Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? SOS!

Figyelt kérdés
Kedves Csupaszív Állatbarátok. Nekem van egy 16 éves keverékkutyusom. Akinél márciusban a röntgennél csupa rossz dolgokat láttak. Pl hogy, a szép fekete tüdő helyett csupa fehér foltokat láttak, hogy, a szíve 3 szor akkora mint a normális és csoda hogy, él. De a mi csoda kutyusunk még mind ezek ellenére simán eléldegél itt mellettünk. Viszont eléggé túlsúlyos meg hát gondolom a kor is de abba a helyzetbe kerültünk hogy, éppen csak fel tud állni. Pár napja odáig sűlyedtünk hogy, fel sem bírt állni és sajnos maga alá piszkított és ilyesmik. (Ez főleg az estére vonatkozik. Nem első eset volt)Szerencsémre napközben csak-csak láttam hogy, kiment és piszkított de mindent egybevetve ez azért már talán nem élet. Ami viszont a legrosszabb hogy, nagy benne szerintem az élni akarás. Az elméje hogy, így mondjam teljesen rendben van. Nem tudom eldönteni hogy, mit tegyek. Elaltassam vagy mégis mit tegyek. Tudom hogy, ebben a kérdésben nekem kell döntenem. De talán volt már valaki hasonló cipőben és segíthetne a tapasztalataival. Nagyon szépen megköszönöm a válaszokat.
2012. jan. 3. 18:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudjátok amióta megtaláltam kiskorában ő azóta túlsúlyos. Ilyen is volt és így is marad. Ő naponta egy tányér kaját kap. Azt eszi amit mi. Ha főzelék akkor főzelék de ha rántott hús akkor rántott hús.

De igen. Volt olyan eset hanem viszem oda a vizet vagy a hamit akkor nem eszik nem szik mert ő maga nem tudott volna odáig elmenni. Abban is biztos vagyok hogy, vannak fájdalmai mert nem egyszer látom hogy, még fekve is remeg mintha fázna. A farka szinte folyamatosan be van húzva. Gondolom ezek a fájdalom jelei lehetnek. Azon kívűl hogy, milyen csodálatos tekintettel néz rám és boldog ha haza megyek fizikailag nem bírja. Nem engedelmeskednek a dolgok neki. Egy kedves válaszolóm írta hogy, kiment a fűbe és elfeküdt...... De nem tudom hogy, eddig a pillanatig mi lehetett vele?????? Köszönöm ha írtok nekem. De komolyan. Köszönöm szépen.

2012. jan. 3. 19:16
 12/23 anonim ***** válasza:

"De nem értem hogy eddig a pillanatig mi lehetett vele?"

Nem értem ezt a kérdést.

2012. jan. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Bocsáss meg hogy, visszakérdezek de nem értem a kérdésed.

Ha megtennéd hogy, írsz nekem előre is köszönöm és bocsáss meg ha butának tűnök.

2012. jan. 3. 19:59
 14/23 anonim ***** válasza:

Az utolsó kommentedbe a kérdésed, az kérdés lenne vagy kijelentés? Mert ha kérdés akkor semmi értelme. Olyan mintha magadtól kérdeznéd hogy nem tudod -e mi baja lehetett eddig...Kicsit értelmetlen ezért kérdeztem vissza.

Nem tűnsz butának :D Én nem akarok értetlenkedni....:)

2012. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy, mi lehetett vele addig a pillanatig hogy, amíg eljutott odáig mit érezhetett vagy mennyire volt fájdalomban része. Megérte e. Mert ha már a kutyus is feladja az hatalmas dolog. Nem tudom erre gondoltál e.
2012. jan. 3. 20:32
 16/23 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Köszönöm hogy, annyian írtatok nekem és vissza is tértem hogy, elmondjam további történetünket.

Szerencsére a drága kutyuskám még velem van.

Nagyon ingadoznak a napjaink.

Sokszor, megannyiszor én állítom a lábaira és aztán döcögve de elmegy enni is inni is és csak bemegy a zuhanyzótálcába pisilni stb....

Máskor meg egy kicsit többet kell emelni és segíteni de megvagyunk.

Nagyon fájnak a lábai és elég ramatykák vagyunk de megvagyunk. :-)

A doki azt mondja hogy, Kittike történelmet ír az állatorvos tudomány történetében.

Nos remélem még sok-sok időt tölthetünk együtt és bocsássatok meg a zavarásért de vissza kellett jönnöm hogy, ezt mind megoszthassam veletek.

Ildikó

2012. máj. 14. 13:45
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Már, hogy juthat olyan az eszedbe, hogy zavarsz! :)

Én egy korábbi válaszoló vagyok, azt hiszem #9-es és 10-es.

Én meg csak annyit szerettem volna írni, hogy nagyon-nagyon szurkolok a kutyusodnak, hogy még sok szép hetet, sőtt hónapot tudjatok együtt tölteni! :)

2012. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságot.

Én is bízva a kutyusomban ezt kívánom magunknak.

De érzi is mert jól elvagyunk.....

Köszönöm hogy, írtál. NAGYON JÓLESETT

Ildikó

2012. máj. 14. 17:05
 19/23 anonim ***** válasza:

"vannak fájdalmai mert nem egyszer látom hogy, még fekve is remeg mintha fázna. A farka szinte folyamatosan be van húzva"



Nagyon sajnálom.

Kap fájdalomcsillapítót?


Az én kutyusom teljesen jól volt 13 évesen.

Arra jöttem haza (egy hétig nem voltam otthon), hogy hörög, nem fogad el ételt, a kedvenc bokra alá befeküdt, megjelentek rajta a zöld döglegyek (!!!!!!!) Itt a környéken ilyen nincs!! Állatorvos mondta erre, hogy igen, megérzik, hogy az állat feladja, és ekkor jönnek.


Két hétig húztuk, hörögve szedte a levegőt, vérvizsgálat rákot mutatott. Elaltattuk, de nagyon nehezen engedtem el.

Talán, ha nem utazom el ... de a másik gazdija itt volt mellette :(


ha nem muszáj,ne szenvedjen!

2012. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszolóm!

Mély sajnálattal olvastam amit írtál nekem.

Nagyon komolyan vettem a soraid.

Borzasztó a gondolat hogy, ha nem utaztál volna el......???

Talán véletlen egybeesés??? és ennyi.

Vagy nem???

Nálunk akkor jött a baj mindkét kutyusunknál amikor az első gyerek megszületett.

Eltelt másfél év és született a másik.

De azt az egyik kutyusom már nem élte meg.

Úgy emlékszek mintha csak tegnap történt volna hogy, az én drága kis szívem csücske legszívesebben szét marcangolta volna az első gyermekem.

Láttam a szemébe hogy, most neki esik és véget vet annak ami megszakította a kapcsolatom vele.

Ő egy olyan kutya volt hogy, az ágyamban aludt betakarva mintha nem is kutya lett volna.

Reggelinél ott ült az ölembe és egy falat neki egy falat nekem.

Ő egy kutyabőrebe bújt ember volt az tuti.

És amikor megérezte a másik jövevényt hírtelen bénulást produkált a hátsó lábaiban de ÉN TUDTAM HOGY, MI AZ AZ OK AMI IDE VEZETETT.

Amikor össze esett az úttest közepén és a doki mondta hogy, lebénúl.

Hogyan viszem fel a harmadikra minden nap háromszor és egyáltalán hogyan fogom megpisiltetni és elaltatásra vettem a fejem Ő MEGPUSZILT MÉG UTOLJÁRA ÉS CSAK TITKON A SZÍVEN MÉLYÉN REMÉLEM HOGY, MEGBOCSÁJT NEKEM A TETTEMÉRT.

MERT LEHET LETT VOLNA MÁS ÚT..???????????????????

KÖZBEN TUDOM HOGY, EME KÉT GYERMEK MEGSZÜLETETT ÉS EZZEL MEG KELLETT VOLNA TANULNIA EGYÜTT ÉLNI.

LEHET NEM TUDOTT....ÉS ENNYI.

MIÉRT UTAZTÁL EL? MERT SZÜKÉÉSGES VOLT. ÉS ENNYI.

VALAMIÉRT ELUTAZTÁL ÉS KÉNYTELEN VOLTÁL. TALÁN FEL SEM MÉRTED HOGY, MI A KÖVETKEZMÉNY. HISZEN HONNAN TUDTAD VOLNA.

SEHONNAN NEM TUDHATTAD ÉS MAGAD HIBÁZTATOD TITKON, AHOGY, ÉN IS EZT TESZEM.

ELVESZTETTEM LÉNYEM EGY RÉSZÉT AKI 12-13ÉVIG KITÖLTÖTTE AZ ÉLETEM. MIDENBEN VELEM VOLT.

A JÓBAN A ROSSZBAN ÉS MOST IS ITT LAKIK BENNEM MINDEN NAP ÉS MINDEN PERCBEN.

MÉG EGY ILYEN BARÁTOM NEM LESZ ÉS LEHET CSERBEN HAGYTAM.

KI KELLETT VOLNA TARTANOM ÉS EZT NEM TETTEM.

DE KITTINÉL AKI VELÜNK ÉLT KITARTOK AMÍG A SZEMÉBEN AZT LÁTOM HOGY, Ő MAGA NEM ADJA FEL.

ÉS BÍZOM BENNE HOGY, JÓL TESZEM.

AZ IDŐ EDDIG ENGEM IGAZOLT ÉS REMÉLEM ÍGY MARADHATUNK MÉG EGY IDEIG. AMÍG Ő AKARJA. ITT MÉG NEM VOLTAK LEGYEK HÁLA AZ ÉGNEK DE LEHET EGYSZER ARRA SOR KERÜL.

DE ÉN ÚGY ÉRZEM HOGY, NEM TEHETTÉL VOLNA SEMMT.

ELJÖTT AZ IDŐ ÉS KÉSZ.

EGY VÉLETLEN EGYBEESÉS TÖRTÉNT AMINEK ÍGY KELLETT LENNIE.

NEM TEHETSZ SEMMIT.

HA VITATKOZOL IS A SZAVAIMMAL ÉS MAGADBAN ÚGY ÉRZED HOGY, BÁNT A ELUTAZÁS ÉS HA ÚGY LETT VOLNA HA MARADSZ?????

EL KELL FOGADNI HOGY, EZ TÖRÉNT. TE AZÉRT MENTÉL EL OTTHONRÓL MERT SZÜKSÉG VOLT RÁ HOGY, ANYAGILAG EGÉSZ LÉGY ÉS ELTARTSD ŐT VAGY AZÉRT MERT LELKILEG KIMERÜLTÉL ÉS KELLETT EZ AZ EGÉSZ HOGY, ÉPP LEGYÉL........

TÁN AZ ÁLLATNAK KÖNNYEBB VOLT HOGY, NEM VAGY OTT.

MÍG NEKEM AZ ELALTATÁS MARADT ÉS VELE A KÉTSÉG.


REMÉLEM ÉRTED AMIT ÍRTAM, NEKED.

ILDIKÓ

2012. máj. 14. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!