkit vennétek?...

140 ezerért yorkit vennétek? Nagyon jó vérvonalról van szó, de nekem csak hobbi célra kellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Eldöntötük a kis családdal/2 kislány és apa/,hogy yorki kutyust szeretnénk új családtagnak.Nagyon sok kennelt megnéztem,mire találtam egy jót!Ma derült ki,hogy 140 ezer egy kiskutya ebből a kennelből.Mivel megtehetjük én megvenném,de a férjem igen csak húzza a száját,mert ő max.100 ezret szánt egy kutyusra!A kutyát törzskönnyvel,chipel,oltásokkal adják.Szerintetek is hülyeség ennyi pénzért hobbi kutyust venni?Csak normális válaszokat szeretnék!:)
2011. dec. 26. 23:03
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:
Radvánszki Katalin szerint pedig gyerekszeretők és ha jóltudom ő az ország egyik legjobb yorki tenyésztője!
2011. dec. 27. 00:33
 42/58 anonim ***** válasza:
100%

Egy minőségi kutya ennyibe kerül, főleg egy olyan, mint a yorki, ami teljesen tönkre lett téve a szaporítók által és igaz, hogy rengeteg van belőle, de minőségi annál kevesebb. Ne sajnáljátok érte a pénzt, akkor sem ha hobbi célra kell, ki tudja, lehet később elviszitek egy-egy kutyakiállításra és ha szép, típusos, egészséges képviselője lesz a fajtájának szabályos keretek között lehoztok pár jó almot.

Viszont valamit még gondoljatok át, ez a fajta nem igazán való kisgyerekek mellé, mert ezek a kiskutyák nagyon érzékenyek, alacsony a fájdalomküszöbük, nehezen viselik a nyomorgatást, nem érezné jól magát, ha folyton nyüstölnék a gyerekek. Szóval 4-5 év alatti gyerekek mellé nem igazán ajánlanám, inkább a közép vagy törpeuszkár. Viszont ha a gyerekek már nagyobbacskák, akkor semmi akadálya a yorkinak.

2011. dec. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem mondta hogy nem gyerekszerető, egyszerűen nem való mellé hosszútávon mert törékeny, érzékeny, temperamentumos, hisztis, erőszakos, elég ha a kisgyerek kicsit erősebben megfogja már roppanhat is, és sokkal könnyebben "elvadulhat" mint mondjuk egy uszkár, ha a kisgyerekek sokat piszkálják és a szülők sem elég hozzáértőek, következetesek akkor bizony kapkodni fog. A jelenlegi gazdasági helyzetbe meg csoda ha valaki ennyit hajlandó fizetni, persze hogy a tenyésztő próbál rábeszélni. De te vedd csak meg, nekem édes mindegy, te fogsz vele szenvedni.
2011. dec. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!A nagylányom 8 éves a kicsi 2 éves,de nagyon értelmes kislányok!A kicsi imádja a kutyusokat és tudja,hogy csak finoman lehet hozzányúlni,mert több barátunknak is van kutyája sőt anyóséknak is és nem bántja őket!:)Szóval ha elmagyarázzuk neki megérti.
2011. dec. 27. 00:41
 45/58 anonim ***** válasza:
68%

Persze, hogy megérti, viszont az ilyen kicsi gyerek még felbotlik, véletlenül kicsit durvábban nyúl a kutyához és már megvan a baj, vagy megsérül a kutyus, vagy odakap a gyereknek.

Múlt héten egyik rokonom csivavájára vigyáztam és eljött 3 éves unokatestvérem is megnézni a kutyust. Ő is nyugodt, értelmes gyerek, értette ő, hogy nem szabad bántani a kutyát viszont folyton emelgette volna szerencsétlent, hirtelen mozdulatokkal nyúlt felé. A csivi a végén már morgott rá, menekült a gyerek elől, tisztára stresszben volt, pedig nem bántotta, csak még kicsi.

Ti döntésetek, de egy 3 kilós, törékeny, érzékeny kutya szerintem nem való ilyen kicsi gyerek mellé, mert senki nem fog jól járni, se ti, se a kutya.

Esetleg az uszkárok nem tetszenek, mondjuk a közép méretű. Ők is hipoallergének, nem hullik a szőrük és sokkal gyerekszeretőbbek, nyugodtabbak, mint a yorkik.

2011. dec. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 Akiteki ***** válasza:
100%
Más az, mikor egy gyerek rászabadul egy kutyára egy napra és más, mikor együtt él vele. Persze, hogy aki csak 1 napig kutyázhat, az folyamatosan nyúzni fogja. Akinek viszont otthon a család része, az megtanulja, mit csináljon vele. Nekem ugyan nincs yorkim, de az én gyerekeim is voltak kicsik.
2011. dec. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
0%
Dehogyis venném meg ezt a szőrcsomót még 30 ezerért sem venném meg.
2011. dec. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom miért kell lesznobozni, amiért nem menhelyről vesz magához kutyát? Én magam is állatvédő vagyok, de tudom mi a különbség a szaporító, és a tenyésztő közt. Ha a kérdező nem szeretne ismeretlen eredetű kiskutyát, akkor a lehető legjobb döntést hozta, mert nem egy szaporítót támogat. A keresztlányom a kutyáimmal nőtt fel, kicsikkel, nagyokkal, már kiskorában megtanulta hogyan kell velük bánni. Véletlen balesetek meg felnőttekkel is előfordulnak, hisz ki nem lépett még véletlenül rá a kutyája farkára, lábára.
2011. dec. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
39%

Azt azért vedd figyelembe hogy egy tenyésztő mindig elfogult az általa tenyésztett fajtával szemben. Nem ismerem a yorki fajtát, de pár hónapja egy nagyon jó tenyésztőtől vettem egy border collie-t s bár mondtam hogy lakásban élek, ő bátran ajánlotta oda is a kutyát... és elkövettem az eddigi legnagyobb hibát, hittem neki. Nem mondom hogy nincs olyan border amelyik lakásban is jól érzi magát, de az enyém sajnos nem. Így lehetségesnek tartom hogy a tenyésztő is azért ajánlgatja gyerek mellé a kutyáját mert szeretné mihamarabb eladni. Sajnos a tenyésztésből nem igazán lehet megélni, főleg ha még azt a kevés, hozzá nem értő keresletet sem tudják némiképp befolyásolni.

Ha meg a kutya áráról beszélünk: 140 ezer ft nem sok egy jó kennelből származó kutyáért, ami ennél lényegesen olcsóbb az már sántít.

2011. dec. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyél yorkiet a kicsi mellé! Ha tényleg jó a helyről veszed, akkor a kiskutya biztosan jó idegrendszerű lesz. Én arra azért megkérném majd a tenyésztőt, hogy had maradjon nála a kölyök legalább 12 hetes koráig. A beilleszkedéssel semmi probléma nem lesz, viszont akkor már nagyobb méretű lesz, nem lesz annyira törékeny. Méretre mit mondott, mekkora lesz felnőttnek?
2011. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!