Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl szigorú voltam a kutyámmal...

Túl szigorú voltam a kutyámmal? Séta közben rendetlenkedett, hazajöttünk. (? )

Figyelt kérdés
Most nevelem a kutyámat a póráz nélküli sétára, kapja félpercenként a jutalomfalatot, ha jön szépen mellettem. Ma egy nőhöz odament a táskáját szagolgatni, iszonyú kínos volt, egyből leszidtam őt, pórázra fogtam, és szó nélkül jöttünk haza. Az esti játék elmaradt. Úgy érzem, talán ez túlzás, de minél hamarabb le akarom őt szoktatni, hogy odapofátlankodjon az emberekhez, mert ezt nem veszik jó néven, nem egy neveletlen kutyát szeretnék.
2012. jan. 24. 18:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
* megcsíped
2012. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
a kizárás ebben az esetben nem hiszem, hogy a legjobb az inkább sorrend rögzítésnél kell pl ha a kutya már nagyon elszemtelenedik ez inkább olyan probléma ami rögtön korrigálással lehet javítani.
2012. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a tanácsokat, akkor ezután így fogok cselekedni. Sok szabály van a fejemben, csak sajnos néha összekeverednek:(
2012. jan. 24. 18:41
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya újra csinálni fogja, akkor nem szidtad le, esetleg csak te gondolod azt. Ahhoz, hogy egy büntetés tényleg hatásos legyen, neked hitelesnek kell lenned. A kutyának látnia kell rajtad, hogy most aztán mérges vagy rá és ha nem hagyja abba, te kiszeded a bundájából. Persze egy újjal nem bántanád, csak neki kell azt hinnie. Ha elhiszi, már nyert ügyed van és többet ilyet nem fog csinálni a kutyád.

Ajánlanám, hogy menj el kutyasuliba, hogy legalább a kutyák alap kommunikációját meg tudd érteni, lásd mikor mit és hogyan kell reagálni, hogy a kutya megértsen téged, stb.

2012. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, túl szigorú voltál. Ha büntetsz, azt azonal tedd, ha jutalmazol, azt is azonnal. Csak kíváncsiságból ment oda, nézdd el neki. legyél határozott, csaldd tovább. Még egy jópárszor elő fog fordulni ilyen, nem tehet róla, kutyábóll van, kíváncsi. Majd ah már sokat sétáltok, tudni fogja, hogy ez egy nő, ilyet már ezret láttam, most nem nézem meg, nem érdekel. sok sikert. és türelmet.
2012. jan. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Jól írták előttem, és ha ilyen esetben túl szigorú vagy, lehet egy olyan kellemetlen "mellékhatása", hogy azt hiszi, félni kell az emberektől. Abból pedig sokkal nehezebb lesz kinevelni! Amíg kicsi, kellenek szabályok, de nem szabad olyan szigorúnak lenni vele, mint egy felnőtt kutyával, mert bizonytalan, félős, stresszelős lesz. Inkább legyen a kelleténél picit kíváncsibb, ahogy nő, tapasztal, alább fog hagyni a lelkesedése.
2012. jan. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha már abbahagyta a nem kívánt viselkedést, tök felesleges megszidni. Vagy akkor korrigálod, amikor csinálja, vagy egyáltalán ne korrigáld. Azt meg, hogy azért nem játszik este, mert megszagolt valakit, végképp nem fogja fel.


Ha szabadon sétáltok gondolom minden gond nélkül be tudod hívni. Ha látod, hogy közelít valakihez, csak szólj rá és kész.

2012. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 zsuzsabazsa ***** válasza:

A helyedben azon gondolkodnék el, miért ment oda a nőhöz, miért szagolgatta a táskáját.


Lehet, hogy valami kaja volt a táskájában és azt szaglászta, hátha onnan is kap valamit, nem csak tőled.

A jutalom falatra orientált kutyákkal ez megesik.

2012. jan. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!