Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok szüleim beleegyeztek hogy vegyenek nekem kutyát.Én valami erősebb/nagyobb fajtéra gondoltam ami akar el is üthet úgy hogy elesek.Tavasszal vennénk meg addig gondolkodthatok
2012. jan. 27. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
AMIJET AKARSZ ,SZERINTEM EZ A TE DOLGOD!
2012. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Menjetek el egy menhelyre, ott majd segítenek kiválasztani a nektek megfelelő kutyát.
2012. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Na várjál, te olyan kutyát akarsz, amivel előre láthatólag nem bírsz el fizikailag? Vagy félreértettem, amit írtál?
2012. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem azt hanem ha játszunk azért erős legyen hogy el tudjon dönteni ha akar
2012. jan. 27. 09:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bármilyen nagytestű. A legtöbb nagy kutya jóval erősebb és robbanékonyabb az embernél, mert a mienkhez képest alacsonyabban van a súlypontjuk, és "négykerék-meghajtásúak", az izmaik pedig erősek, de arányában kisebb súlyt kell mozgatniuk, mint egy embernek. Tehát ha erre vágysz, akkor egy német juhász tökéletesen megfelelne, de akár egy vizsla is, ha kicsit megerőlteti magát.


De mielőtt választasz, mindenképp nézz utána, hogy 1) mire tenyésztették az adott fajtát eredetileg (13 éves fejjel nem valószínű, hogy elbírnál pl. egy közép-ázsiaival) 2) mik az igényei (foglalkozás, feladat, mozgásigény, szőrápolás, örökletes jellemző betegségek stb.) 3) milyen az alaptermészete nagy általánosságban 4) meg tudnád-e neki adni, amire szüksége van.

De ha nem ragaszkodsz a törzskönyves kutyához, a menhelyeken tényleg ezrével vannak nagy testű kutyák, kölykök is.

2012. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
FARKASKUTYÁT VEGYÉL VAGY KOPÓT AZ BIZTOSAN LEDÖNT,DE HA MÉGSE AKKOR DŐLJ EL MAGADTÓL!!!AMÚGY MIRE JÓ AZ A KUTYA AKI FÖLDÖNT??JA ÉRTEM UTÁNOZNI SZERETNÉD A MESEBELI JELENETEKET!!AKKOR HAJRÁ SOK SIKERT A KUTYAVÁLASZTÁSHOZ!!!!!!!!!!!!!!
2012. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodt szívvel ajánlom akármelyik menhelyi nagydarab jószívű behemótot. A múlt héten vittek el egy fajtatiszta (tudom, tudom tk nélkül keveréknek számít) bernáthegyit az itteni menhelyről. Gyönyörű nagy maci volt..

Hihetetlen, milyen szép állatoktól szabadulnak meg az emberek. Vagy nem is keresik....:(

2012. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha akarod én is fel tudlak dönteni, csak az nem fog tetszeni. Spórolj meg anyukádnak egy kis pénzt, NE VEGYÉL kutyát! A kutyatartás az nem csak móka és kacagás,hanem választott felelősség! Aki kutyát vesz, nem csak boldogságot és szeretet vesz, rengeteg velejáró gondot, problémát.
2012. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Olyan kutyát vállasz amilyen a te tulajdonságaidhoz passzol :) Ha szeretsz sportolni valami sportosabbat, mint pl a németjuhász. Ha anyira nem szeretsz akkor valami lomhábbat: pl bulmasztif :)
2012. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hadjad ha ő már eldöntötte,hogy kutyára költ akkor arra.Amúgy nem lehet,hogy véletlenül neked nem lehet kutyád és azért próbálod lebeszélni?
2012. jan. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!