Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor én most szaporító lennék?

Akkor én most szaporító lennék?

Figyelt kérdés
Van két kutyusom,a szuka 4éves a kan 5ésfél. mind a kettőt törzskönyvezett,szürve vannak,egészségesek mint a makk. Nem ivartalanítottam öket,mert gondoltam rá,hogy lehetne fedező kanom,meg vágytam kiskutyákra amikről gondoskodhatok. Ez meg is történ még az ősszel. 4 kiskutyám született, mind a 4 oltva van,féregtelenítve, süketségre és diszpláziára szűrve,tehát szépen gondoskodok roluk. Kennelem nincs,meg semmi ilyen hiperszuper netes oldalam... Szoval?:(
2011. dec. 28. 17:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy gyönyörű Boxer szukám,nem messze tőlünk egy ismerősnek egy méggyönyörűbb Boxer kanja(mindkét kutya tk-s,szűrt).Ahányszor találkozunk csesztet,hogy fedeztessük össze és akkor,micsoda kölykök lennének.

Szerintem is igaza van,biztos gyönyörű kölykeik lennének,de az én kutyám jövő hónapban akkor is ivartalanítva lesz.Mert nem akarok 4-5-6 kölyköt az utcára rakni és ennyit pedig felnevelni nem tudok.

Akár tetszik akár nem,te csak egy szaporító vagy,ivartalanítass.Az előttem szólóknak pedig igazuk van,kár beléjük kötnöd.

2011. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Van pénzem akár 2x ennyi kölyköt is felnevelni,nem kell minden emert egy véka alá venni,hogy "ugyis az utcára fog jutni" Miért jutna?? Ha valaki egy kic sit is gondoskodna vagyy törödne annyit a kutyákkal mint én,akkor kb nem itt tartanánk. Másrészröl,ha annyira fontos lenne az embereknek a menhelyen élő kutyák sorsa,akkor nem tenyésztőtől venne kutát 150ezerért,mert arra persze van pénz,hanem abbol a pénzböl akár 2kutyát is elhozhatna a menhelyröl. Főleg azért mert egy keerékkel is lehet bármit kezdeni.
2011. dec. 28. 18:00
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen drágám hozhatna a menhelyről, de ha nem lennének olyan szaporítok mint te akkor nem lenne szükség a menhelyekre amúgy meg a pénz egy dolog idő is kell egy kutyához..
2011. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy nincs rá idöm? Nem szorakozásbol vannak. Másrészt pedig,ha először a menhelyi kutyákat hoznátok ki,és nemcsak eljátszanátok h "jajj szegény kutyák".."deinkább veszek tenyésztötöl mert az mégis csak menőbb" Nagy a szátok de tenni ti sem tesztek semmit.
2011. dec. 28. 18:05
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Én menhelyről hoztam ki kutyákat, most nyolc van nálam. Kb. 60 ideiglenest már örökbe adtam, de gondolom az én véleményem sem fog számítani. Tudod nem Te leszel az, aki a menhelyre löki a kölyköket, hanem majd aki megveszi, és megunja, vagy majd őneki is bejön a szaporítósdi, és azok kölykei közül már biztos lesz egy, kettő, amelyik végül menhelyen végzi. De Te persze akkor már mosod kezeid. A tenyésztő attól lesz tenyésztő, hogy a fajta nemesítésén fáradozik pénzt nem kímélve. Jól megválogatott párosításból hozza le az almokat. Ahhoz nem elég, hogy van egy kanom, és egy szukám. Szép dolog, hogy szűrve vannak a szülők, de ez akkor is szaporítás, és ezen nincs mit megsértődni, hisz feltettél egy kérdést, amire válaszoltak.
2011. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 Akiteki ***** válasza:
Nem szórakozásból vannak? Hát akkor micélből gyártottál tk. nélküli kölyköket?
2011. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Két elfogadott lehetőség van, ha valaki kutyát akar: vagy menhely (mentett kutya) vagy tenyésztő, mert mind a kettő globálisan a kutyák érdekeit szolgéljék. Te egyik sem vagy, azzal, hogy szaporítassz csak rontod az amúgy is borzalmas állapotokat a kutyák esetében. Lehet, hogy nem közvetlenül, de közvetetten mindenképp. Ezt egy módon tudod helyrehozni: mielőtt még a kölyköket eladnád, ivartalanítod őket, megakadályozva a további tk nélküli keverék almokat és nem szaporítasz többet.
2011. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
szolgéljék=szolgálják
2011. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem szórakozásból vannak, hanem azért, hogy pénzt hozzanak a kölykökkel.
2011. dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztés célja a fajta nemesítése, nem a kölyökgyártás. Fogalmad sincs, milyen betegség génjeit hordozhatják rejtetten a kutyáid, amik így találkozhattak a kölykökben...

Amúgy úgy tudom, felülbélyegzett törzskönyvet még kaphatnak, beszélj valamelyik tenyésztővel, akitől az egyik kutyád származik (nem fog megdicsérni), és TALÁN, ha megfelelőnek ítélte a párosítást, az ő kennelneve alatt lehet kiváltani nekik. Utána vagy tenyésszemle, kennelnév, több kutya és minőségre törekvés, vagy ivartalanítás... De kérlek, ilyen formában ne folytasd tovább!

2011. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!