Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 5 hónapos kutya most nem...

Ha 5 hónapos kutya most nem reagál az idegenekre, saját helyén, lakásban, sőt barátságosan csóvál, később megváltozik ez?

Figyelt kérdés
Az érdekelne,hogy mi lesz a kiváltó ok,ami megváltoztatja a nézetét ugyanazzal a szomszéddal,idegennel,akit most barátként,ismerősként osztályoz.Ha egyáltalán megváltozik....
2012. jan. 15. 14:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Utolsó,ha félne a miénk is,nem is aggódnék.Vannak gyakorlatok,ami a kutya önbizalmát növelik.De azzal a kutyával,amelyiknek éjjel,sötétben is az első reakciója a farokcsóválás és odafutás-igen,odaszaladás-az idegen személyhez 5 hónaposan,és a kéz megnyalogatása,az bizony komolyan,nagyon komolyan elgondolkodtat.Hidd el profik véleménye is az,hogy 95%,hogy túlzott barátságos lesz felnőtt korára...S ez egy elég meggyőző arány számunkra..
2012. jan. 15. 17:20
 12/23 anonim ***** válasza:
10%
Hát igen.. mi a kutyát nem engedjük ki a kapunk kivülre. Még amikor idekerült még a kertbe se engedtük ki! Hogy csak a nagy udvar az ővé. De végülis már kijöhet a kertbe, mivel akkora curkust levágot.. :// Hogy átugrotta a drot kerítést.. akkor a kerítés szélénén akart átugrani ez persze nem sikerült a kis hülyének, mert felakadt :( De semmi baja nem lett. SZÓVAL a lényeg, ne vidd sétálni, ne engedd, h benyúljanak a kerítésen, ha jön valaki akkor mond neki, hogy UGAS! ha nem sikerül majd rájön :D Hergeld ilyen sípoló lapdával :D nekünk van, csak ugrál rá, de lehet a tied ugatna rá.. :D
2012. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

milyen fajta???


de egy kölyök kutya mindenkivel barátságos ,örülj neki..

mamáméknak két keverék kutyájuk van telken vannak míg kölykök voltak senkit nem ugattak meg 1-1,5 éves korukra minden arra jövő embert megugattak szóval szerintem a tied is megfog változni..

2012. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ha nem titok, elárulod, milyen fajta?

Nem igazán osztom a "profik" véleményét.

Miért is tud odaszaladni bárkihez? El van engedve?

Ha tartózkodó kutyát akarsz, póráz, idegen nem simogatja, de a kutyának el kell tűrnie nyugodtan, hogy Te beszélgetni leállsz bárkivel.

Pórázon séta sok ember között. Nincs odaszagolás, senkihez. Közömbösnek kell lennie. Otthon, ha udvar van, idegen jön, kutya elzárva kennelbe. Csak lát, de nem ismerkedik. Házon belül , akit ti beengedtek, és azt akarjátok, elfogadjon a kutya, azzal lehet összeengedni. A változást kiváltó ok pedig a felnőtt kor fogja meghozni.

2012. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
18:43-nak.Ha szakmád az ŐV kiképzés vagy gazdag tapasztalatod van e téren,kérlek igazold,hogy privát üzenetben kérdezhessek tőled egy pár dolgot....Amúgy katonai és rendőrségi kutyakiképzők segítenek a kutyáink kiképzésében.Húgomék örökbefogadott Boxer kutyájuk kitűnően teljesít,élesben is,tehát nem a kiképzőkkel van szerintem a gond,még ha neked valami okból adódóan nem is szimpatikusak...Pedig mindkét alakulatnál az ismerőseim nagyon jó kutyákat képeznek ki....
2012. jan. 15. 20:30
 16/23 anonim ***** válasza:

Igazolja a fene:))


Az általad említett kiképzők közül is ismerek egy párat. Legalább is a kis országunkban.Tudom, hogy nekik mi a limit a kutyánál.

Ha Te nem extra dolgokat vársz el a kutyától, megfelelő alomból választottál, még bőven változhat a kutya.

Persze, ehhez a megfelelő irányú nevelés szükséges.

Viszont ,ha ilyen remek lehetőséged van, hogy valóban hozzáértőkkel képeztesd a kutyádat, vajon mi vezetett erre az oldalra, ahol a nagy átlag kutyások, sőt, sokszor kevésbé hozzáértő kutyások írnak ?

2012. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
A kutya egy kiváló tenyészállat,fajtáján belül is különlegesen szép példány.A szakik megmondták a véleményüket.Gondoltam,hátha akad itt valaki,aki hasonló karakterű kutyával találkozott és sikerült valamit elérni vele.Minden kis reményben kapaszkodnék.De nem szeretném így,ilyen jellemmel kiállításokra vinni,netalán fedeztetni adni.Mert hiába szép és tökéletes kívülről,ha a jellem nem felel meg a standardnak....Ebből a kennelből van a kutyánk: [link] Az igazolást pedig csak arra értettem,hogy írd le,ha ez a szakmád,vagy csak tanácsokat adsz hallásból.Semmi hivatalosra nem gondoltam.Ne vedd sértésnek,messze áll tőlem,de az a "fene" szócska elég sokat elárul rólad,főleg hogy én nem ilyen hangnemben írogattam neked.De köszönöm válaszaid, ettől még hasznosak voltak.Sok sikert neked.
2012. jan. 15. 21:16
 18/23 anonim válasza:
Az én kutyám 1 éves is elmúlott mire egyáltalán ugatni kezdett.kb 2éves koráig mindenkihez oda akart menni és játszani akart.Most is hízeleg mindenkinek aki meg érdemli,de ösztönből tudja ki a rossz.És ha valaki olyan akarja megsimogatni aki nem szimpi neki akkor azt igen is megmorogja.Meg ha kopognak nálunk akkor is jelez.És ha kell az élete árán is meg véd.A kutya ösztön lény.Én nem aggódnék még a helyedben,nekem is azt mondta kutyás rendőr h túl barátságos,soha nem fogja védeni a terültét meg minket se fog.Hát most nem kell a közelbe jönnie :)
2012. jan. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ugye tisztában vagy azzal, hogy alapvetően "vadász kutya" a ricsi?

A tenyésztő honlapján a kiállítás van kiemelve. Tájékozódtál az egyéb képességeikről az alom szüleinél?

Nem kellene leírnod a kiskutyát.

Bárki-bármit vél 5 hónaposan róla.

Ha még nem olvastad, olvasd el ezt is. Szerintem korrektül ír a fajtáról.

[link]

A fajtádat tartókkal beszélgettél már? A Netboardon van topik is a fajtának.

2012. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem kifejezetten jól tetted, hogy hurcoltátok mindenhova és jól szocializált kutyátok lett. Amit érdemes lenne kipróbálni az az, hogy nagyobb korában mentek kutyasuliba és ott kapjon örző-védő kiképzést, valamint megbeszélni az egyik kiképzővel, hogy háznál gyakoroljátok a területőrzést. Ez általában segíteni szokott, ha a kutya fogékony akár kicsit is rá (nem az ismerősöket fogja átcsoportosítani elsősorban, de jelezni fog mindenkinél).
2012. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!