Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy bordert tavaly...

Kaptam egy bordert tavaly szeptemberben, de mindent szét szed és tönkretesz a fél kert fel van ásva és szökik, nem ők a legokosabb kutyák?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam mindenhol, hogy a border a legokosabb kutya, de ehelyett eddig jót még nem láttam tőle. Már vagy 4x elszökött, a szép kertünknek (jó persze kutya amúgy kisz@rja és kipisili a füvet) annyi. Tele lyukakkal, már a szárító kötélre se lehet kint teregetni, mert leszedi a ruhákat. A múltkor az autó kárpitozását tépte szét. Lehet nagyon mellényúltunk és egy ostoba példányt fogtunk ki? Gondolkotunk apámmal, hogy veszünk egy másikat ezt meg eladjuk, hátha az normális lesz.

2012. jan. 29. 09:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

"de akkor ne írják már mindenhová, hogy a legokosabb kutya, mert az ember erre már tényleg azt gondolja, persze akkkor jó kutya lesz meg minden.

Kutyasuli nincs a környéken én meg nem értek hozzá, hogy kéne tanítani :O"


Mint azt írtam, a border okos. Az viszont itt egyértelműen kiderült, hogy nektek csak kerti dísznek kellett volna, és a tartására gyakorlatilag alkalmatlanok vagytok. Szerintem tedd meg azt a szívességet neki és magatoknak, hogy keresel neki egy megfelelőbb gazdát. Britt mentés linkje lent. Vagy erőltesd meg magad és nőjj fel hozzá.


[link]

2012. jan. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen a borber nagyon intelligens kutya, de MEG KELL NEVELNI! Mert az intelligenciáját másra fogja használni. Az általad gondolt okosság az nevelés és idomítás eredménye. Kutyaiskolába kell vinni és el kell kapni a grabancát, ha rosszat csinál. Meg kell neki tanítani, hogy mit lehet és mit nem. Sokat kell mozgatni, kivinni sétálni futtatni.


Soha sem az állat a hibás, hanem a gazdája, mert az teszi ilyenné. A viselkedés tükrözi, hogy mennyi időt fordított a gazdája a nevelésére, és ha ostobának tartod a kutyádat azzal magadat minősíted.

Következetes neveléssel, kutyaiskolával egy álomkutyát lehet a borderből nevelni.


Milyen ivarú? Mert a szökdösés és a nem kívánt almok ellen célszerű a kutyát ivartalanítani (ha még nincs).

2012. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

kan kutya, de még csak 7 hónapos, még nem is emeli a lábát, szerintem úgy kiskutyákat se tudott csinálni...

szerintme inkább eladom és veszek helyette egy másik kutyát valami kisebbet.

2012. jan. 29. 10:06
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
inkább ne vegyél másikat se! Először jó lenne néhány könyvet vagy pár weboldalt átböngészned a kutya neveléséről és tanításáról
2012. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 Akiteki ***** válasza:
100%

Semmilyen kutyát ne vegyél.

Állítólag létezik a Földön jó néhány ember, akinek nincs kutyája, mégis jól elvannak.

Nem mindenki alkalmas kutyatartásra.

2012. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Másnak is van kutyájaú úgy, hogy csak sétáltatja.. Ezzel a kutyával mi is járunk egy héten 3-4x sétálni. NEm kell mindnekinek kutyab*zinak lenni...
2012. jan. 29. 10:14
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

nem kell mindenkinek kutyab*zinak lenni. így van.

nem kell mindenkinek kutyát tartani sem!


ha egy ilyen aktív kutyára csak heti 3-4x jut idő egy-egy sétára, akkor inkább ajándékozzátok el, és ne vegyetek helyette semmilyet!

2012. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Add el és vegyél helyette egy kertitörpét.


Az nem szabja szét a ruhákat, nem fog lyukat ásni, nem fog megszökni, sőt, még sétáltatni se kell.


Kész főnyeremény. Nektek.

2012. jan. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

EZ fájt...

Igen a legokosabb kutya, mert nagyon hamar megtanulja a parancsszavakat.

És tudod? Neki hatalmas a mozgás igénye, amit heti 3-4sétával nem lehet levezetni. Ezért ő unatkozik és feltalálja magát. Lásd: szökik,ás,ruha leszedés.

Szerintem sürgősen ajándékozd el szegényt egy jó gazdihoz, és te ne vegyél kutyát, max plüsst.

2012. jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Retardált vagy. És apád is.
2012. jan. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!